آرامشآرامش درونآموزشتندرستیخودسازیمثبت اندیشیمدیتیشن

روزه های هفتگی برای آرامش ذهن

روزه های هفتگی برای آرامش ذهن – همان طور که جسم نیاز به پاکسازی دارد، روح نیز نیاز به تطهیر دارد. حتی بیشتر از تصفیه جسم، به تزکیه روح نیاز داریم. زیرا از سلامت روح است که جسم نیز در سلامتی به سر می برد. راه­های زیادی برای این نوع پالایش وجود دارد. سکوت و خودشناسی و در آخر رسیدن به جان لایتناهی.

دنیای مدرن امروز ما، دنیای زرق و برق هاست. دنیای پیشرفت های ظاهریِ مادی. دنیای غرور و منیت. آنقدر درگیر همین ظواهر هستیم که خود درون را فراموش می کنیم. خستگی های مفرطی که با هیچ خوابی کم نمی شوند و ما به اشتباه این خستگی ها را از جسم می دانیم. فارغ از اینکه این روح ماست که تحلیل رفته و روز به روز بیشتر و بیشتر به فراموشی سپرده می شود. هیچ دارویی جز سفر به ژرفای روح علاج نیست.

بیشتر بخوانید: سفر به ژرفای درون

کمی سکوت و فارغ از پیرامون شدن. سکوت محض که ذهن را به آرامش برساند و این خسته­ ی ناتوان را نفسی تازه بخشد. اینکه در حال زندگی کنیم و بدانیم از دنیا چه می خواهیم. اصلاً علت حضور ما در این دنیا چیست؟ چه رسالتی داریم؟ تا هدفی نداشته باشیم نمی توانیم با لذت این مسیر را طی کنیم. پس بیاییم کمی به خود بیندیشیم. خودِ فراموش شده را دریابیم. به اندازه  غذایی که به جسم می رسانیم اندکی هم غذای روح را مهیا کنیم. تزکیه روح چیزی نیست جز تصفیه ذهن ناخودآگاه از هر گونه داده های زائد. پس هر روز چند دقیقه ای  در گوشه ای آرام نشسته وبا چشمان بسته  فقط و فقط سکوت کنیم. سکوتی که به ماجراجویی زیبایی ختم می شود.

روزه های هفتگی برای آرامش ذهن

اما کسانی که به این مهم دست یافته اند و خود را تمام و کمال فدای دنیای مادی نکرده اند،  در صدد شدند که یک صدا و همنوا شده و هم فرکانس با بقیه به این حس پاک انرژی  دهند. روزه های هفتگی برای آرامش ذهن از جمله مواردی است که انسان های هوشیار به درون، طراحی کردند تا در کنار یکدیگر، نه صرفاً از لحاظ جغرافیایی، و با انرژی بیشتری به پالایش درون خود بپردازند.

روزه های هفتگی برای آرامش ذهن بسیار آسان است و نیاز به تحمل گرسنگی و تشنگی نیست. اما باید مراقب زبان و چشم و ذهن خود باشیم. شاید روزهای اول کمی سخت باشد. اما می توان با گذر زمان با آن همراه شد و آرامش را در لحظه لحظه زندگی لمس کرد. انگار آبی خنک بر روی قلب و روح انسان ریخته می شود. اما هر کاری از ابتدا ممکن است مشکل باشد.  پس بهتر است در هفته اول از روزی یک تا دو ساعت  شروع کنیم. و در هفته های بعدی این زمان را افزایش دهیم و به کل روز برسانیم. امیدوارم که شما خواننده عزیز هم این این حس خوب را تجربه کنید. با هم و در کنار هم.

روزه های هفتگی برای آرامش ذهن که هم زمان در کل دنیا گرفته می شود:

یکشنبه: روزه هفت قانون طبیعت، قانون آگاهی، روزی که بهتراست  قضاوت نکنیم، حتی برای یک ساعت هم که شده سکوت کنیم. غذا خوردن در سکوت.

دوشنبه: روزه بخشش، هم می توانیم هدیه بدهیم و هم بگیریم. لبخند بزنیم، لذت ببریم و سپاسگزاری کنیم.

سه شنبه: روزه کارما، عمل و عکس العمل، آگاه باشیم به تصمیمات روز سه شنبه، به عواقبش فکر کنیم. به کسی آسیب نرسانیم و به قلب رجوع کنیم.

چهارشنبه: قانون کمترین تلاش، همه را همانطور که هستند بپذیریم. از باورهایمان بگذریم و به کسی تحمیل نکنیم. هر کاری دوست داریم انجام بدیم. با عشق کار انجام دهیم.

پنج شنبه:  قانون آرزوها،  آرزوهای مان را آشکار بنویسیم، لیست کنیم و بعد مدیتیشن کنیم، راهکارها جرقه می زنن.

جمعه: قانون عدم وابستگی، پول خوب است، شغل خوب است، مادیات خوب است،  ولی به این ها  وابسته نباشیم

شنبه: قانون دارما، یعنی همه ما برای چیزی به دنیا آمده ایم. همه رسالتی داریم،بهتر است مدیتیشن انجام بدهیم. استعداد درونی ما چیست؟ در مدیتیشن از خودمان بپرسیم بزرگترین استعداد ما چیست؟ بعد بنویسیم.

با کمی تمرکز می توانیم به تمام این موارد برسیم.

منتظر ارسال نظرات و تجربیات شما هستیم.

لطفا در صورت کپی برداری منبع را ذکر نمایید.

مقاله: روزه های هفتگی برای آرامش ذهن

4.8/5 - (102 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا