آرامشآرامش درونآموزشتندرستیچاکراخودسازیمدیتیشن

چاکرای ششم و خصوصیات آن

چگونه چاکرای چشم ششم را پاکسازی کنیم؟

چاکرای ششم یا پیشانی یا چشم سوم –آجنا ( (Brow chakra – Ajna – third eye – Bindu) به چاکرای چشم خرد یا چاکرای چشم درون و یا چاکرای فرمان نیز نامیده می شود.

چاکرای ششم و خصوصیات مربوط به آن

رنگ: نیلی و همچنین زرد یا بنفش

حس: تمام حس ها، از جمله ادراک فراحسی

سمبل: لوتوس 96 پر

اصل اساسی: دانش وجود

بخش های وابسته بدن: صورت، چشم ها، گوش ها، بینی، سینوس ها، مخچه و دستگاه اعصاب مرکزی.

غده وابسته: پینه آل

اثر پینه آل از نظر علمی به طور قاطع مشخص نشده است. به احتمال زیاد بر روی تمام ارگانیسم بدن تاثیر دارد. نتیجه اختلال این غده بلوغ زودرس جنسی است.

تاثیرات: این چاکرا با درونی‌ترین قسمت وجودی انسان (به عقیده غربیهای باستان مربوط به ناخودآگاه می‌باشد) که روح نام دارد و همچنین معنویت مرتبط است. این مکانی است که محرک ما و میزانی از آگاهی که فعالیت‌ها و در واقع زندگی ما را هدایت می‌کند در آن قرار دارد.

جایگاه چاکرای ششم در فاصله یک انگشت بالای پل بینی در وسط پیشانی قراردارد و رو به جلو باز می شود.

چاکرای ششم

اگر چاکرای ششم هماهنگ باشد

امروزه افراد کمی یافت می شوند که چشم سوم شان باز باشد و همواره از آگاهی بالایی برخوردار باشند. پیگیری کل نگرانه تحقیق علمی و یا شناخت حقایق فیلسوفانه دور از دسترس می تواند نشانه ای از گشایش نسبی و عملکرد هماهنگ چاکرای چشم سوم باشد. این افراد احتمالا ً توانایی رشدیافته ای برای تجسم و توانایی درک خیلی از چیزها را به طور حسی دارند. ذهن کنترل شده است و در عین حال بر روی حقایق اسرارآمیز باز است. درک از آن چه دنیای مادی به شما نشان می دهد خیلی بیشتر است، اما یک تمثیل، یک نماد از یک اصل روحانی در سطح فیزیکی متجلی شده است. هرچقدر چاکرای چشم سوم رشد بیشتری داشته باشد، افکار شما بیشتر بر اساس آگاهی درونی از حقیقت است.

پیشنهاد می کنیم همین حالا برای بازکردن و فعال سازی چاکراها روی لینک زیر بزنید.

پیشنهاد خرید پاکسازی چاکراها

لینک محصول پاکسازی چاکراها

اگر چاکرای ششم هماهنگ نباشد

پیامد عملکرد ناهماهنگ چاکرای ششم عدم تعادل است، به طور مثال: پافشاری بیش از حد روی حوزه عقل . تصمیمات زندگی فردمنحصراً با عقل و منطق صورت می گیرد. از آن جایی که سعی می کند تمام امور زندگی را با روش عقلانی سازمان دهی کند،  فقط آنچه را که با ذهن منطقی درک می کند قبول دارد. ممکن است به آسانی قربانی تفکر روشنفکر خود شود. عملکرد ناهماهنگ  دیگر این است که فرد با قدرت ذهنش سعی میکند بر روی دیگران و رویدادها تاثیر بگذارد. 

در موارد حاد ممکن است به راحتی در شرایط دشوار کنترل خود را از دست بدهد. افکارپریشان و آشفته شود و تصمیمات کاملاً بر اساس احساسات سرکوب شده باشد.

اگر چاکرای ششم ضعیف و جریان انرژی در آن راکد باشد،به علت کمبود انرژی در آن قدرت خلاقیت فرد متوقف می گردد،یا آن افکار خلاق هرگز محقق نمی گردد. همراه با این وضعیت عذر و بهانه ای دائمی وجود خواهد داشت که بر اساس آن جهان خارجی به سبب نقائض خود مورد سرزنش قرار می گیرد.

اغلب اوقات ، روياهاي صادقانه دليلی بر آمادگی خوب و كاركرد اين چاكرا مي باشد و كابوسها علامت در حال تخريب شدن مي باشد.

بیشتر بخوانید: تست میزان فعالیت چاکراها

اگر چشم سوم متعادل باشد:

گفتیم که تعداد کسانی که چاکرای ششم کاملا باز داشته باشند کم است ، زیرا جلوه آن فقط در صورت تکامل پیشرفته است ؛ اما اگر این چاکرا نیمه باز هم باشد متعادل عمل میکند

– خودآگاهی بیشتر
– درک عمیق تر از مرگ و زندگی
– توانایی جدیدی برای کنترل آینده
– احساس آرامش و سعادت
– درکی گسترده
– تقویت ظرفیت درونی برای بهبود خود
– کاهش استرس
– آرامش و وضوح
– کشف احساساتی تازه
– دل کندن از مادیات و عدم وابستگی به کالاهای دنیوی
– اعتماد به خرد درون برای دانستن نادانسته ها
– سازگاری با احساسات و نیروهای نهفته
– کنترل کامل ذهن
– هماهنگی با توانایی شهودی در استدلال و دسترسی به آن
– دید مثبت و واقع گرایانه به آینده و تصویر آن
– تصورات بلندپروازانه
– دید ماوراءطبیعی و ارتباط با توانایی های شهودی
– ادراکات عمیق فلسفی و پیشرفت علمی
– درک این واقعیت که شکل ظاهری هر چیزی در دنیای مادی، سمبل و شبیه سازی شده اصل روحانی آن در دنیای غیر مادی است
– خوابهای صادقه
– انعکاس بعد روحی در خود آگاه
– احترام و ادب به آفرینش

این موارد گوشه هایی از کرامات فعالیت چشم سوم است که می توان به آنها دست یافت.

چشم سوم

اگر چشم سوم نامتعادل باشد:

• عدم توانایی دیدن تصویر کل و بسته بودن ذهن
• ناتوانی در تمایز بین واقعیت و خیال
• ضعف در استدلال،حافظه، تفکر روشن و قضاوت
• پذیرش وقایع فقط با استدلال منطقی و علمی
• میل به انزوا
• اوهام به دلیل روشن نبودن ادراکات شهودی
• عدم لذت از ارتباط دو نفره
• نقص این چاکرا به همراه نقص شبکه خورشیدی و گلو و تاج میل به سلطه گری و نفوذ بر دیگران را افزایش می دهد.
• پافشاری بیش از حد بر عقل و منطق
• سرزنش جهان بیرون

بیماریهای جسمی وابسته:

سردرد، میگرن، سینوزیت، تومورهای مغزی، سکته مغزی، نابینایی، مشکلات بصری، اختلال یادگیری،سنگینی سر، صرع، ناراحتی اعصاب، فلج صورت، ناراحتي های چشم از جمله آب مرواريد، التهاب چشم، زخم قرنيه مزمن، جوشهاي پلك، سر گيجه، ناراحتيهاي گوش و بيني مثل: كري، گوش درد، از دست دادن حس بويايي، خونريزي بيني، تشنج كودكان، بيهوشي.

بیماریهای روانی یا شخصیتی وابسته:

کابوس و حالات عصبی، حس مالکیت، خرید بیش از حد، رفتارهای فرقه گرایانه و نژاد پرستی. گیجی، تفکرات غبارآلود، بی هدفی، تحجر، کاهش قوای ذهنی، ماليخوليا، وهم بيني، هذيان گويي، وسواس، ضعف اعصاب.

فعالیتهای سودمند برای تعادل این چاکرا:

یادداشت کردن رویاها در دفترچه ای و بررسی هوشیارانه رویدادهای تصادفی، مراقبه، هوشیاری آگاهانه به همزمانی ها، وقایع و شانس های بی نظیر و غیر مترقبه.

تمرین مفید: یک روز نسبت به وقایع هوشیار باشید و از رسیدن کمک های غیر منتظره تشکر کنید.

تذکر مهم: هیچ وقت قبل از پاکسازی کامل هفت چاکرا ها اقدام به فعالسازی و تمرین بر روی چاکرایی خاص را نکنید. چون اگر از چاکرای اول شروع به پاکسازی نکنید ، اختلالات زیادی در کارکرد چاکراها ایجاد می شود و ممکن است دچار مشکلات زیادی شوید.  مانند لیوانی پر از آب و گل، شما فقط با فعالسازی چاکرا آب را بیشتر از حد گل آلود میکنید و تاثیری در سلامت چاکراها ایجاد نمی کنید و برعکس کارکرد آن ها را دچار اختلال می کنید.

توصیه می کنم برای پاکسازی هفت چاکرا به لینک زیر مراجعه کنید:

لینک محصول پاکسازی چاکراها

پاکسازی و فعال کردن چاکرای ششم

لذت بردن از طبیعت

چشم سوم با تماشای آسمان آبی پررنگ و پرستاره ی شب فعال می شود . این تجربه ی طبیعت ذهن شما را برروی پهنه ی بی حد و مرز همه ی آنچه درفرم های مختلف متجلی شده است باز می کند . از مرزی های لطیف ، ساختارهای آنها و قوانین شان که درپس دنیای قابل رویت حیات وجود دارد که رقص بدنهای ملکوتی درفضای لاینتاهی را نشان می دهد آگاهتان می سازد.

موسیقی درمانی

از هر صدایی که به شما آرامش می دهد و ذهن تان را باز و تصورات و احساسات ابعاد کیهانی را برانگیخته می کند، می توانید برای متعادل کردن چاکرای ششم استفاده کنید.

رنگ درمانی

بنفش روشن اثر پاک کننده و بازکننده بر روی چاکرای ششم دارد. به ذهن آرامش درونی، روشنی و عمق می دهد و حواس را تقویت کرده و بهبود می بخشد. همین طور آنها را بر روی سطوح لطیف ادراک باز می کند.

سنگ درمانی

سنگ لاجورد و یاقوت آبی- بنفش برای متعادل کردن چاکرای چشم سوم توصیه می شود.

رایحه درمانی

می توانید از رایحه نشاط آور نعنا و یا یاسمن استفاده کنید. با دستگاه تبخیر کننده بشکل بخار در محیط پخش شود یا توسط شمع ، یا بشکل عود سوزانده شود و یا بر روی بدن بمالید و یا در وان بریزید و حمام کنید.

تغذیه درمانی

هر ماده خوراکی نیلی رنگی به عملکرد چشم سوم کمک می‌کند. موادی مانند تمشک، شاتوت، آلو و انگور بنفش، همگی به متعادل کردن چاکرای ششم کمک می‌کنند.

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

4.5/5 - (661 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫48 دیدگاه ها

 1. سلام
  من در نگاه به دیگران مشکل دارم به خصوص چشم
  نزدیک دیگران نمی تونم باشم اذیت میشم و حس می کنم اونا هم اذیت میشن
  سردرد، خواب آلودگی، پرخوابی، بد بینی، سنگینی سر، یه کم هم حس ششم قوی و حس بویاییم تقریبا صفر شده
  تمرین خاصی انجام نمی دم نماز و ذکر و قرآن و کار های اسلامی (کوتاه مدت کنار گذاشتم فرقی نکرد، نیاز دارم بهش نتونستم طولانی مدت کنار بزارم)
  تنها راهکاری که درستم می کنه (موقتی) بودن در طبیعت یا کنار افراد سالمه که اولش اذیتم می کنه ولی بعد بالانس میشم
  4-5 ساله که اینطوره درست نشده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. ممنونم از پاسختون
    چطور این کارو انجام بدم؟
    با شکر گذاری، پاکسازی انجام میشه؟

 2. سلام من با کتاب چله شکرگزاری استاد بهاری زندگیمو از نو ساختم و الان میتونم بگم که یک زندگی عالی در ارامش دارم
  زن خوب کار عالی بچه های خوب
  خدا رو شکر رزق و روزی برام میرسه از جایی که فکرشو هم نمیکنم
  وجودت برکته استاد
  جیبت پر پول که مشکل مالی من با تمرینات کتاب چله شکرگزاری برطرف شد

 3. سلام خسته نباشید به همه
  من خاستم این رو به اشتراک بزارم که بعد از اتفاق افتادن چند دفعه‌ای دیگه مطمن شدم غیره عادی.اینجوریه که من بعضی وقتا تو ماشین دارم موزیک گوش میدم که خوشم نمیاد ازش بعد تو ذهنم میگفتم کاش فلان آهنگ پخش بشه یهو ک آهنگو رد میکردم اون آهنگی ک تو ذهنم بود پخش میشد طوری بود ک چند بار اتفاق افتاد من خودم ترسیدم.یا مثلا خیلی کم پیش میاد نفهمم کسی ک داره باهام حرف میزنه حرفاش دروغه یا راست اکثر مواقع متوجه میشم ولی نمیتونم به زبون بیارم.و تمرین آنچنانی نداشتم فقط گاهی اوقات تمام تمرکزم رو بین دوتا ابرو جمع میکردم و یک حالت مور مور شدنی میان پیشانیم اتفاق میافتاد من غیر متعادل بودن و متعادل بودن از هردو اونها خصوصیاتیش رو در خودم احساس میکنم بخاطر همین نمیدونم طرف تعادلم یا غیر تعادل

  1. سلام من یک پسر بالغ هستم و ۱۷.۹ ماه هم هست از بچگی علاقه به مراقبه داشتم چون پدر هم علاقه داشت و از ۱۰ سالگی مراقبه میکردم تا اینکه برای باز کردن چشم سوم به موزیک های زنگ چشم سوم گوش میدادم که متوجه شدم چاکرا هام باز شده ولی نمیدونم پاکسازی شده یا نه الان ۳ سال که من چاکرام باز شدن اول از دستام شروع شد و تازگی ها تاج و سوم و خورشید هم باز شدن قلبمو حس میکنم چشمام و حتی بخوام گریه کنم حس میکنم از کدوم رگ اشکام در میاد و لپ هام و دندان هایم هم انرژی میدهد گوش هام هم فرکانس دریافت میکند میتوانم گوش هایم را تکان دهم و به تمام نقات بدنم دسترسی و میتوانم حس کنم انرژی بدهد حتی از چشم هام انرژی در میاد و اشک هام سرازیر میشود و چشم هام میسوزد میتونم بعضی وقت ها اینده رو ببینم همه چیز تکراری شده انگار ایت روز هارو سپری کردم میتونم با حشرات مثل مورچه ها و مگس ها ارطبات بگیرم و وادار کنم حرکت نکنن یا بدون اینکه لمسشون کنم تنها با انرژی بکشمشون وقتی به موجودی انرژی میدم مثل خرگوش یا عروس هولندی خواب الود و بی انرژی میشوند و یا میمیرند بابام میگه انرژیم منفیه نمیدونم چی کار کنم که پاکسازی کنم و از اول شروع کنم تا اینکه به سایت های چاکرا سر زدم و الان دارم مینویسم برای شما خلاصه کنم حرفامو امیدوارم کسی مانند خودم پیدا کنم که تجربه داشته باشه و کمکم کنه

 4. من داشتم موسیقی گوش میکردم چشمام هم بسته بودم بعد یه لوزی بود که تبدیل به مثلث میشد و دوباره تبدیل به لوزی میشد تو یه جهت دایره ای سه گانه هم حرکت میکردن وقتی سه تا مثلث میرسیدن به اون نقطه وسط تبدیل به لوزی میشدن و بعد دوباره از هم جدا میشدن و رنگش هم بنفش بود

 5. سلام و عرض ادب خدمت شما من ۳۰ سالمه و چند وقته مدیتیشن رو شروع کردم اما نه به خاطر باز کردن چاکرا بلکه هدفم آرام کردن ذهنم بود که مقداری از آشفتگی ذهنم کم بشه .اما اتفاق عجیبی افتاد بعد از چند روز بین پیشانیم به شدت درد گرفت جوری که چشم و سرم دردش طاقت فرسا بود .سه روز دردش مستمر بود و شدید .بعد ۳ روز شدتش همون شدته ولی زمانش کمتر شده .شبها قبل از خواب حس میکنم یه چیزی تو پیشیونیم باز میشه و به شدت انرژی دور و اطراف رو جذب میکنه اما زمانی که اتفاق میافته به سرازیر چشم و دور چشمم میسوزه و صبح بیدار میشم میبینم تمام سیاه شده میتونید بگید من چمه؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   تمرین روز چند روزی رها کنید
   و از مدت زمان خیلی کوتاه شروع کنید
   مثلا روزی 5 دقیقه فقط چشمهاتون رو ببندید و سکوت کنید
   مشخص نیست شما چه تمریناتی انجام دادید و زمانش چقدر بوده
   اما به طور کلی از این راهی که گفتم پیروی کنید و اصلا به دنبال چیزهای
   عجیب غریب و ماورایی نباشین
   همیشه با خودتون تکرار کنید که نیت شما فقط و فقط آرامش ذهن هست
   و همین تمرینی که گفتم رو ادامه بدید
   نه تمرینات خاصی که ازشون اطلاعی ندارید

 6. سلام تشکر میکنم مطالب در سطح مطلوب بودن برای کسانی که میخواهند اطلاعات مختصری به دست بیاورند

 7. سلام و عرض ادب آیا باز کردن چشم سوم باعث میشه که بتونم افکار خودمون رو کنترل کنیم و به خلأ ذهنی برسیم ؟

   1. سلام چرا از تماس پیشانی با پیشانی فرد دیگه حالت عجیبی به آدم دست میده؟ مربوط به این چاکراها هست

  1. چشم سوم من بازه…خیلی چیزا رو قبل اتفاق افتادن می‌دیدم و میبینم ..چه تو خواب باشه چه توی بیداری …توی بیداری مثل یه حس میاد توی ذهنم..که چن ثانیه بعد اتفاق میوفته یا یکی دو روز بعد …

 8. پاکسازی هر شخص با دیگری متفاوته
  چون ضمیر هر کسی با همدیگه فرق داره، یه نسخه رو نمیشه برای همه پیچید. باید روش خودتون رو پیدا کنید.
  ساده در نظر بگیرید تمام، پیچیده کردن کارها هست که مشکلات رو بوجود میاره
  موفق باشید

  1. دقیقا🙏🏼🙏🏼بهترین کار خواستن از ضمیر ناخودگاه خودتون و روح الهی برای کمک به باز شدنشه.البته اگر زمانش باشد و مستعد باشیم حتما‌کمکها رو خواهید فهمید.

 9. سلام وقت بخیر
  من تجربه ی جالبی داشتم. توی مدیتیشن دیدم که در یه فضای تاریک که یه لوزی بنفش معلق بود بعد مدتی یهو باز شد و نور زیادی به اطراف داد. انقدر گرماش زیاد بود که احساس گرماش رو از پشت چشمم حس میکردم. این نشونه چیه؟ من خیلی به موسیقی کلاسیک گوش میدم و سعی میکنم درون و بیرون زندگی ام یکی باشه. ممنون از توجه تون

 10. با سلام.
  مطالب تون عالی بود فقط پاسخ به سوالات خیلی جالب و روشن نیست. این رو در نظر داشته باشید که وقتی یک سوال به شما میرسد ممکنه سوال دهها نفر دیگه هم باشه. پس نحوه ی پاسخ دادنش بسیار مهمه. ممنونم لحاظ بفرمایید.
  سپاسگزارم

 11. سلام من یکی از دوستانم بهم گفت چاکراهشو باز کرده چشم سومشو و گلفت مادرت میمیرره فلان سال بعضی حرفاشو دیدم درست در میاد اما بعضیاش کامل چرته میشه بگید یه ادمی که ۱۷سال بیشتر نداره و نه اهل نمازه نه اهل خدا و فیلما چرت و پرصحنه دیدن عادتشه و….. و کاملا از مواد مخدر مثل سیگار و….. استفاده میکنه امکان داره درست بگه

   1. چشم سوم من بازه…خیلی چیزا رو قبل اتفاق افتادن می‌دیدم و میبینم ..چه تو خواب باشه چه توی بیداری …توی بیداری مثل یه حس میاد توی ذهنم..که چن ثانیه بعد اتفاق میوفته یا یکی دو روز بعد …

 12. سلام من در حین مدیتیشن به چاکراه ششم رسیدم بعد از یه دقیه شاید کمتر ضربان قلبم به شدت بالا رفت و یه حس عجیبی داشتم اگه بخوام خیلی خوب توصیفش کنم خیلی شبیه به کشیدن ماری جوانا بود ترس این دارم چاکراه های دیگه رو خوب پاکسازی نکرده باشم و یا با فعاسازی چاکراه ششم جن ببینم این ممکنه از اون جایی که قضیه برام جدی شده این ممکنه جن ببینم و عواقب بدی برام به وجود بیاد؟

  1. درود بر شما
   ما در تمام مقالات و کامنتها توصیه اکید میکنیم که قبل از پاکسازی کامل هفت چاکرا ،
   به هیچ عنوان هیچ نوع مراقبه ای که مربوط به چاکراها مخصوصا چشم سوم هست انجام ندید.
   پس ابتدا هفت چاکرا پاکسازی کنید.
   میتونید از پکیج پاکسازی هفت چاکرا استفاده کنید.
   ضمنا هر چیزی که آگاهی رو از شما بگیره (نوشیدنی و مواد مخدر و حتی داروها) باعث توهم در انجام تمرینات میشه
   پس تا زمانی که از این چیزها استفاده می کنید بهتر تمرینی انجام ندید.

 13. سلام . باایمان جدی و توبه تمام چاکرا ه ها باز میشود ولی صرف نگاه به رنگ و اسمان و موسیقی و… کاری بر نمیاد .

 14. من دوست دارم سریع چشم سوم خودمو بیدار کنم من شانزده سالمه لطفا بگید چکار کنم

 15. سلام عالی بود سایتتون من همه ی چاکرا ها رو برسی کردم دیدم چاکرای چشم سوم و چاکرای تاج توی من متعادل هست چون همشون چیزی که من هستم بود ولی چرا چشم سومم فعال نمیشه برای فعال کردنش باید از چاکرا های اول شروع کنم که خیلی سخته

 16. با سلام، سوالات رو پاسخ دادم و متوجه شدم، با چهار چاکرا ارتباط مناسبی دارم و در سه تا هنوز به اگاهی نرسیدم. مطالبتون در مورد چاکرای ششم هم فوق العاده بود، حتما نسبت به پاکسازیش اقدام میکنم.

 17. من میخوام فقط چاکرا 6 باز کنم فقط روی اون تمرکز کنم وبه بقیه کار نداشته باشم درواقع نه پاکسازیشون کنم نه…

  نمیشه ؟
  حتما باید بقیه رو پاک سازی کنم؟

  1. بله دوست عزیز
   بدون پاکسازی کامل ،عواقب زیادی به دنبال داره تاکید میکنم پاکسازی انجام بدید

  1. سلام من یکی از دوستانم بهم گفت چاکراهشو باز کرده چشم سومشو و گلفت مادرت میمیرره فلان سال بعضی حرفاشو دیدم درست در میاد اما بعضیاش کامل چرته میشه بگید یه ادمی که ۱۷سال بیشتر نداره و نه اهل نمازه نه اهل خدا و فیلما چرت و پرصحنه دیدن عادتشه و….. و کاملا از مواد مخدر مثل سیگار و….. استفاده میکنه امکان داره درست بگه

    1. باز کردن چاکراها و یا هماهنگ کردن اونا مهمه اما مهمتر اینه که شما خصوصیات اخلاقی مربوط به هر چاکرا رو رعایت کنید . نیازی نیست ریاضت بکشید .. شما از طریق استاد هم میتونید ۶ چاکرای ۲ تا ۷ رو باز کنید . به هیچ وجه سراغ چاکرای یک نرید . دستکاری و تمرین اشتباه صدمات جبران ناپذیری به جسم و روحتون وارد میکنه . چاکرای یک انرژی فوق العاده قدرتمندی داره که جسم من و شما طاقت تحملش رو نداره . باز کردن چاکرای یک شرایط خاصی داره که در این نوشته نمیگنجه . همینطور که تمرین میکنی چاکرا باز کنی روی خالی کردن ذهنت هم کار کن . خیلی سریعتر به نتیجه میرسی و همچنین خصوصیات اخلاقی مربوط به هر چاکرا . پاینده باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا