آرامشآرامش برای همهآرامش درونآموزشتندرستیخودسازیمثبت اندیشیمدیتیشن

چگونه در طبیعت مدیتیشن کنیم؟

مدیتیشن در طبیعت _ در طول اعصار و قرون همواره انسان در جستجوی راهی برای تجربه آرامش و رهایی از افکار توهم زا و تجربه سرور و شعف از درون و قلب بوده و این تلاش ها برای کسب آگاهی و درک بیشتر از زندگی بی نتیجه نبوده است.
هزاران سالک و عابد و صوفی پس از طی مراتب تخلیه و کسب آگاهی کیهانی و کوانتومی (متفاوت از آگاهی عام، عموم و توده که بر اساس مکانیزم باور و سنت و عادت در سطح ذهن همچون کفی بر روی آب محدود می شود تا زمان مرگ برسد و بی شک به دستاورد اهداف عالی خلقت و زندگی نمی رسند و در حد خودآگاه با خصوصیات یادشده می مانند) ،موفق به کسب تجربه انرژی های برتر هستی به کمک نیروی حیاتی برتر (پرانا, چی, کی و…) به وسیله تکنیک مراقبه یا مدیتیشن شده و در نهایت پس از تجربه کیفیت کانتن پلیشن به درجه سامادی تا ابرسامادی خلسه کیهانی و وحدت وجود نائل شده اند و تجربیات خود را در آثار ارزشمندی برای جستجوگران حقیقت به یادگار گذاردند.

 

برای آموزش کامل مراقبه و مدیتیشن و یادگیری تمام فوت و فن های این تمرین ذهنی در منزل، همین حالا بر روی لینک زیر بزنید.

مدیتیشن با طبیعت

مدیتیشن با طبیعت

 

مدیتیشن در طبیعت _ انسان با ارتباط خوب با طبیعت آشتی و درک و لمس طبیعت می تواند از امتیاز برخورداری از انرژی های پاک و خالص آن بهره مند گردد و لطافت هستی و روح و حضور در لحظه حال و وحدت و یگانگی اصلی خویش را حس و درک نماید. سرعت و فشردگی صنعت الکترونیک و تمدن ماشینی روز به روز در حال افزایش است و اگر نگاه خود را به معنی و مفهوم زندگی از طوفان یاد شده که منجر به استرس و پیامدهای از دست دادن سلامت ذهنی و جسمی ماست، تغییر نداده و به آغوش طبیعت پاک برنگردیم،فرصت طلایی زمان، مکان، جرم و انرژی را که خداوند برای درک ماهیت زندگی به انسان داده از دست خواهیم داد.

خویش انضباطی شرط اول ورود به جهان پاک و خالص طبیعت و بهره مندی از نوازش گری آن است و به توجه و مطالعه و تمرین و در نهایت برنامه ریزی بسیار متفاوت در زندگی که موجب خوشبختی و رضایت درونی نشده نیاز دارد.
مدیتیشن یا نشست و تجربه بی ذهنی دروازه ورود به جهان لطیف آگاهی است که به درک بیشتر از اهداف عالی زندگی و تعادل ذهنی در چپ و راست مغز، تمرکز ، توجه،  تجسم ، تصور و تخیل منجر میگردد.

مدیتیشن در طبیعت

 

مدیتیشن در طبیعت _ طبیعت منبع نوازشگری از تمام موجودات است، زیرا آن قدر بخشنده است که هرچه می ستانی بازهم حاضر است به شما بدهد، اما فقط باید یاد بگیرید با او درست برخورد کنید. طبیعت بزرگترین منبع نوازش و آرامش است به شرط آنکه تخریبش نکنید و زبانش را بفهمید و هر لحظه و هر روز با او به آرامش درون برسید.
طبیعت بزرگترین استاد انسان های هوشیار و بیدار و بزرگترین کتاب خالق طبیعت است، کتابی که چهار برگ دارد بهار ،تابستان، پاییز ، زمستان و انسان می تواند هزار نشانه و آیه را هر روز در آن بخواند و درس بگیرد.
طبیعت منبع مراقبه و انواع نوازش هاست، می توانید هزاران نوازش از او بگیرید و به اجزایش نوازش بدهید. مهم این است که فوت و فن های این شکل و فرم نوازش گیری و نوازش دهی را بیاموزید و بر لحظات حال آن آگاهی داشته باشید و این خود شکلی از «مدیتیشن عمیق با طبیعت»  است

مدیتیشن عمیق،  یعنی شما با فلسفه احترام به طبیعت و آگاهی کامل، از او نوازش گیری کنید و گاهی به اجزای آن با جان و دل نوازش دهید و از این تعامل و بده بستان لذت مادی و معنوی ببرید. اکثر انسانها تجربه بودن در جای جای طبیعت را دارند و از آن لذت برده اند و وقتی با هوشیاری و آگاهی کامل یا همان مدیتیشن عمیق به دامن طبیعت پناه می برند فایده ای وصف ناشدنی عایدشان می شود؛  آرامشی عمیق که روح را جلا میدهد.

برخی ادعا می کنند می خواهند به آرامش برسند، اما در پی برآوردن خواسته خود از غیر طبیعت هستند برای همین ناکام می مانند. طبیعت قوانین ریاضی خاص خود را دارد و هر کس با آن هماهنگ شود و چرخه اش را بپذیرد و با او وحدت یابد می تواند به تعادل روانی و آرامش روحی برسد و نوازش های ناب و خالص از او بگیرد،  نوازش هایی که از آلودگی گفتاری و رفتاری درصدی از انسانها به دور است.
زمانی که به سمت نوازش گیری از انسانها می روید احتمال فریب و آلودگی و بیماری بسیار زیاد است، اما وقتی به سمت مدیتیشن و نوازش گیری از طبیعت زیبا می روید و با آگاهی و شناخت این کار را انجام می‌دهید تمام معادلات شما عوض میشود.
به بیماری های روانی و جسمی انسان دقت کنید، چه لذتی را می توانید بیان کنید، جز اینکه از طبیعت بکر فاصله گرفته، درکش نکرده یا به قوانینش احترام نگذاشته و به انواع بیماریها دچار شده اند.
برای این که بتوانید بیماری های جسمی روانی و روحی تان را درمان کنید باید شیوه ها، روش ها و مکان های مدیتیشن نوازش گیری خود را در طبیعت بخصوص در منطقه جغرافیایی خود بشناسید و سپس با حضور در آن خود را تخلیه هیجانی کنید.

بیشتر بخوانید: مدیتیشن چیست و روشهای انجام مدیتیشن در خانه

به دل طبیعت پناه ببرید و نسخه و دارو و درمان خود را از او بستانید.
مدیتیشن در طبیعت _ طبیعت درمانگری بزرگ است که با ادبیات مدیتیشن درکش آسانتر خواهد بود، پس بیایید شاگردی آن را بپذیریم و آب معانی را از سرچشمه نامحدود او بنوشیم و  این و اینقدر به اندیشه های آلوده و مزاحم زندگی نپردازیم. هر روز خود را در نماد ها و نشانه های طبیعت به جریان بندازید و از آنها نهایت نوازش و آرامش را بگیرید. آدرس اصلی خوشبختی و آرامش در طبیعت است، جایی دیگر نروید.

مدیتیشن در طبیعت

مدیتیشن در طبیعت

کوهستان را برای آرامش و مدیتیشن انتخاب کنید چون مملو از سکوت عمیق و بکر است است و در آنجا احساس بهتری پیدا خواهید کرد زمانی که احساس می کنید آرامش تان به هم خورده است به کوه پناه ببرید آنجا معدن نوازشگری های روح است.
پیاده روی آگاهانه در جنگل تمرینی بسیار عالی است ،جنگل حس و حال خودش را دارد، تمام درختان و سر و صدا های آنها روح را نوازش میکند.
در کنار دریا با آب مدیتیشن کنید، خستگی روحی را میگیرد و آرامش و زیبایی درون می بخشد.
با گل و گیاه حرف بزنید ،آنها آرامش عمیقی به شما می بخشند، همه آنها زیبایی مسحور کننده دارند.
از سکوت و انرژی طبیعت آرامش بگیرید ، گوشه‌ای از آن پناه ببرید و خود را رها کنید و از آن همه ارتعاشات طبیعی و زیبا استفاده کنید.
از جریان باد و باران و رعد و برق در بهار و پاییز لذت ببرید و به هیجان آیید  که این خود نوعی از مدیتیشن است، گاهی زیر باران پیاده قدم بزنید و غرق در باران شوید.
از شب و ستاره های زیبای آسمان و آن همه سیاهی، آرامش ، سکون و عظمت برای مدیتیشن استفاده کنید.
از کویر و آسمان روشن و پر از ستاره لذت ببرید و آرامش بگیرید.

هر فرد با توجه به روحیات و منطقه جغرافیایی خود به گونه‌ای متفاوت با طبیعت ارتباط برقرار میکند، اما نکته مهم اینجاست که باید با آگاهی به سمت مدیتیشن در طبیعت حرکت کنیم تا بتوانیم تمام فرکانسهای آرامش را از اجزایش بگیریم.
لذت بردن از زندگی و ایجاد حساسیت های لطیف و ظریف در دایره اجزای هستی یکی از مزایای مدیتیشن است و حس گیری های جدید برای شما به وجود می‌آورد از جمله:
دوستی با آب و زیر مجموعه کلمات آب، مثل: قطره تگرگ باران برف دریا رگبار و…
دوستی با پرندگان گوناگون و توجه به رنگ، صدا، شکل،  رفتار
دوستی با حیوانات گوناگون و خلق و خوی متفاوت آنها
دوستی با کوه ها تپه ها صخره ها و رودها
دوستی با جنگل ، دشت های سرسبز
دوستی با رودخانه ها ، دریا و دریاچه ها، اقیانوس ها
دوستی با ستاره ها در دل شب و زیبایی درخشان آنها
دوستی با کویر و آسان پاک و شفاف
دوستی با درختان

مدیتیشن در طبیعت

مدیتیشن در طبیعت _ با گسترش عشق ورزی معنوی و آگاهانه به اجزای طبیعت و دوستی با آنها زندگی شما رنگ و بوی بسیار زیبا به خود می‌گیرد و این امر در شما حساسیت های بدیع ، تازه و شگرف به زیبایی ها و خوبی ها به وجود می آورد.
آنگاه هر لحظه در طبیعت کشفی نو و جدید را تجربه خواهید کرد و هر لحظه جشن و سروری تازه برای خود به ارمغان می آورید و رازی نوین را از پرده برون خواهید آورد.
عشقی نو به نو در شما جوانه میزند، شور و شیدایی و مستی تازه ای در دل تان آغاز می گردد که هیچ گاه در وجودتان حس نکرده بودید.
همه اجزای هستی از علف کنار جوی گرفته تا ستاره آسمان و موجودیت و فردیت خودتان را برای هستی دارای اهمیت می بینید.
هر قدر به اجزای هستی حساس تر بشوید ، زندگیتان متن و روح معنوی بیشتری به خود می گیرد.

دیگر زندگی آنی می‌شود که باید هر از چند گاهی تنها به طبیعت بروید و درونتان را جز به جز وارسی کنید و این تنهایی در جنگل در کنار ساحل دریا، دل کوه یا حرکت در وسعت دشت و کوهستان شما را به هوشیاری درونی و معنوی می رساند و از این همه حس و حال درونی نوازش معنوی می گیرید،  طوری که هیچ کتاب ، سخنرانی و توصیه ای این قدر اثربخشی ندارد.
طبیعت مادر و استاد بزرگ است که باید یاد بگیرید شاگرد خلاق و معنوی او باشید و از تمام اجزای آن درس‌ها بگیرید. وقتی به طبیعت می‌روید بهتر است تمام عنوان ها و زنگوله های پر سر و صدای خود را دور بریزید و چون یک رهرو و سالک تا آنجا که شرایط به شما اجازه می دهد تنهایی آگاهانه را تجربه کنید. البته یادتان باشد که برای رفتن به دل طبیعت بهانه نیاورید زیرا هم فرصت و زمان هست و هم شما می‌توانید با آگاهی و مدیریت زمان فرصتی مناسب را برای خودتان و خانواده در نظر بگیرید و درصدی از نوازش خود را از تجربه تنهایی در کوه جنگل دریا و کویر به دست آورید و آن گاه با تجربه این تنهایی خودتان ارزیابی خواهید کرد که چقدر روحتان به رشد و تعالی می رسد.

وقتی در طبیعت تنها می شوید
از سر و صدا های آلوده شهر فاصله می گیرید؛
از دود و آلودگی های سمی فاصله می‌گیرید؛
به پاکسازی جسمی و معنوی خودتان می پردازید ، طوری که هیچ قرص و دارویی نمی تواند این تاثیر را داشته باشد. شما می توانید با کودک درونتان آشتی کنید و به فکر فعال کردن و خدمت به کودک درون تان باشید.
وقتی در طبیعت حضور پیدا می کنید گویی عقربه های ساعت آهسته قدم می زنند و همین عامل باعث آرامش درون شما می شود ، شما از این سکون ، سکوت و آرامش نوازشی عمیق می گیرید. پس سعی کنید زمان هایی را برای خودتان طراحی کنید و تنها به قدم زدن و حضور آگاهانه و معنوی در طبیعت اطراف خود بروید و نوازش های گوناگون از طبیعت اطراف خود بگیرید.

 

دانلود رایگان موسیقی طبیعت برای مدیتیشن

 

 

دانلود کنید

 

5/5 - (46 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا