آرامشزندگینامه افراد موفقموفقیت

زندگینامه نیک ووچیچ (Nick Vujicic)

نیک ووچیچ (Nick Vujicic) متولد چهارم دسامبر ۱۹۸۲ در استرالیا است و به علت ابتلا به سندرم تترا-آمیلیا هنگام تولد از نعمت دست و پا محروم بوده است.

نیک ووچیچ در سن ۲۱ سالگی از دانشگاه گریفیت با دو مدرک لیسانس در رشته‌های حسابداری و برنامه‌ریزی مالی فارغ‌التحصیل گردید. نیک سخنران انگیزشی و مدیر سازمان غیرانتفاعی “زندگی بی حد و مرز” است. از دیگر مهارت های او شنا، موج‌سواری، و گلف است.

او در کتاب خود زندگی بی حد و مرز میگوید: من بدون دست و پا به دنیا آمدم اما هرگز در حصار شرایط خود نماندم. من به سراسر دنیا سفر میکنم و به میلیون ها نفر الهام میبخشم تا با ایمان، امید، عشق و شجاعت خویش بر ناملایمات زندگی چیره شوند و به آرزوهای خود برسند.

او هم اکنون یکی از تأثیر گذارترین سخنرانان موفقیت در دنیا محسوب می‌شود و مؤسسه زندگی بدون دست و پا را که در زمینه موفقیت فعالیت دارد اداره می‌کند.

از زبان نیک ووچیچ

من بدون اینکه پایین تنه ای داشته باشم، به دنیا آمده ام. اگر چه روزها و سال های اول عمرم را با بی خبری از نقص عضوی که داشته ام، با شادمانی زندگی کردم، اما در دوران نوجوانی و جوانی متوجه شدم که از چه اندام های حیاتی بدنم محروم هستم. با این وجود تصمیم گرفتم که به جاهای مختلف دنیا سفر کنم و به جای محدود کردن خود با نداشته هایم، با ایمان، آرزوها، عشق، جرات و جسارت تمامی مردم دنیا آشنا شوم.

من در کتاب هایم  به شما یاد می دهم که چگونه می توان بر تمامی مشکلات و دشواری های ریز و درشت زندگی غلبه کرد. فقط کافی است زندگی را یک شوخی احساس کنید و آن را آسان بگیرید. همه  ما احساس می کنیم که زندگی گاهی با ما ناعادلانه برخورد می کند. اما در کتاب انجیل آمده است که مهم نیست زندگی با تو چه برخوردی می کند، بلکه عکس العمل تو در برابر آن مهم است. این جمله زیبا آموزنده ای بود که من سالها پیش یاد گرفتم.

حالا هم آموخته ام که بسیاری از حوادث تلخ زندگی بوجود آورنده فرصت های بسیار زیبا برای ما هستند که ما نباید کاملا سرسری از کنار آنها بگذریم.

زندگینامه نیک ووچیچ

پدر و مادر من پیر و مسیحی هستند، اما پس از آنکه مشاهده کردند من بدون دست و پا به دنیا آمدم، به شدت غصه می خوردند و با خود می گفتند: حکمت خداوند در آفریدن چنین موجودی چه بوده است؟

آنها در سالهای ابتدایی زندگی من تصور می کردند که هیچ موفقیتی در آینده برای من وجود ندارد و محال است که روزی بتوانم مانند تمام افراد عادی به زندگی خود ادامه دهم. اما امروز زندگی من کاملا متفاوت از آن چیزی است که آن دو تصور می کردند.

 

 

هر روز افراد ناشناس از طریق تلفن، ایمیل، نامه با من در تماس هستند تا جمله کوتاهی به آنها بگویم و انگیزه ای درون شان بوجود آورم. آنها مرا به هتل های مختلف دعوت می کنند تا بروم و کمی از موفقیت هایم که همه را مدیون افکار مثبتم می دانم، برایشان حرف برنم. آن لحظه احساس می کنم خدا در قبال دست و پایی که به من نداده است، نعمات بسیاری به من داده است. زبانی قوی تر از هزاران دست و پا.

امروز شک ندارم که داشتن قلبی آرام و سرشار از عشق بسیار بسیار بهتر و مفید تر از دست و پاهایی بود که قرار بود داشته باشم و ندارم. زیرا با همان توانستم از سخت ترین و دشوارترین موفقیت های زندگی آسانتر از افرادی که دست و پا دارند و محدودیتی ندارند، بگذرم. همان موقعیت هایی که تمام جوانها با لباس هایی بسیار زیبا و اندام های بسیار متناسب در گوشه و کنار شهر خوش می گذراندند و من توانستم با ایمان به خداوند خود را در گوشه ی اتاقم سرگرم کنم و از یاد ببرم که چه ها باید می داشته ام و ندارم.

امروز که کمی از سال های دوران جوانی ام را سپری کرده ام، با شرایط فیزیکی ام کنار آمده ام. برای همین است که به من کمک کرده تا شنا کنم، اسکیت بازی کنم و خیلی از کارهایی را که دیگران به آن فکر هم نمی کنند، به راحتی انجام دهد.

 اگر چه کودکان مرا با انگشتان شان نشان می دهند و بزرگتر ها هم زیر لب نیشخندی می زنند و چند لحظه بعد با ترحم نگاهم می کنند، اما من به این مسائل اهمیت نمی دهم و به وجود خود می بالم. بماند اینکه گاهی قلبم پر از درد می شود و افکار منفی دوباره سراغم می آیند و در تنهایی هایم آزارم می دهند.

اما معتقدم که خداوند به جای دست و پا لبی داده که می توانم با آن به همه، حتی به آنهایی که مرا به مسخره می گیرند، لبخند بزنم و شادشان کنم. من همه را دوست دارم. خانواده ام، دوستانم و همه کسانی که در هر گوشه ای از دنیا مرا می بینند و یا نام مرا می شنوند. زیرا من با تفکر درباره محدودیت هایم به امیدهایم رسیده ام و می خواهم به شکرانه این لطف خداوند، هر آنچه را که می دانم به شما نیز بگویم.

 

نیک ووییچیچ

زندگینامه نیک ووچیچ

بگویم که چطور از تمامی خستگی ها، زجرها، دلشکستگی ها و ناامیدی ها، امیدهایتان را پیدا کنید. اگر به خدا توکل کنید، او محال است که شما را رها کند. می دانم که این جمله انرژی فراوانی به شما می دهد و قلب تان را امیدوارتر می کند. اما صادقانه باید بگویم که این جمله حقیقت محض است و یک جمله دلخوش کننده نیست.

برای باور آن باید ابتدا موارد زیر را در خود تقویت نمود:

1 – انتخاب درست اهداف

2 – امید داشتن به هر چیزی

3 – ایمان به خدا و قدرت نامحدودش

4 – عشق و علاقه به خود.

5 – عقاید و ایده های واقع گرایانه.

6 – جرأت و جسارت رویارویی با مشکلات.

7- تمایل به تغییر دیدگاهها

8 – نیت قلبی خوب

9 – جستجوی فرصت های مناسب

10- روبرو شدن با شرایط های حساس و لبخند زدن به زندگی

11- در اولویت قرار دادن دیگران و غنیمت شمردن حق و حقوق آنها نیک ووچیچ

امیدوارم که توصیه ها و نظرات من بتواند شما را یاری کند و بتوانیم دوستان همیشگی یکدیگر شویم. اگر هم این روزها در یکی از سخت ترین شرایط زندگی خود به سر می برید، از همین لحظه مرا دوست خود بدانید و روی من برای هر چیزی که بدان نیاز دارید، حساب کنید. اگر هم آنقدر کمرتان خم شده که قدرت دوباره بلند شدن و از نو شروع کردن را ندارید، یکی از کتاب هایم را در دست بگیرید و در همان حال چند صفحه ای از گفته هایم را بخوانید. مطمئن هستم که پشیمان نمی شوید. چون من کسی هستم که انتهای سختی و دشواری را دیده و حال به آرامش رسیده. پس بهتر از هر کسی می توانم قلب پر درد شما را آرام کنم. من زندگی را دوست دارم و بیشتر از آن تمام شما را. بیایید با یکدیگر به زندگی بخندیم و دنیا را غرق شادی کنیم.

 

زندگینامه نیک ووچیچ

5/5 - (21 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا