عاشقانه های من با خدا

در سایه عظمت الهی ما چون فرزندان پروردگاریم

عاشقانه های من با خدا : هفته پنجم

عظمت الهی – در سایه عظمت الهی ما  چون فرزندان پروردگاریم. رها از هر چه حصار دیروز و فردا، ما تنها در حال  به سر می بریم، حال بی پایان و بی حصار! و حکمت، خیر و جلال خداوندی  از آن ماست. ما بنده ی اوییم!

آن کس که شیفته ی نام خداوند است، بر این نام تمرکز می کند و در سایه عظمت الهی به دنبال نشانه های خداوندی در زندگی روزمره ی خویش می گردد. چنین انسانی آگاه و هوشیار، در پی نشانه ها می گردد و آن ها را درمی یابد. هر نشانه تلنگری است از حضور خداوند در ثانیه ثانیه ها.

بیشتر بخوانید: جایگاه مهر و محبت در دل خود شما است

بر اعمال خویش متمرکز می شود و سعی می کند که از مسیر دور نیفتد. همه را به خاطر می سپارد، و تکه تکه های پازل را در کنار هم قرار می دهد و می کوشد تا از  آن مسیر نورانی جدا نیفتد.. چنین فردی، در هر آنچه که به انجام می رساند شادکام خواهد شد!

به دیده ی رحمت بر من نگر! درمانده ام و  می دانم اگر به دیده ی رحمت بر من نگری قلبم از آسودگی لبریز خواهد شد. پس ناامید نمی شوم و روی از درگاهت بر نخواهم تافت، چون عظمت الهی تو همیشگی ست.

عظمت الهی

آیا قادرم بیش از آنچه از زندگی ستانده ام، باز پس دهم؟ اگر این گونه باشد، پس در مسیر درست گام برداشته ام.

هیچ کس را مورد قضاوت قرار نخواهم داد و سرزنش نخواهم کرد، تنها اشتباهات و ضعف های خودم را سرزنش می کنم بدون آنکه ذره ای از شکیبایی و امیدم کاسته شود، چون من در پناه عظمت الهی هستم.

زندگی سرشار از مصائب و مخاطرات است. آن چه که خداوند بر ما نازل می نماید تنها آزمونی است برای شناخت خودمان و قدرت و عظمت الهی ، اما نتایج خوبی به همراه دارند، ولی مشکلاتی که ساخته ی دست بشر هستند، فراوانند و هیچ هدفی را به دنبال ندارند.

بگذاریم زندگی مان سخن بگوید! بگذاریم نحوه ی زندگی مان آشکار شود. زندگی ای سراسر سادگی، همدردی، انسانیت، عشق،یاری، وارستگی و فداکاری در سایه عظمت الهی.

او با ماست…..

همیشه و در هر لحظه

4.4/5 - (5 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا