آرامش برای همهمعجون آرامش

خودت را دوست بدار

عاشق خودت باش و برای خشنودی خدا زندگی کن

عاشق خودت باش _ متأسفانه بسیاری از مردم واقعا خودشان را دوست ندارند. درون آن ها جنگی برپاست. آن ها بی وقفه درباره خودشان افکار منفی دارند و از همان صحبت می کنند. آن ها احساس می کنند گناهکار، پست، نامطمئن و محکوم اند. به دلیل اینکه خودشان را طرد می کنند نمی توانند با دیگران پیش بروند. لطفا اشتباه نکن و دائم به خودت احساس بد نداشته باش. خداوند می داند تو بی عیب و نقص نیستی و ممکن است خطا کنی. تو خداوند را شگفت زده نمی کنی، زیرا او تو را آفریده است. او همه چیز را در مورد تو می داند، خوب، بد، اشتباه، همه چیز… و همچنان عاشق توست. تو هم باید متوجه شوی و یاد بگیری چگونه به خودت عشق بورزی و خودت را بپذیری. از جایگاهی که داری لذت ببر و در همین حین خداوند تو را تغییر می دهد و به جایی که می خواهد می رساند.

عاشق خودت باش و برای خشنودی خدا زندگی کن

خانمی تنها و در محیطی کار می کرد که بیشتر همکارانش آقا بودند. تقریبا باید هر روز تلاش می کرد تا حرف هایش شنیده شوند، اضافه وزن داشت، یکی از پاهایش از دیگری کوتاه تر بود و به همین دلیل موقع راه رفتن می لنگید، هر روز خنده های آن ها را می شنید و پشت سرش حرف های نیش دار می زدند؛ اما می دانست در کارهای خود مهارت دارد، از کنار بدگویان خود می گذشت، پشت سر هم ترفیع می گرفت و سرانجام مدیرعامل آن شرکت شد. رمز موفقیت او تصویر بی نهایت مثبت او از خودش بود. او باور داشت که خداوند ارزشی ذاتی به او بخشیده است. او برای تأیید گرفتن از دیگران تلاش نمی کرد و برای اینکه احساس خوبی به خودش داشته باشد، به تعریف و تمجید دیگران وابسته نبود. او نمونه ای زنده از نحوه لذت بردن از زندگی است! پس عاشق خودت باش!

عشق خداوند به بندگانش

 

عاشق خودت باش و عشق بی قید و شرط خداوند را درک کن

خداوند می خواهد تصویری سالم و مثبت از خودمان داشته باشیم، آن را همچون گنجی گران بها ببینیم و حسی خوب به آن داشته باشیم. با وجود خطاها و ضعف هایمان، خدا ما را دوست دارد. او ما را اشرف مخلوقات قرار داده است و مدام ما را شکل می دهد، ما را با وجود خودش رو به رو و کمک‌ می کند بیشتر شبیه خودش بشویم. در نتیجه باید یاد بگیریم خودمان و خطاهایمان را در کنار هم دوست بداریم. می توانی با اعتماد به نفس قدم برداری و بدانی که خداوند بی قید و شرط تو را دوست دارد. عشق او منوط به ذات توست نه رفتارهایت. او تو را منحصر به فرد آفریده است، هیچ کس هیچ گاه شبیه تو نبوده است و نخواهد بود و او به تو همچون شاهکاری ویژه نگاه می کند! پس عاشق خودت باش!

 

عاشق خودت باش و قهرمان باش

وقتی فرشته الهی ظاهر شد که به جدعون اطلاع بدهد که خداوند چگونه از او می خواهد فرزندان یعقوب را از دست مدیان نجات بدهد، اول از همه این کلمات را به زبان آورد: «خداوند با توست، ای مرد پر ابهت و دلیر.»؛ اما جدعون در پاسخ چهره حقیقی خویش را نشان داد و پرسید: «اما خداوندا، چگونه می توانم آن ها را نجات بدهم؟ من ضعیف ترین فرد در شهر منسی و کوچک ترین عضو خانواده ام هستم.» به نظرت آشنا می آید؟ اغلب حس می کنیم خداوند از ما می خواهد کاری عظیم انجام بدهیم؛ اما به دلیل تصویر ذهنی ضعیف پاسخ می دهیم که خدایا نمی توانم آن کار انجام‌ بدهم، باید یک آدم شایسته تر را پیدا کنی، من از عهده این کار برنمی آیم. شاید احساس کنی نالایق، نامطمئن، ضعیف، ترسو و ناکاملی؛ اما خداوند تو را یک قهرمان می بیند!

 

عاشق خودت باش و یاد بگیر مثل خداوند به خودت عشق بورزی

جالب است که دیدگاه جدعون به خودش و ارزشی که خداوند برای او قائل بود با یکدیگر فرق داشت. با اینکه جدعون احساس بی کفایتی می کرد، پر از ترس بود و اعتماد به نفس نداشت؛ اما خداوند او را مردی با ابهت و دلاور خطاب کرد. جدعون احساس ضعف می کرد؛ اما خداوند او را به حدی قوی و شایسته می دانست که خواست بندگانش را در این نبرد رهبری کند و پیروز شود و جدعون این کار را کرد! خداوند تو را هم مثل یک قهرمان می بیند. او تو را قبول دارد و از تو به عنوان فردی قوی، شجاع، موفق و مسلط یاد می کند. شاید تو خودت را اینگونه نمی بینی؛ اما باعث نمی شود ذهنیت خدا به تو عوض شود. خداوند هنوز هم تو را به همان شکلی می بیند که توصیف کرده بود. یاد بگیر مثل خداوند به خودت عشق بورزی. پس عاشق خودت باش!

بیشتر بخوانید : قدرت جادویی کلمات از دیدگاه جول اوستین

تو نور چشم خداوندی

آیا می دانی چه کسی هستی؟ تو نور چشمان خداوندی. همان طور که مردمک چشم درست در وسط آن قرار دارد، تو هم در مرکز توجه خداوندی. تو خدا را انتخاب نکرده ای، او تو را برگزیده است. حتی می گویند پیش از آنکه در رحم مادر شکل بگیری، خداوند تو را تماشا کرده بود. شاید از تمام تصمیمات تو خشنود نباشد؛ اما حقیقتی بی نهایت مهم را درک کن: خداوند از خود تو راضی است. اگر خداوند تو را تأیید می کند پس چرا تو خودت را قبول نمی کنی و نمی پذیری؟ متون مقدس نمی گویند فقط وقتی که اشتباه نکنی و ضعف نداشته باشی مورد تأیید قرار می گیری، نه، خداوند بی قید و شرط تو را تأیید می کند. او با وجود خطاهایت تو را قبول می کند و دوستت دارد. پس تو هم عاشق خودت باش!

 

خداوند از قلب ما باخبر است

گاهی حرف هایی می زنیم یا کارهایی انجام می دهیم که پشیمان می شویم. گاهی رفتار بدی داریم. ممکن است خودخواه باشیم؛ اما یاد گرفته ایم در مورد شکست ها، اشتباهات و گناهانمان بخشش خدا را طلب کنیم و ادامه بدهیم. نمی خواهیم به دلیل اینکه کامل نیستیم خودخوری کنیم. خداوند از قلب ما باخبر است. می داند که حداقل در حال تلاشیم. تصمیم گرفته ایم سرمان را بالا بگیریم و احساسی خوب به خودمان داشته باشیم، زیرا می دانیم خداوند ما را تأیید کرده است. شاید مسائلی داریم که باید بر آن ها غلبه کنیم؛ اما ایرادی ندارد. نباید خودخوری کنیم و با احساس گناه و محکومیت زندگی کنیم؛ اما اگر دائم با خودمان کشمکش داشته باشیم و گمان کنیم به اندازه کافی خوب نیستیم، پیشرفت معنوی مان بی نتیجه خواهد ماند.

 

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

 

لطفا با لایک این مطلب ما را دلگرم و حمایت کنید.

 

4.7/5 - (87 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. با درود
    از مطالعه این متون آرامبخش، زیبا و دلنشین بسیار لذت بردم و صمیمانه سپاسگذارم.
    با امید به اینکه چنین متون باشکوه و پرباری در جهت بیداری خودباوری مردم سرزمیمینمان افزایش یابد تا در کنار آرامش شاهد رشد و کمال نیز باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا