آرامش برای همهآموزشمعجون آرامش

سطح توقع خود را بالا ببر

هر روز صبح زندگی زیبای تو شروع می شود (هفته سوم)

توقع بالا داشته باش تا به همان اندازه از خداوند برکت دریافت کنی ، برای دریافت برکت بیشتر به این موارد دقت کنید:

طرز فکرت را تازه کن

آیا فرض می کنی که چوب خطت پر شده است و هرگز نمی توانی موفق تر بشوی، کاری معنادار انجام بدهی یا نمی توانی شبیه دیگران از زیبایی های زندگی لذت ببری؟

متأسفانه باید بگویم حق با توست… مگر اینکه مشتاق تغییر افکارت باشی و به اتفاقات بزرگ تر ایمان بیاوری.

جالب است، وقتی مسیح می خواست حواریون را تشویق کند تا افق دید خود را گسترش بدهند، به آن ها یادآوری کرد که «نمی توانند آشامیدنی نو را در مشک های کهنه بریزند.»

او می‌گفت با طرز فکر محدود نمی توانی زندگی بهتر داشته باشی. آیا امروز ایمان و افق دید خود را گسترش می دهی و از آن ذهنیت منفی، که تو را عقب نگه داشته است، خلاص می شوی؟

 

توقع بالا داشته باش

با ایمان قدم بردار

یکی از دوستانم که زندگی اش در شرف از هم پاشیدن بود به من گفت: «جوئل، مدت هاست این مسیر طولانی را طی می کنم. هیچ رویداد خوبی برای من رخ نمی دهد. نمی دانم این زندگی چگونه احیا می شود؟ ما همیشه این مشکلات را داشته ایم.»

به او گفتم: «طرز فکر منفی تو را از خیر و برکت خداوند دور نگه می دارد. دیگر با افکار منفی و مخرب، که باعث می شوند درجا بزنی، کلنجار نرو. وقتی افکارت را تغییر بدهی زندگی ات نیز تغییر می کند.»

خداوند برکت های بیشتری برای او ذخیره کرده است، برای تو هم همین طور. اگر می خواهی رحمت نامتناهی خداوند را به چشم ببینی، باید آن را باور کنی، تجسم کنی و از آن حرف بزنی.

چشم انتظار برکت خداوند باش

خداوند می خواهد این روزها بهترین روزهای زندگی ات باشند؛ اما اگر می خواهی لطف او شامل حالت بشود، باید افق دید خود را گسترش بدهی.

نمی توانی با افکار منفی، مغلوب و محدود پیش بروی. «خب تا جایی که شغلم اجازه می داد پیشرفت کرده ام.» یا «مدت ها با این مشکل رو به رو بوده ام؛ فکر کنم بخشی از وجودم شده است.»

برای درک لطف بی انتهای خداوند باید چشم انتظار برکت های او باشی.

بزرگ تر فکر کن و از تمام ذهنیت های منفی و کهنه خلاص شو. اگر در افکارت جایی برای توانگری در نظر بگیری، خداوند آن خواسته را برآورده می کند؛ اما او برکت و ایده های جدید و خلاقانه را شامل حال کسی نمی کند که طرز فکر کهنه دارد.

 

توقع بالا داشته باش

منتظر رویدادهای بی نظیر باش

با خداوند همه چیز ممکن است. امروز با دلی سرشار از یقین این حقیقت را دربر بگیر. بگذار بذری که خداوند در زندگی ات کاشته است ریشه بگیرد و بتواند رشد کند.

چشم انتظار مرحمت خداوند باش تا یاری ات کند از یکنواختی ها خلاص شوی و به مرحله ای بالاتر بروی، حتی بدون وام بانکی و تحصیلات عالیه هم ممکن است.

بر خلاف گذشته و حرف هایی که‌ منتقدان درباره تو می زنند، لطف خدا امکان پذیر است. نباید با حصارهای گذشته محدود شوی. برای خیر و برکتی که خداوند ذخیره کرده است، در افکارت فضایی تازه باز کن.

توقع داشته باش در تمام کارهایت اوج بگیری. بگذار آن بذر ریشه دهد. از حصارهای گذشته رد شو و منتظر باش تا خداوند رویدادهای بی نظیر در زندگی ات رقم بزند.

قدرت خداوند

موعد توانگری تو رسیده است. شاید مدتی طولانی بیمار بوده ای؛ اما زمان بهبودی رسیده است. شاید اسیر اعتیاد و عادات مخرب شده ای؛ اما موسم رهایی فرا رسیده است. شاید از لحاظ مالی در مضیقه ای؛ اما وقت پیشرفت است.

کلید این اتفاقات، باور است. خداوند همان چیزی را به تو می گوید که فرشته وحی به مریم مقدس گفت – اینکه بدون آشنایی با هیچ مردی باردار می شود.

به عبارت دیگر، خداوند می‌گفت این رویداد از راه های ماورایی رخ می دهد. آنچه او برای زندگی تو در نظر گرفته است، از طریق قدرت و عظمت تو میسر نمی شود، بلکه توسط روح خداوندی امکان پذیر است. قدرت خداوند متعال به سراغ تو می آید و آن رویداد را ممکن می کند.

تو می توانی

ایلیا، یکی از پیامبران عهد عتیق، معجزات بسیار داشت و الیشع، شاگرد او، بسیاری از آن ها را مشاهده کرد. در آخرین گفت و گوی آن دو با یکدیگر، ایلیا به الیشع گفت: «اگر خداوند به تو اجازه دیدن بدهد می توانی روی بر آورده شدن خواسته هایت حساب باز کنی.»

حیرت انگیز است، ایلیا می گفت: «اگر بتوانی ببینی، پس می توانی باشی. اگر بتوانی آن را تجسم کنی و با چشم دل از طریق کلام خداوند به خواسته ات نگاه کنی، می تواند به واقعیت زندگی ات تبدیل شود.»

به یاد داشته باش، توقعات پایین تو را در تله حد وسط نگه می داند؛ انتظارات بالا تو را تشویق می کنند و در زندگی پیش می رانند.

سطح توقعات خود را بالا ببر

خداوند به شدت مشتاق آن چیزی است که با چشم دل می بینی. اگر تصویری از پیروزی ببینی، می توانی وارد مرحله بعدی بشوی؛ اما مادامی که به جای نگاه کردن به موقعیت هایی که داری، به زمین خیره بشوی، احتمال دارد در جهتی اشتباه گام برداری و برکتی را از دست بدهی که خداوند در نظر دارد برای تو و از طریق تو به انجام برساند.

این یک نکته معنوی و در عین حال روان شناسی است: ما به سمت همان چیزی حرکت می کنیم که در ذهن خود می بینیم. زندگی تو توقعاتت را دنبال می کند.

آنچه انتظار داری همان چیزی است که خواهی ستاند. اگر سطح توقعات خود را بالا ببری، دیدگاهت را گسترش خواهی داد. امروز می تواند همان روزی باشد که معجزه زندگی ات را به چشم می بینی.

4.6/5 - (57 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا