آرامشآرامش برای همهآرامش درونآموزشجملات تاکیدیخودسازیقانون جذبقوانین کائناتمثبت اندیشیموفقیت

قانون توجه در کائنات

بر آنچه ‌می خواهید تمرکز کنید تا آن را به دست آورید

قانون توجه در کائنات _ هر چه که به آن توجه کنید، تجلی می یابد. مهم نیست که‌ بزرگ باشد، کوچک باشد، خوب باشد یا بد. قانون‌ توجه اطمینان می دهد که‌ درست به همان اندازه که به مطلبی توجه‌ می کنید، باعث تلجی آن مطلب می شوید. توجه یعنی تمرکز بر اندیشه ها، کلمات و اعمالتان. در دنیای سه بعدی مادی، مبنایی وجود دارد: ببینید تا باور کنید. ولی، حکیمان و استادان همیشه به ما گفته اند: باور کنید تا ببینید.

فیزیک اتمی اکنون ثابت کرده که این حکیمان و صوفیان، در طی همه‌ ی این سالیان به ما حقیقت را گفته اند. افکار فرد تجربه گر در نتایج تجربه اش تأثیر می نهد. فیزیکدانان می گویند کوارک ها، ذرات درون اتمی هستند که بر اثر فکر متمرکز شده شکل می گیرند. این مباحث می تواند اکنون‌ به صورت فیلم در بیاید. وقتی فرد دیگر بر مطلبی تمرکز نداشته باشد، این ذرات ناپدید می شوند. نتایج، بسته به انتظار تجربه گر، تغییر می کنند. زندگی ها بر طبق انتظارات فرد تغییر می کند. اگر ده نفر در وضعیتی یکسان باشند، هر کدام تصویر متفاوتی از پیامد آن خواهد داشت. بر طبق تصویر ذهنی هر کدام، نتایج اندکی با یکدیگر متفاوت خواهند بود. شما واقعیت خودتان را می سازید. علم، اکنون از این حقیقت روحانی حمایت می کند.

توجه و تمرکز بر خواسته

این داستان را از کتابی خواندم که برایم جالب بود. دو نفر می خواستند مراسمی را اجرا کنند. ربکا می خواست مراسم‌ کوچکی ترتیب بدهد. او دائما می گفت: صندلی خیلی زیاد است. امیدوارم بتوانم همه ی این بلیت ها را بفروشم.‌چون هزینه ی تبلیغات خیلی زیاد است. این افکار توجه او را از نتیجه ای که امیدوار بود به دست آورد، منحرف کرد. با رسیدن شب، فقط نصف صندلی ها پرشده بود. جین در حال ساماندهی یک مراسم بسیار بزرگ بود. او به همه‌چیز روشن و واضح و مثبت نگاه می کرد. با شور و اشتیاق از آن حرف می زد. توجه او هرگز از چشم انداز یک اجرای رؤیایی و زیبا در تالاری پر از جمعیت تزلزل پیدا نکرد. او پیش بینی را به تجلی رساند. تنها چیزی که‌ باعث می شود از تجلی رؤیاهایتان باز بمانید تردید شما و ترس شماست. اگر بیست درصد توجهتان را به آنچه می خواهید معطوف کنید، به بیست درصد رؤیایتان می رسید. اگر به نتیجه ی دلخواه صددرصد توجه مؤثر و مفید داشته باشید، آنگاه صددرصد همان نتیجه عایدتان خواهد شد. قانون توجه در کائنات ، دقیق است.

قانون توجه در کائنات می گوید مراقب باشید درباره ی چه فکر می کنید

هنگامی که رانندگی می کنید تمام حواستان به جاده است وگرنه تصادف می کنید. مراقب تابلوهای راهنما هستید تا وارد مسیر اشتباه نشوید. وقتی بر رانندگی تمرکز می کنید در سلامت و امنیت به مقصدتان می رسید (یا در زندگی به هدفتان). همان طور که در جاده ی زندگی سفر می کنیم، از ما خواسته شده به نجواها و اشاراتی که کائنات در این مسیر پیش پایمان می گذارد توجه کنیم. اگر به نگرانی یا ترس توجه کنید، به آن انرژی می دهید و همان را رقم می زنید. دائما مرور بدترین حالات یک موقعیت فرضی در ذهنتان و پیوسته حرف زدن راجع به ترس هایتان، شیوه های قدرتمندی هستند برای کشیدن و جذب آنها به درون زندگی تان.

شخصی دائما تصور می کرد که زندگی زناشویی اش در آستانه ی طلاق است. توجهی که به شکست رابطه اش می کرد، ضمیر ناخودآگاهش را طوری برنامه ریزی کرده بود که به شیوه ای عمل کند که ازدواجش را به ورطه ی طلاق بکشاند. البته، کائنات نیز، با فراهم آوردن شرایط چالش انگیز به مسیر این زن، از این روند شکست حمایت می کرد. همسرش نیز پیوسته پیام های روحی او را در باب ترس و جدایی دریافت می کرد که همین دریافت ها باعث شد خود را از این زن دور کند و کنار بکشد. به ناچار، عاقبت این رابطه پایان یافت. این زن، پیشگویی های خودش را برآورده کرد. اگر در انگشت پایتان دردی دارید و بر آن تمرکز کنید، نگرانش باشید و دائما راجع به احتمالات و اتفاقات وحشتناک مربوط به این درد فکر کنید، این مشکل حاد و حادتر می شود و دردتان رو به وخامت می گذارد. اما اگر تلفنی به شما بشود که برای تان حامل خبرهای هیجان انگیز باشد، توجهتان را از درد پایتان منحرف می کند و درد به ناگهان از بین می رود.

بیشتر بخوانید: قانون جذب مسیر مشخص رسیدن به موفقیت

مثبت، انرژی بسیار قدرتمندتری نسبت به منفی دارد

فقط بر شرایط مثبت تمرکز کنید، راجع به همان ها فکر کنید و درباره شان حرف بزنید. وقتی مثبت را در کانون توجهتان حفظ کنید، باعث می شوید رؤیایتان به تحقق بپیوندد. اگر در حال نوشتن کتابی هستید یا تصویری را می کشید، خانه ای را می سازید یا در هر مقوله ای دخیل هستید، همیشه نتیجه ی پایان یافته ی کامل را در ذهنتان نگه دارید. وقتی چشم اندازتان را در ذهنتان حفظ کنید و کار لازم را برای آن انجام دهید، موفقیت تان تضمین می شود. چشم اندازتان را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید آن را تحقق بخشید، به آن متعهد شوید، کار لازم را برای آن انجام دهید و توجه کامل را به آن معطوف کنید؛ آنگاه شگفت زده خواهید شد که زندگی تان چگونه به شکوفایی می رسد. در اینجا نکته ی مهمی هست که باید در مورد آن احتیاط کنید. وقتی دانه ای را می کارید، تصویر یک گیاه زیبا را در ذهن دارید که در زمان مقتضی به ثمر می نشیند. سپس به آن آب می دهید و از آن مراقبت می کنید. ولی، دائما خاک آن را حفر نمی کنید تا مطمئن شوید همه چیز مرتب است!

بنابراین طبق قانون توجه در کائنات به چشم اندازتان توجه کنید، ولی آن را تا سر حد تخریب، تجزیه و تحلیل نکنید.

بر آنچه ‌می خواهید تمرکز کنید تا آن را به دست آورید.

 

 

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

 

لطفا با لایک این مطلب ما را دلگرم و حمایت کنید.

4.4/5 - (101 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا