آرامش برای همهمعجون آرامش

با مصلحت خداوند همراه شو

مصلحت و حکمت خداوند را بپذیر

مصلحت خداوند _ خداوند با دلتنگی ما و ذهنیت «من بیچاره» خشنود نمی شود. با این کار اجازه می دهی تصویر ذهنی خودت مخالف نظر خداوند شکل بگیرد. این تصویر ذهنی ضعیف نمی گذارد قدرت اختیار و نعمت های خدادادی ات را شکوفا و زندگی توانگرانه مدنظر خداوند را تجربه کنی. تو می توانی تصویر ذهنی ات را تغییر بدهی. شروع کن و با خداوند هم عقیده شو. به یاد بسپار، خداوند تو را قوی، شجاع، باشرف و دلاور می بیند. در چشم او تو فقط یک مبارز ساده نیستی. او از پیش تو را تأیید کرده و پذیرفته است. خودت را همان طوری که خدا می بیند ببین. دیگر بهانه نیاور و با ایمان قدم بردار، همان کاری را انجام بده که خدا می خواهد. مصلحت خداوند را از اعماق وجودت بپذیر.

 

بیشتر بخوانید : برکات انفجاری خداوند

 

مصلحت خداوند را بپذیر و زمین را تصاحب کن

اگر جزء آن دوازده نفری بودی که حضرت موسی برای بررسی وضعیت دشمنان به کنعان فرستاد، چه گزارشی ارسال می کردی؟ ده تن از آن جاسوسان بازگشتند و گفتند: «در این سرزمین شیر و عسل جاری می شود؛ اما غول هم دارد. موسی، ما مثل ملخ به نظر می رسیدیم. آن ها خیلی قوی اند. هرگز آن ها را شکست نخواهیم داد.» . تصویر ذهنی آن ها از خودشان در مقایسه با غول ها، ملخ های کوچک و بی پناه بود. نبرد آن ها پیش از آنکه آغاز شود به شکست ختم شده بود. یوشع و کالیب گزارشی کاملا متفاوت دادند: «موسی، ما به خوبی می توانیم زمین را تصاحب کنیم. آری آنجا غول هم دارد؛ اما خداوند ما بسیار بزرگ تر است. به خاطر او ما تواناییم. بیایید یک مرتبه وارد و آن سرزمین را صاحب شویم.» هروقت با هر غولی رو به رو شدی، تو هم همین عبارت را به زبان بیاور.

 

دردانه پروردگار متعال باش

برخی افراد دوست دارند به ما یادآوری کنند گناهکارانی پیر و بدبختیم؛ اما ما دردانه های پروردگار متعالیم. وقتی در پیشگاه او حاضر می شویم، گناهان ما را از بین می برد . او ما را از نو می آفریند. کتاب مقدس می گوید گذشته ها گذشته است؛ صبر کن، اتفاقاتی جدید در راه اند ، او ما را جلوه ای از نیکوکاری خویش آفریده است. چرا به جای اینکه ذهنیت من بیچاره سال خورده را در سر بپرورانی و منتظر خرده نان باشی، توقع میز شام نداری؟ خداوند ضیافتی زیبا برای تو ذخیره کرده است. او زندگی توانگرانه برای تو در نظر دارد. خون سروری در رگ های تو جریان دارد. پروردگار همه جهان را به بهانه تو خلق کرده است. با مصلحت خداوند همراه شو.

 

مصلحت و حکمت الهی

 

فیض الهی برایتان کافی است

خداوند علاقه دارد از انسان های عادی مثل من و تو، از اشتباهات و به طور کلی از هر چیزی بهره ببرد تا کارهایی شگفت انگیز انجام‌ بدهد. سؤال من از تو این است: آیا به ضعف ها و تردیدهای خود اجازه داده ای تو را از بهترین وجه شخصیتت دور کنند؟ آیا احساس بی کفایتی باعث شده است به نعمت های بزرگ تر خداوند مردد بشوی؟ فارغ از ضعف هایی که داری، خداوند می خواهد از تو بهره ببرد. به نقطه ضعف هایت توجه نکن، بر خداوند تمرکز کن. شاید احساس می کنی قدرت کافی نداری؛ اما ایرادی ندارد. پولس قدیس می‌گوید: «هرگاه که ناتوانم، توانایم.» کلام خدا می گوید: «خداوند همیشه باعث می‌شود تا به یمن قدرت او پیروز شویم». او از ما توقع دارد پیروزمندانه زندگی کنیم.

 

خداوند مراقب توست تا هر روز بهتر شوی

وقتی طبق انتظارات موهوم خود زندگی نکنیم، لازم نیست به خودمان سخت بگیریم. شاید بگویی: «اما نمی توانم اعصابم را کنترل کنم.» یا «بارها تلاش کردم سیگار را کنار بگذارم و هر دفعه شکست خوردم. خداوند برای من متأسف می شود.» منظورم این نیست که می توانیم درباره اشتباهات، بی نظمی ها و گناهان خود سستی کنیم. من خطاب به کسانی صحبت می کنم که خوش قلب اند و تمام توان خود را به کار می گیرند. اگر تو هم این گونه ای، پس محکوم نیستی و قلبت سنگین نمی شود. در واقع پس از اینکه به آن عادت بد غلبه کردی، خداوند مسئله ای دیگر را پیش می کشد و باید با آن رو به رو شوی. تو در حال پیشرفتی و او دائم تو را تغییر می دهد تا بهتر شوی.

 

تصویر ذهنی یک برنده داشته باش

 

انسانی توانا باش

یوشع و کالیب، غول ها را در سرزمین موعود دیدند، خدا را باور کردند و علاقه نداشتند خودشان را مثل ملخ در نظر بگیرند. در عوض، خودشان را مردان راه خدا دیدند که خودش آن ها را هدایت و قدرتمند می کند. چه حقیقت شگفت آوری! ما به خوبی از پس هر کاری برمی آییم، زیرا خدای ما پرقدرت است. خدا می خواهد همیشه انسانی توانا و برای اجرای فرمان های او همواره آماده، مشتاق و توانا باشیم. افکار منفی را از سرت بیرون کن و خودت را از چشم خدا ببین. ذهنت را با سخنان خداوند از نو برنامه ریزی کن: تصویر ذهنی منفی و مغلوب را عوض کن و از این به بعد خودت را در حال برنده شدن ببین.

از روابط خود محافظت کن

خودت را چگونه می بینی؟ آیا موفق، سالم، خوش بین و شاد قلمداد می کنی؟ آیا خودت را وسیله خداوند می دانی؟ آیا تصور می کنی به خوبی از عهده فرمان های خداوند برمی آیی؟ آیا به خدا تکیه کرده ای و از او قدرت می گیری یا به خودت اجازه داده ای چنین ذهنیتی داشته باشی که «هیچ وقت در زندگی از پس این کار برنخواهم آمد. رؤیاهایم هرگز برآورده نمی شوند. زندگی زناشویی ام مدت ها پیش از بین رفت. زیر بار بدهی ام. هیچ وقت از این چاله بیرون نمی آیم». مراقب وابستگی و تأثیرپذیرفتن از افرادی باش که با دیدگاه منفی و عزت نفس ناچیز خود مانع خیر و برکت خداوند برای تو می شوند. خدا می خواهد در زندگی به نعمت های بزرگ دست پیدا کنی و ظرفیت، استعداد و موهبت های بی نظیری در وجود تو نهاده است تا بتوانی به آن نعمت ها برسی. با مصلحت خداوند همراه شو.

4.2/5 - (20 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

  1. ممنون به خاطر سایت عالیتون واقعا اگه به نکات داخل سایت عمل کنید شک نکنید که به موفقیت میرسید.خدا از هیچ انسانی روی بر نمیگردونه.به امید جهانی پر از امید و احساس خوب و دور از هریمن.

  2. سلام…واقعا مطالبتون عالیه…خیلی دید بی نظیری به ادم میدید…امروز حالم بد بود که از خدا خواستم کمکم کنه…وبه اینجا هدایت شدم…خیلی بی نظیرید…

  3. با سلام و تشکر بابت سایت بی نظیرتون خیلی حس و انرژی خوبی میده مطالب و مقالات شما به بنده و هر کس که این مطالب رو بخونه ادامه بدید و ارزوی موفقیت و ارامش و دید شکرگزارانه برای شما و تمامی مخلوقات پروردگار رو دارم….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا