آرامش برای همهآموزشچاکراخودسازیمدیتیشن

کاربرد چشم سوم چیست

کاربرد چشم سوم در ارتباط با خودبرتر

کاربرد چشم سوم  _ به چاکرای ششم خوش آمدید، چاکرای ابرو، که بجز این،«چشم سوم» نیز نامیده می شود. این مرکز انرژی در مرکز پیشانی، بین ابروها قرار گرفته است و با روشن بینی (پاک بینی)، عقل سلیم برتر، دید شخصی، تجسم، الهام، تصور و بینش پیوند دارد. این چاکرا همچنین می تواند در این موارد که خودتان را در دنیا چگونه می بینید، دیگران شما را چه طور می بینند، یا فکر می کنید آنها شما را چه طور می بینند، تأثیر بگذارد. بنابراین به پیش بروید و شروع کنید به از بین بردن تأثیرات منفی که ممکن است پیش از این روی داده باشد.

رنگ آبی نیلی شفاف زیبایی را تجسم‌ کنید که می توانید آن را به درون چاکرا بدمید. به یاد داشته باشید هنگامی که به بعضی از تأثیراتی که با چاکرای ششم پیوند دارد، توجه می کنید، با خودتان مهربان باشید. در زمان ممکن خود را در محلی شاد تصور کرده و تحت تأثیر آن، عشق، گذشت و بخشش فراوان به ارمغان آورید.

برای استفاده از مزیت های چشم سوم باید آن را پاکسازی کنید و این امر در کنار پاکسازی بقیه چاکراها و از چاکرای اول امکانپذیر است. برای پاکسازی کامل هفت چاکرا همین حالا بر روی لینک زیر بزنید:

پکیج پاکسازی کامل هفت چاکرا

کاربرد چشم سوم _ بخواهید تا هر گرفتگی ای که در این هنگام قابل رهایی است، رها شود، فضایی امن و بهترین خوبی ها را پیرامون خودتان به وجود آورید. شما تا چه اندازه اجازه دارید اشیاء را به روشنی ببینید؟ آیا پرده ای روی چشمان خود کشیده اید؟ آیا دچار ایرادهای بینایی بوده اید؟ شما که از لنز یا عینک استفاده می کنید، شاید بخواهید بدانید که در چه سنی تصمیم گرفتید بیش از این نمی خواهید چیزها را به طور روشن ببینید. هنگامی که احساس نیاز کردید که بینش خود را تغییر دهید و به اشیاء با تمرکز ملایم تری نگاه کنید، رویدادهایی که شما را به این کار رهنمون شدند چه بودند؟ آیا هنگامی که وارد بلوغ جنسی شدید بینش خود را تغییر دادید؟ نگرش شما درباره ی عینک هایتان چه بود؟ سربلندی؟ شرمندگی؟ آشفتگی؟ چیزی برای پنهان شدن در پشت آن؟ آیا از شفاف بودن دید شگفت زده شدید؟ (اینکه برگ های روی درختان به راستی تک تک وجود داشتند).

شفافیت این کیفیت سروکار زیادی با عملکرد چاکرای ششم دارد. هنگامی که چاکرای ششم پاک شود و به طور هماهنگ به راه افتد، هر چیزی را بسیار روشن خواهید دید، شما در می یابید چه راستایی باید دنبال شود. شما راهنمایی درونی خود را دنبال می کنید. شما دید چشم پرنده را خواهید داشت. آیا به قابلیت های ذهنی عالی توجه کرده اید؟ شما دستاورد های اسکولاستیک، تفکر، یا علم را بالاتر از الهام می دانید؟ آیا ممکن است کسی در خانواده ی شما بوده که این کار را کرده و هم او الهام را در شما بی اعتبار کرده باشد؟

کاربرد چشم سوم _ چاکرای ششم همچنین درباره ی تکانه ای به توانایی های ذهنی بالاتر شماست، دانش و خرد بالاتر. اکنون، اگر این چاکرا متعادل نباشد، می توانید «روشنفکری فخرفروش» باشید و به هر کسی که درجه دانشگاهی ندارد یا کسی که درجه اول الهام و احساس را به عقل به کار می گیرد با تحقیر نگاه کنید. آیا به این باور رسیده اید که عقل برتر از الهام است؟ نظرتان درباره ی کسانی که در خانواده یا اطراف شما هستند چیست؟ آیا با گروهی از روشنفکران فخرفروش سروکار دارید؟

کاربرد چشم سوم

تصویرهای هر کسی را که در آن وضعیت باعث بی اعتباری شما شده اند، از بین ببرید. به اینکه ممکن است موازنه ی شگفت انگیزی بین فلسفه، علم و الهام به دست آورید، واقعیت بخشید. آنها می توانند هماهنگ با هم کار کنند و یکدیگر را کامل سازند.

در رابطه با سردردها چه سابقه ای دارید؟ آیا زیاد سردرد می گیرید؟ این سردردها شاید از عدم تعادل در چاکرای ششم سرچشمه بگیرد. ممکن است تلاش کنید «فوق العاده دشوار ببینید» ، چهره و ابروی خود را درهم کشید، با تمام نیرو به جلوی چهره تان فشار وارد کنید، که این بیشتر اوقات سردردی تنش زا پدید می آورد. شاید این فشارها را هنگامی که برای « آینده برنامه ریزی » می کنید و راهبردهای زندگی را مشخص می کنید یا در انتظار نتایج کارهای خود هستید، به خود وارد کنید.

کاربرد چشم سوم _ سینوسهای تان چگونه هستند؟ آیا دچار مشکل اند؟ آیا به آلرژی دچارید؟ هنگامی که در مجرای بینی تان شروع به احساس گرفتگی می کنید، هر تأثیر یا وضعیت نامطلوب را که اخیرا به آن دچار شده اید از بین ببرید و انرژی طلایی را تجسم کنید که از راه های بینی می گذرد. این ها همه با چاکرای ششم پیوند دارند.

آیا تنش را در سر خود نگه‌ می دارید، پشت چشمانتان؟ دمی بیاسایید، به چشم هایتان آرامش دهید، اجازه بدهید که رنگ (طلایی) به درون بیاید ،در آن غوطه ور شوید، آرامش بگیرید و آن تصویرهای منفی را پاک کنید.

اختلال های دیگری که با این چاکرا پیوند دارند، عبارت اند از غده های مغزی، لخته های خون، بی نظمی های عصبی، نابینایی، ناشنوایی، مشکلات ستون مهره ها، حمله های صرع، ناتوانی های یادگیری، کمبود تمرکز حواس، آشفتگی ذهنی و کمبود درک شهودی یا دید. همچنین پایداری ذهنی با چاکرای ششم پیوند دارد.

نیاز به یادآوری است که بعضی افراد که چاکرای شان متعادل نیست، به گونه ای درست عمل نمی کنند، شاید این توانایی را داشته باشند که «تصویرهای خیالی» را ببینند. ولی اگر دید «زمینی» (واقع نگری) مطمئنی نداشته باشند قادر نخواهند بود آن تصویرهای خیالی را با واقعیت درهم آمیزند، بنابراین آنها احساسی از واقعیت ندارند، و به دنیای خیالی خودشان پناه می برند.

کاربرد چشم سوم

کاربرد چشم سوم _ آنها نمی دانند چگونه در واقعیت عمل کنند. بین نبوغ و جنون خط باریکی وجود دارد. شاید شما این ترس ها را درباره ی خودتان نداشته باشید، ولی در مورد خانواده تان بررسی کنید. اگر کسی، حتی به شوخی بگوید «اوه شما دیوانه اید که آن کار را انجام دادید یا آن طور فکر کردید» ؟ چه بخشی از شما آن را باور کرده است؟ چه بخشی از شما، احساس می کند مورد داوری قرار گرفته؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید؟

کاربرد چشم سوم _ چاکرای ششم همچنین مرکز تله پاتی است، مرکزی که از آنجا می توانید افکار، تصویرها و تصورات را به شخص دیگری انتقال دهید. این کار معمولا به صورت تله پاتی ذهنی مورد اشاره قرار می گیرد. آیا شما ترس ها، دودلی ها، باورها یا ناباوری هایی درباره ی توانایی های روانی، روشن بینی، ادراک فراحسی – به ویژه درباره ی پیشرفت توانایی های خودتان دارید؟

هر ترسی درباره ی بهره برداری نابه جا از توانایی هایتان را رها کنید. این حقی خدادادی است، هدیه ی سرشت شما، تا توانا باشید. به روشنی ببینید و به روشنی عمل کنید: تا از نیروهای ذهنی برتر و الهام تان به صورت ابزارهایی مثبت بهره بگیرید. همان گونه که این مرکز را بیشتر باز کرده و آن را متعادل می کنید، قادر خواهید شد تا به خرد برتر خودتان تکانه ای وارد کرده و یگانگی جهان را شناسایی کنید.

کاربرد چشم سوم _ آیا خودتان را به صورت فردی خلاق می بینید؟ برای شما تجسم و بهره گیری از تصور ذهنی چه قدر آسان است؟ آیا می توانید تجسم کنید؟ آیا به خود اجازه می دهید از تصورتان بهره بگیرید؟ آیا نیروی تصویر را می شناسید؟ آیا نخست از پایگاهی ذهنی، منطقی و مستدل عمل می کنید؟ شاید این کار روی بخش های گوناگونی از زندگی شما تأثیر می گذارد. در بعضی موقعیت ها می خواهید توانایی تان را برای روشن دیدن بهبود دهید و از الهام تان بهره بگیرید. در شرایط دیگر، بهره بردن از منطق و برهان منطقی مورد نیاز است، ولی چاره ی کار رسیدن به تعادل است.

کاربرد چشم سوم

همه ی ما افرادی را دیده ایم که نامتعادل هستند و از یک افراط به افراط دیگری می افتند. تمرکز ذهنی افراطی می تواند به معنی واقعی کلمه در ناحیه ی برجستگی ابرو، ابروهای بیش از اندازه رشد کرده باشد. دشواری این افراد این است که ناتوانی آنها به هر سطحی مربوط می شود به جز سطح ذهنی و منطقی.

آیا هنگامی که‌ «کنترل خود را از دست» داده اید، رویدادها را فراخوانی می کنید؟ شاید این اتفاق در جایی روی داده که‌ شما آشفته شدید و به خودتان اجازه دادید مخفی کاری کنید، این مسئله روی چاکرای ششم و توانایی تان برای پاک شدن تأثیر می گذارد. این نمونه ای از روابط متقابل چاکراست برای آنها بهترین کارکرد هنگامی است که با یکدیگر تنظیم باشند.

کاربرد چشم سوم _ هنگامی که‌ چاکرایی گرفته باشد، بر مراکز انرژی دیگر نیز تأثیر می گذارد. کسی که ‌منگ، آشفته و پریشان است، شاید با اختلالی در چاکرای ششم و کمبود زمینی شدن (در چاکرای اول) در همان زمان درگیر است.

بیشتر بخوانید : چشم سوم را چگونه فعال کنیم؟

کاربرد چشم سوم _ آیا می توانید خودتان را به صورت فردی موفق، سالم و کامل ببینید؟ آیا خودتان را نیازمند تصور می کنید؟ ناکامل؟ آنچه شما می بینید، آنچه روی آن تمرکز و تجسم می کنید، چیزی است که به دست می آورید. شکل، فکر را در پی دارد! این چاکرا، مرکزی است برای پدیدار شدن : کجا می توانیم رؤیاهایمان را خلق کنیم و آنها را به واقعیت تبدیل سازیم.

بنابراین اگر شما خودتان را به صورت فردی موفق، شاد، سرشار از خوشی و غنی مجسم کنید، این آن چیزی است که می توانید خلق کنید. هنگامی که با افکار منفی محاصره شده اید، این امر می تواند چالشی برای خلاقیت شما باشد. به هر صورت، اگر بر روی افکار منفی و آنچه کاربردی ندارد تمرکز کنید، حاصل آن چیزی نیست جز منفی بافی.

این اصطلاح را به یاد می آوریم، «کمرتان زیر بار افکار منفی خم می شود». این جمله می تواند روی تندرستی شما نیز تأثیر بگذارد. آیا خودتان را تندرست تجسم می کنید؟ آیا برای جلوگیری از تجسم های تان، زمان را به تعویق می اندازید؟ آیا می گویید، «اوه، در آینده»، «بعدا»، شما می توانید اعلام کنید! «اکنون من خوشحال هستم، تندرست، غنی، پر از خوشی و عشق»! این برای تجسم آنچه شما می خواهید خوب است. شما قادر خواهید بود پیش از اینکه آن را خلق کنید، ببینید. دیدن لزوما به معنی «رؤیت آن» به طور فیزیکی با چشمانتان نیست. شاید حس کردن آن باشد. احساس کردن آن در بدن، شناختن آن به صورت غریزی. خلق تجسم، بسیار نیروبخش، مؤثر و بسیار رؤیایی است! و مانند همیشه، هنگامی که تجسم می کنید، همیشه «با نیات خوب» درخواست کنید.

بیشتر بخوانید : چاکراها در کجا دچار گرفتگی هستند؟

کاربرد چشم سوم _ گاهی ممکن است چیزی بخواهید، ولی اگر آن را به طور فیزیکی آشکار کنید، شاید از خواست بهترین نیات شما نیامده باشد. ممکن است آنچه را درخواست کرده اید به دست آورید، ولی شاید با چیزی که تصور می کردید، متفاوت به نظر آید. نیروی برتر شما، نشان دهنده ی والاترین خوبی واقعی شماست. شهامت رؤیاپردازی داشته باشید! ستارگان را دربر بگیرید. به راستی این یک طبیعت درمانی برای این چاکراست.

شبی تاریک، پر ستاره و زیبا را تجسم کنید، درحال خیره شدن به ستارگان و گم شدن در گستردگی و کلیت آن، زیبایی طبیعت. این حیرت الهام بخش است. شگفتی های آن را حس کنید، اگر چه این بزرگی شاید در آن لحظه فراتر از توانایی شما برای درک بیشتر باشد، ولی این ها همه وجود دارند. همه ی این آگاهی ها، همه ی آن عشق ورزی، همه ی آن فراوانی ها آنجاست.

در خود گشایشی حاصل کنید تا آن را دریافت کنید، تا آن را بگیرید، آن را بشناسید. آن آبی نیلی زیبا را به درون تنفس کنید، حس کنید از راه چاکرا جریان می یابد. پشت و جلو، می پالاید، بگذارید پالایش کند، آن پرتو آبی زیبا. یک‌ چشم سوم گشوده، با ایمان آوردن به نگرشی همه جانبه به شما یاری می رساند، با دیدی همه جانبه، نه تنها علمی _ آکادمیک، یا احساس _ الهامی، بلکه تصویر کامل، گسترده، با توانایی برای دیدن فراتر از احساس و فراتر از آگاهی ببینید. شما آزاد هستید تا آنچه را برای دیدن بر می گزینید ببینید.

آنچه می خواهید ببینید و به راستی آن را داشته باشید، بشناسید. شما چشمان روشنی دارید. تعادل در چشم سوم و هماهنگی با بقیه چاکراها یعنی سلامتی جسم و درون. از این موهبت الهی فقط برای نیات خیر و خلق اهداف زیبای تان استفاده کنید.

 

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

 

لطفا با لایک این مطلب ما را دلگرم و حمایت کنید.

4.4/5 - (195 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

  1. سلام من گاهی تو حالت خلسه چیزهایی میبینم اگه چیز بدی دیدم چطور باید رفعش کنم. فقط میبینم و بعدش جز ناراحتی کار دیگه ای از دستم برنمیاد

  2. کسی که چشم سوم داشته باشه اصلا نمیتونه بیانش کنه مثل آیت الله بهجت نمی‌دونم والا شما چی دارید میگید

  3. سلام مفيدبود.من چشم سومم بازه گاهي اوقات سردردميشم .دارم روخودم كارميكنم(مديتيشن ومراقبه)اگه راهنمايي خاصي داريدخوشحال ميشم

  4. من چاکرا چشم سومم بازه همیشه سر درد دارم افکار منفی باعث تشدیدش میشه تله پاتی و آینده نگری دارم خطرهای محیط و احساس می کنم نگاه افرادو به جسمی به صورت لکه سفید می بینم هر چقدر درگیر افکار و تله پاتی باشم قویتر و باز تر می شه ذهنم درگیر بشه دوچار توهم می شم جوری که اینگار دیوانه شدم یا مواد زدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا