عاشقانه های من با خدا

اضطراب و نگرانی

عاشقانه های من با خدا: هفته سوم

اضطراب و نگرانی میدانم چیزی را تغییر نخواهد داد. تمام مشکلات خود را به دست خداوند می سپارم و پس از آن فراموششان می کنم. بدون شک معجزه ای رخ خواهد داد.

گاهی سال ها عبادت می کنیم و با دانه های تسبیح، ذکر خداوند را می گوییم اما آنگاه به پروردگار نزدیک می شویم که آرام باشیم و سکوت اختیار کنیم! آن گاه خداوند با روح ما سخن خواهد گفت! بدور از هر اضطراب و نگرانی گفتگویی عاشقانه و لبریز از شادی.

نیایش و عبادت، خداوند را به ما نزدیک نمی سازد بلکه سبب شیفتگی ما به او می شود. هر چه بیشتر به عبادت او بپردازیم، بیشتر به شکل او در خواهیم آمد باور خواهیم کرد که هیچ چیز جز او نمی خواهیم و هر چه در مسیر ما قرار دارد خیر است.

بیشتر بخوانید: ۱۰ راهکار ساده برای کاهش استرس و نگرانی

ای همه ی سلامتی ها، بیماری ها، اضطراب و نگرانی ها، غم و رنج ها آگاه باشید که با عشقی که از پروردگار به دل دارم هیچ رنج و دردی مرا از پا نخواهد انداخت. همه چیز در گذر است.که روزی همچون خواب از راه می رسد و روزی دیگر چون خواب می رود! اما شادی من هیچ حد و مرزی نمی شناسد و هیچ چیز مرا هراسان نمی سازد! زیرا که عشق او به دل دارم و حضور ابدی او را در روح خویش احساس می کنم.

اضطراب و نگرانی

خشم با انسان چه خواهد کرد؟ نیمه­ ی اهریمنی او را پدیدار خواهد ساخت و زیبایی چهره و جذابیت او را از بین خواهد برد.

حضور خداوند در خلال روز و به هنگام انجام کارهای روزانه، در هنگام بروز طوفان ­های سهمگین زندگی و مشکلات، اندکی تأمل می­کنم و باز هم تأمل. این گونه قلب من از حضور آشنا و دل انگیز خداوند لبریز خواهد شد.

هر یک از ما جایگاه بی­ همتایی در هستی داریم، جایگاهی که به هیچ کس جز خودمان تعلق نخواهد داشت. هیچگاه خود را با دیگری مقایسه نخواهم کرد، زیرا یا مرا دچار ضعف و زبونی خواهد کرد یا دچار اضطراب و نگرانی و یا دچار غروری کاذب. من تنها، سلولی هستم از یک بدن و وابسته به میلیونها سلول دیگر و همه ما وابسته به تنفس. تنها یک لحظه توقف در تنفس، مرگ را به همراه خواهد داشت؛ خداوند، همان تنفس است!

پس….

آرام باش!

اضطراب و نگرانی چیزی را تغییر نخواهد داد.

4.7/5 - (4 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا