آرامشآرامش درونخودسازیمدیتیشن

ریلکسیشن شبانه برای رهایی از افکار منفی

ابتدا لباس راحت بپوشید و در وضعیت آرام بنشینید .مشت راست خود را منقبض کرده تا در آن فشار و درد احساس کنید نفس بکشید و سپس آن را رها کنید و آرام شوید.
1- سعی کنید میزان آرامش دو دست خود را مقایسه کنید، آنگاه خواهید دید دستی که ریلکس نکرده چقدر فشرده و منقبض است درحالیکه در گذشته تصور می‌شد حالت طبیعی و آرامی دارد.

2- مشت چپ را سفت کنید،تا زمانی که احساس انقباض شدید و درد نکردید آن را درهمان حالت نگه دارید. سپس رها کنید و آرام شوید. اجازه دهید احساس آرامش درون بازوها و تمام بدن شما پخش شود.

3- اکنون به ترتیب برخی از اندامهای تان را منقبض و سپس رها کنید. هرگز در یک زمان به دو منطقه توجه نکنید و هر بار فقط یک نقطه را آرام سازید.

4-  ابتدا فشار زیادی بر نقاط بدن وارد کنید و توجه داشته باشید که دیگر اندام ها باید دست کم ۵ بار تنفس عمیق بکشید.
5-  در ریلکسیشن رهایی شانه ها از اهمیت بسیاری برخوردار است .شانه های خود را تا نزدیکی گوش ها بالا بیاورید .آن را مدتی نگه دارید. حقیقت این است که آنها هرگز در حالت عادی نبوده اند بلکه همین حدی استرس و فشار داشته اند و بالاتر از آنچه باید باشند قرار می گرفتند.
6- در زمان انقباض مراقب باشید که به گلوی خود فشار نیاورید و فک خود را منقبض نکنید .صورت شما گرچه یک عضو از بدن شماست اما باید تک تک اعضای آن منقبض شده و رها شوند.
7- یعنی ابتدا فک و چانه را آرام سازید سپس لب ها ،بینی ،چشم ها پیشانی و در آخرین مرحله تمام جمجمه را منقبض کنید و بعد رها سازید.

8- اگر نقاط خاصی در بدن شما درد دارند، یا احساس بی حسی در آنها می کنید پس از تمام شدن ریلکسیشن به سوی آنها برگردید و آنها را دوباره آرام کنید. نفس عمیق را فراموش نکنید.

9- اگر مسئله ای را در زندگی شما وجود دارد که باعث ناراحتی و استرس در شما می شود می توانید از شروع ریلکسیشن به آن مسئله فکر کنید. بطور کامل خود را از ناراحتی ها و برخوردها که ممکن است پیش بیایند درگیر کنید. آنها را با وضوح جلوی چشمانتان بیاورید و عمل ریلکسیشن را انجام دهید. هنگامی که از نقطه ای به نقطه دیگر می روید دوباره آن منظره را در ذهن زنده کنید.
10- این به شما کمک می‌کند تا هنگامی که خود را در میان آن مسئله دردسر ساز ببینید بتوانید آرام فکر کنید و همه چیز را راحت‌تر سپری کنید.

11- این تکنیک را روزی یکبار انجام دهید .در شرایط حاد و استرس زا میتوانید آن را سه بار در روز انجام دهید.

 

تندرست باشید.

5/5 - (54 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام. خیلی عالی بود. من انجام دادم و نتیجشو دیدم. ی خواب راحت رو تجربه کردم. ممنون از مطالب فوق العاده عالیتون. سایت شما رو به دوستام هم معرفی کردم تا ازاین مطالب خوب استفاده کنن. موفق باشین همیشه.

    1. سلام دوست عزیز. خوشحالیم که مطالب سایت بصورت کاربردی تاثیر گذار هستن. ممنون که ما رو به دوستانتون معرفی می کنین. پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا