عاشقانه های من با خدا

خداوندا برای حضورت سپاسگزارم

عاشقانه های من با خدا: هفته نهم

خداوندا سپاسگزارم – در همه حال، سپاسگزار خواهم بود زیرا می دانم که در سایه عشق لایزال خداوندی قدم بر می دارم. و هر آنچه که در توان دارم برای شادکامی و آرامش مخلوقات او به انجام خواهم رساند.

امروز صبح دعا می کردم: پروردگارا، به من نعمتی بده تا همچون کودکی که جز مادرش را نمی شناسد، بر تو توکل کنم و عشق بورزم! توکل به خداوند یعنی پذیرش اراده ی او در هر شرایط، و رضایت از هر چه که در زندگی رخ می دهد. در بیماری و درد، در شادی و غم، در سلامت و مرگ، و در هر شرایط ناگواری این گونه نغمه سر می دهد: حتی اگر قربانی شوم، باز هم به خدا توکل خواهم کرد.

خداوندا سپاسگزارم

وقایع ناگوار زندگی سبب ناامیدی ام نخواهد شد، زیرا بسیاری از اتفاقات، ورای ادراک محدود انسان قرار دارند. چه تلاش بیهوده ای است کشف هدف خداوند از وقوع چیزی، گویی بخواهیم با یک پیمانه کوچک، عمق یک اقیانوس را اندازه بگیریم. هر چیز را آن گونه که هست می پذیرم و چرا نمی گویم. زیرا اطمینان دارم که خیر و برکت در موقعیت های ناگوار زندگی نیز نهفته است.

جویای کمال هستیم؟ پس باید امروز به گونه ای زندگی کنیم که گویی فردایی در کار نیست.

اگرجویای کمال و جاودانگی هستیم وارستگی را می بایست بیاموزیم! وارستگی راستین بارقه ی ایمانی است که در قلب انسان می فروزد!

بیشتر بخوانید: روزه های هفتگی برای آرامش ذهن

همراه نادیدنی من، مرا با عیش و لذت کاری نیست: لذت، انسان را بیمار می سازد! به دنبال ثروت نیستم: ثروت، انسان را به اسارت خویش در می آورد! قدرت نمی خواهم: قدرت، انسان را به فساد می کشاند! اما، خداوندا من تنها تو را می جویم و دیگر هیچ! خداوندا سپاسگزارم ، خداوندا نعمتی بده تا هر روز از زندگی ام، ارزش هدیه دادن به درگاهت را داشته باشد! و در تمامی مسیر های زندگی، همراه نادیدنی من باش!

در هنگام عبادت خویش، آن قدر به سخن گفتن با خدا مشغولیم که دیگر صدای او را نمی شنویم. خاموشی را می بایست فرا گیریم و سپس بشنویم. تا زمانی که سخن خداوند با خود را نشنویم، به ارتباطی حقیقی با او نایل نخواهیم شد.

حال بی پایان گذشته به دیروز تعلق دارد و تغییری در آن امکان پذیر نیست! آینده نیز به فردا تعلق دارد و دلیلی نیست تا خود را برای آن نگران سازم. آنچه می خواهم، زندگی شادمانه و پربار در لحظه ی کنونی است،  در حال بی پایان!

خداوندا…. برای حضورت در لحظه لحظه هایم سپاسگزارم. خداوندا سپاسگزارم

4.8/5 - (13 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا