آرامشآرامش برای همهآرامش درونآموزشخودسازیمدیتیشن

خود برتر کیست

خود برتر کیست ؟ خود برتر، بخش آگاه تر وجود شماست، و آن ” خود  ” شما که این جا روی زمین زندگی می‌کند تنها انعکاسی از آگاهی خود برتر شماست. او همواره ناظر بر شماست و کمک می‌کند در مسیری قرار بگیرید که قبل از تولد نیت کرده بودید. شما همواره در ارتباط با خود برتر تان بودید، اما تولد حجابی بین شما افکنده که باعث شده این بخش از وجودتان را فراموش کنید، اگر بتوانید مجددا آگاهانه به او متصل شوید، به ماموریت زندگی‌تان دسترسی پیدا خواهید کرد. این بخش از وجودتان به شما کمک می‌کند که هدف زندگی‌تان را دنبال کنید. خود برتر یک هوشیاری و دانایی خالص است ولی برای دسترسی به این دانایی برتر باید از فضای ذهن عبور کنید.

خود برتر که به آن “خود اِتری ” هم میگویند همان شما هستید. خود واقعی‌ شما، آگاهی‌ روحانی شما. شمایی که روی زمین زندگی‌ می‌کنید فقط تصویر و طرحی از خود حقیقی‌ هستید. خود حقیقی‌ ( خود برتر) تکمیل تر از شماست. ورژنی است که تحت حجاب فراموشی قرار نگرفته، همه چیز را از زندگی‌‌های قبلی‌ و حافظه ژنتیکی ما به یاد دارد و فراموش نکرده که از کجا آمده ایم. خود حقیقی‌ ما کتاب راهنمای زندگی‌ ما را دارد چون از نقشه‌های زندگی‌ ما به خوبی‌ آگاه است. اوست که می داند رسالت ما چیست.

خود برتر در اتر ساکن است اما کاملا کانال اتصال خود را با شما که روی زمین هستید حفظ کرده و به افکار، تمایلات، خواسته ها، اهداف و برنامه‌های شما دسترسی دارد. اتر مایه شفافیست که تصور میشود کائنات از آن پوشیده شده و امواج و دسته‌های نور را از خود عبور میدهد و پخش می‌کند.

خود برتر کیست ؟

“خود برتر” همیشه در حال مشاهده شماست، با شماست و کمک شماست تا شما را به همان مسیری هدایت کند که طبق قرار داد روحانی شما قبل از ورود به این دنیا توسط شما امضا شده است. می داند نقشه چیست، کجا باید بروید و با چه کسانی ، چه زمانی‌ باید ملاقات کنید.

خود برتر کیست

قبل از اینکه شما جسم بپوشید خود برتر با راهنماهای روحانی شما جمع میشود و نقشه زندگی‌ شما توضیح داده میشود. از آنها می‌خواهد که وقتی‌ شما جسم پوشیدید و روی زمین آمدید به شما از محیط اتری کمک کنند تا بتوانید نقشه‌های ریخته شده را به نتیجه برسانید.

به محض اینکه به دنیا می‌‌آیید اگرچه با خود برتر در ارتباط هستید اما از نقشه‌ها چیزی به یاد نمی آورید، در نتیجه با ” اراده آزاد” زندگی‌ پازل در هم ریخته ای میشود که گاهاً از مسیر خارج میشود. فراموش نکنید که شما همیشه به ” خود برتر ” در ارتباط هستید اما مهم این هست که تمرین کنیم آگاهانه با “خود برتر” ارتباط بگیریم. در اینصورت به نقشه‌های زندگیمان دسترسی پیدا می‌کنیم و مسیر را تشخیص میدهیم.

شما باید یاد بگیرید که چطور لایه‌های ذهن و شرطی‌سازی‌ هایی که خدمتی به شما نمی‌کنند را رها کنید و با پاکسازی و وضوح درون به بصیرت و گشودگی دست پیدا کنید، شما خودتان را به عنوان یک انرژی الهی درک خواهید کرد، چیزی که به آن بیداری معنوی نیز گفته می‌شود.

در این سفر بیداری پیام‌هایی از جانب ابعاد بالاتر وجودتان دریافت خواهید کرد، پیام‌هایی سرشار از عشق و حمایت بی‌قید و شرط تا بتوانید قدم به درون توانایی‌های خود گذاشته و زندگی دلخواهتان را دنبال کنید.

گاهی برای ارتباط با خود برتر نیاز به پاکسازی درونی و پاکسازی مراکز انرژی یا چاکراها دارید. افکار و خاطرات ناخوشایند که انرژی منفی شدیدی دارند ، می توانند باعث شوند که از خود برتر دور شوید و تنها دریافت هایی منفی و ناراحت کننده را از ضمیر ناخودآگاه خود دریافت کنید.

 

پیام هایی که از خودبرتر شما ناشی نمی شوند و تنها زاییده ذهن و منیت شما هستند معمولا دارای چنین کیفیت هایی هستند:
1-  افکاری که خشم را ارسال می کنند
2-  تشویق به گرفتن انتقام و کینه ورزی
3-  ایجاد شدن حالت استرس و اضطراب در هنگام رویارویی با آن ایده
4- ترویج خودخواهی و خودپسندی
5- پایمال کردن حقوق دیگران و آسیب زدن به آنها

خود برتر شما یک ویژگی روحانی و معنوی در شما است و غیر ممکن است شما را به چیزهایی که حاوی موارد بالا هستند تشویق کند. در عوض پیام های او چنین کیفیت هایی دارند:
1- آمیختگی با عشق و محبت
2- دعوت شما به انجام کارهای روح نواز
3- افزایش آگاهی
4- درک بیشتر خود و جهان
5- دعوت به خیرخواهی و کمک به دیگران
6- پیام های آرامش بخش و تسکین دهنده
7- شروع یا ادامه فعالیت های مثبت متناسب با روحیات شما

بهتر است انجام مراقبه روزانه در لیست کارهای هر روز خود قرار دهید تا کم کم به سکوت ذهن  برسید. مراقبه ای که به شما توصیه میکنم ، مراقبه رسیدن به سکوت ذهن (آنتارمونا) می باشد که با انجام آن به مرور ذهن به سکوت و آرامشی وصف ناپذیر دست پیدا می کند. این سکوت باعث می شود که براحتی صدای خود برتر را بشنوید و جواب سوال های تان در در حین مراقبه و یا بعد از آن دریافت کنید.

مراقبه و مدیتیشن

چگونه با خود برتر ارتباط بگیریم؟

ارتباط با خود برتر نتیجه تمرینات مداوم و روزانه است. اما اول باید باور کنیم که ” خود برتر” وجود دارد و بعد روزانه تلاش کنیم تا ارتباطمان را قویتر کنیم. همانطور که برای رسیدن به اهداف مختلف تلاش می‌کنیم و برنامه ریزی داریم و پیشرفت خود را کنترل می‌کنیم ، موفق شدن در این ارتباط گیری هم باید هدف باشد و پیشرفت روزانه خود را درج کنیم. بهتر است تمرین کنیم که اول ” خود برتر” را بشنویم. شاید بعضا تجربه کرده اید که یک ندای درونی‌ با شما صحبت می‌کند. گاهی‌ ما را آگاه می‌کند. گاهاً بعضی‌ شاید مثل صدای مادرشان این ندا را بشنوند. شاید خیلی‌ وقت‌ها شده که با خود می‌گوئیم یک کسی‌ به من گفت اینکار را بکن یا نکن و من به آن توجهی‌ نکردم.

برای شروع بهتر است که در تنهایی‌ شروع کنید. در جایی‌ آرام و بی‌صدا ، لازم نیست کار خاصی‌ انجام دهید فقط در سکوت باشید. چون زمانی که در شلوغی هستیم دیگر فضای خالی‌ برای “خود برتر” نیست و ما قادر به تمرکز نیستیم. زمان بدهید تا “خود برتر ” بتواند شنیده شود. تمرینات تنهایی را روزانه انجام دهید. یک صدایی خودش شروع به شنیده شدن می‌کند.
اگر فکر می‌کنید قادر به شنیدن نیستید میتوانید دیدن را تمرین کنید. چشمانتان را در تنهایی و سکوت ببندید و وارد دنیای تصورات و رویاها شوید. مدیتیشن‌های روزانه همراه با موزیک و شمع و عود بسیار کمک کننده هستند.

هنگام مدیتیشن میتوانید یک توپ طلایی و یا نورانی در قفسه سینه خود تصور کنید که از آنجا به همه بدن انرژی شفا بخش و نور میفرستد تا نوک انگشتان دست‌ها و پا ها. بعد از آن به ذهنتان اجازه پرواز دهید، باغی‌ را که دوست دارید آنجا باشید تصور کنید و ببینید اولین کسی‌ که با شما در آنجا ملاقات می‌کند کیست.

با هم چای بخورید، حرف بزنید. یا در کنار ساحل قدم بزنید. بعد کم کم شروع به پرسیدن سوال‌هایتان کنید. بدون شک اول فقط تصورات شما به شما جواب میدهند، اما کم کم جواب‌ها مفهوم پیدا میکنند و هوشمندانه میشوند. این سوال و جواب‌ها را در یک دفترچه یاد داشت کنید. اگر هر روز با باور این کار را انجام دهید کم کم جواب‌هایی‌ که لازم دارید را دریافت می‌کنید و حتی میتوانید درستی‌ آنها را تست کنید.

بیشتر بخوانید: رازهای نهفته در شمع

مدیتیشن خود برتر

با چشمان بسته، توجه خودتان را به تنفس معطوف کنید.

دم و بازدم های عمیق و آرام از راه بینی.

اجازه دهید ضربان قلب‌تان آهسته‌تر شود، زمان آهسته شود، و افکارتان نیز آهسته‌تر شوند.

اجازه دهید بدن فیزیکی کاملا از صحنه خارج شود، به طوری که در تنفس عمیق و اوج آگاهی سکوت، پشت افکارتان، یا همان فاصله‌ی ذهنی، محو شوید.

کامل و عمیق نفس بکشید، به خودتان اجازه دهید آگاهی خودتان را در وسعت این فاصله‌ی ذهنی غرق کنید.

این وسعت همان خود شماست. خود اصیل شما، خود شما به عنوان آگاهی خالص.

همین طور که از آگاهی فیزیکی مربوط به تنفس، وارد آگاهی عظیم جوهره‌ی بیکران خودتان می‌شوید، زندگی حاضر در سکوت این فاصله را احساس کنید.

روی این زندگی تمرکز کنید، و توجه کنید که با این کار، رشد می‌کند و عظمت می‌یابد.

ببینید که این انرژی زندگی حتی می‌تواند بزرگ‌تر از بدن فیزیکی واقعی شما باشد.

آیا می‌توانید اجازه دهید این انرژی به اندازه‌ی اتاقی که در آن نشسته‌اید بزرگ شود؟

توجه کنید که حتی با وسعت یافتن شما، درک خودتان به عنوان آگاهی خالص کمرنگ نخواهد شد.

حال، اجازه دهید به اندازه‌ی شهری که در آن زندگی می‌کنید وسعت بیابید.

شما باز هم می‌توانید این کار را بدون کاهش قدرت انجام دهید.

همین طور که وسعت بیشتری می‌یابید، کامل‌تر و عمیق‌تر خود واقعی‌تان را احساس می‌کنید.

تا جایی که می‌توانید به وسعت خودتان بیفزایید.

این کار بی خطر است. در تمام جهات به وسعت خودتان بیفزایید تا به افق برسید، آن قدر بالا بروید که به آسمان و افلاک برسید. اکنون شما در همه جا هستید.

شما عمیقا با خود واقعی‌تان در ارتباط هستید، که همان آگاهی خالص و روح الهی است، و خودتان را به عنوان یک آگاهی خالص در همه جا احساس می‌کنید.

شما همان آگاهی خالصی هستید که دنیا با آن ساخته شده است.

برخی آن را “یگانگی” و برخی “انرژی الهی” یا “انرژی هستی” یا “عشق” می‌نامند.

نیازی نیست که آن را نام‌گذاری کنید، فقط آن را احساس کنید، لمس کنید، ببویید، بشنوید، در آن وجود داشته باشید.

هر گاه آماده شدید، تمرکزتان را به جایی که نشسته‌اید ببرید و احساس “همه جا” را همراه خودتان بیاورید.

چند نفس عمیق بکشید، و دنیا را از دید وجود عشق در همه جا نگاه کنید.

چشمان خود را به آرامی باز کنید و از حس نابی که وجودتان را فراگرفته است لذت ببرید.

 

مراقبه و مدیتیشن

حال در جواب این سوال که خود برتر کیست می توان اینگونه گفت:

خود برتر، بخش الهی وجودتان است که به شما اجازه می دهد تا با واقعیت خودتان و هدف آفرینش جهان هستی، آشنا شوید. خود برتر، خردمند ترین بخش وجودی تان است که دارای دانش گسترده ای در رابطه با زندگی شما می باشد. او صلاح شما را می داند، و بهترین راه ها را می شناسد و از انتخاب درست برای شما آگاه است.

 

لطفا پس از مطالعه ، نظر خود را در مورد  مقاله خود برتر کیست بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

 

لطفا با لایک این مطلب ما را دلگرم و حمایت کنید.

4.3/5 - (713 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫47 دیدگاه ها

 1. سلام. من این روش رو از کتاب نیمه تاریک وجود یاد گرفتم ولی نمیدونستم ارتباط با خود برتر هست سعی میکنم بیشتر تمرین کنم.شکر برای وجودتان و سپاس از دادن آگاهی تون

 2. سلام و درود خداوند بر شما بزرگوار من برای بار اول هستش وارد سایت شما شدم با خواندن مطالب سایت شما بسیار خوشحال شدم علتش را بخاطر مسائل ذهنی بعضی از دوستان بیان نمیکنم فقط میخواستم مجدد از شما تشکر کنم و امیدوارم آموزش‌های شما به من قدرت بده تا بتوانم روحم را جلا دهم و بعد از ۴۰ سال بتوانم مجدد با روح خود رابطه لذت بخشی برقرار کنم امیدوارم روشنایی در وجودتان بیشتر و بیشتر شود با تشکر از شما

 3. سلام.در حین مدیتیشن که ناظر افکارمون هستیم تا عبور کنند اون ناظر چه کسی هست؟ بخش خود آگاه ما هست؟ بعد از خاموش شدن صدای ذهن هست که خویشتن اصیل درونمان با ما حرف میزند؟

  1. درود بر شما
   شما ناظر بر چیزهایی هستید که از مقابل چشمتون رد میشن
   قضاوت نکنید و به دنبال جواب نباشید
   فقط بزارید رد بشن تا فکر بعدی بیاد
   تا اینکه خاموش بشن

 4. سلام وقتتون بخیر.خداقوت
  ببخشید خود برتر چه فرقی با کودک درون داره؟
  آیا میتونیم خودبرترمونو ببینیم ؟
  آیا ملاقات باخودبرتر ، خطری داره ؟
  اگه میشه لطف کنین جواب بدین 🙏🙏

  1. سلام دوست عزیز
   خود برتر همون الوهیت درونی شماست
   خداوند از نور خودش در ما دمیده
   ارتباط با خداوند چه خطری میتونه داشته باشه
   ارتباط تون رو قوی کنید تا شهودهای درونی رو به راحتی دریافت کنید

 5. خیلی عالی بود
  جواب بعضی از سوال هام رو گرفتم
  ممنونم از شما
  در پناه نور و عشق باشید

 6. سلام سالار مردی
  ته دست درد نکنه
  عجب سایتی دارنه. خیلی عالیه
  شمه کیشکک. ربعلی هسمه
  دمتون گرم دادا
  مازندرون بین در خدمت درمه
  آنها دریو ی جنگله یته جا ورمه شرمندگی درمه
  استفاده هاکردمه
  یا علی برار

 7. اول ممنون از حضور شما و هدف تون سپس ممنونم از دوستی که لینک سایت شما رو برام فرستادن . فکر میکنم مدتها اینجا باشم تا بتونم از کل مطالب تون بالاترین حد استفاده و آگاهی و رشد رو بکنم ، مانا باشید

 8. با سلام
  موضوعی همیشه ذهنم را خیلی مشغول می‌کنه اینکه خوب هر انسانی جایزالخطاس و اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شدم حالا مثلا غیبت کردن، بدجنس بودن و …همیشه آزارم میده و فکرم را مشغول می‌کنه. میدونم گذشته برنمی‌گرده و در این مورد نمیتونم کاری کنم و باید از این ب بعد خوب باشم ولی اشتباهات گذشته همچنان آزارم میده.

   1. مطالب سایتتون خیلی خیلی عالی هست…مخصوصا این مقاله که در ارتباط با خود برتر بود…بابت زحماتی که می کشید ممنون و متشکر….کامروا باشید

 9. انسان از کجا فهمید خود برتر وجود داره؟؟یه دلیل قانع کننده بیارید جز این که خدا تو قران گفته

 10. عالی و روان متشکرم بابت اطلاعات میلتون.فقط یه سوال که سوال چند نفر دیگر هم بود آیا خود برتر همان خداست؟

  1. سلام.من یکبار توی خواب مردم چون اون روز از ته دل ارزوی مرگ کرده بودم.کسی که کنارم اومد خودم بود.خود برترم.نمی دیدمش اما لحنش لحن خودم بود.اینکه اون شخص راهنما خود برترم هست برام مثل روز روشن بود.کسی بود که احساس می کردم هیچ گناهی انجام نداده پاک پاک پاک هست.و اون من رو از سمت راستم چندمتر عقب تر راهنمایی می کردو چیز هایی دیدم و چیزهای پرسیدم که جوابم رو می داد.در پایان ازم پرسید دوست داری بمیری یا نه و من قبول نکردم و به جسمم برگشتم ….باور کنید خودبرتر وجود داره.و اون شخصیه که همیشه براتون دل می سوزونه و شما رو به کارای خوب راهنمایی می کنه.اون خدا نیست .اون روح پاک شماست.همون روح پاکی که زمان تولد به شما داده شده.اینجور حساب کنید که دوتا من وجود داره.منی که پاک سرشت هست و در تمام زندگی سعی می کنه راهنمایی کنه و منی که روی زمین اعمال خوب و بد انجام میده و علم اون من پاک سرشت رو نداره.♥♥…

 11. سلام خسته نباشید چند روزه مدیتیشن مانترا انجام میدهم و حرکت جالبی توی بدنم احساس میکنم انگستان دست سمت چپم احساس بی حسی میکنم ولی انگشتان سمت راست را به در میزنم برق میزنه
  میشه بگین دلیلش چیه؟

  1. سلام دوست عزیز
   با انجام مراقبه ممکنه انسداد هایی که داشتید برطرف شده
   و انرژی به راحتی به جریان افتاده
   ولی مراقب باشید دچار توهم و خیال پردازی نشید
   چون چیزی که شما میگید ربطی به انجام مراقبه نداره
   مراقبه فقط و فقط رسیدن به آرامش هست

 12. مطلبتون واقعا عالیه و خیلی کامله فقط یه سوال داشتم که آیا خود برتر همان خدا است چون هر کسی یک خود برتر داره و اگه اینطوری باشه هر کسی یک خدا داره یا خدا یک چیز جدا از خود برتره؟ ممنون میشم اگه جواب سوالم رو بدید

  1. سلام، دقیقا این سوال من هم هست، خود برتر چه فرقی با خدا داره ؟ جزئی از خداست ؟ یعنی چی ؟

 13. مقاله خود برتر بسیاار عالی و روان نوشته شده بود؛ ممنون از وقت و‌انرژی که گذاشتین و همچنین سپاس از رسالت با ارزشتون

 14. مطالبتون عالیه مرسی
  ولی چطور میتونم تو سایتتون عضو بشم…هیچ آیتمی در این رابطه وجود نداره یا من پیدا نکردم😐😐😐

  1. سلام دوست عزیز. شما براحتی میتونید از مطالب استفاده کنید و نیاز به ثبت نام خاصی نیست.

  2. ‌سلام. ممنون از مطالب مفیدتون. سوالی که برام پیش اومد اینه که عایا خود برتر همون ادراک درونی و افزایش درک و شهود انسانه یا اینکه خود برتر یه روح یا شخص جدا از ماست که وجود داره و در ابعاد بالاتر از ما داره زندگی میکنه و بهمون آگاهی میده؟؟ عاخه یجوری حس میشه که انگار یه خودی وجود داره که از ما جداست و با آگاهی کامل زندگی میکنه و حمایتمون میکنه. و سوال دوم اینکه تفاوت خود برتر، روح حامی و فرشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا