موفقیت

بزرگترین موانع بر سر راه موفقیت شما چیست ؟

آیا موانع موفقیت را می شناسید ؟

موانع موفقیت _ امروز می خواهیم در مورد دشمنان قسم خودره شما در راه رسیدن به  موفقیت تان صحبت کنیم. عواملی که بزرگترین مانع هستند در راه رسیدن به موفقیت نهایی تان. اولین عامل «دیدگاه های محدود کننده ی شخصی» تان است. همان دیدگاه هایی که هویت تان را به صورت منفی شکل می دهند و روی تصمیم گیری های تان اثر می گذارند. دیدگاه های محدود کننده در واقع، داستان هایی درونی هستند که برای خودتان تعریف می کنید و به وسیله ی آنها خودتان را از رسیدن به بهترین ها دور می کنید.

هدف ما از این مقاله این است که بر این دیدگاه های محدود کننده غلبه کنید و سیستم اعتقادی جدیدی برای موفقیت تان شکل دهید. پس اجازه دهید با شناسایی اولین دشمنی شروع کنیم که باعث محدودیت قدرت نهایی شما می شود: نا امیدی.

تا حالا با خودتان فکر کرده اید که امکان ندارد فلان کار برای من عملی شود؟ حتی ارزش امتحان کردن هم ندارد؟ این کارها برای بقیه ی مردم است نه من؟ شاید احساسات تان را با این جملات بیان نکرده باشید ولی در دلتان چنین احساسی داشته اید. فرصتی را جلوی روی تان دیده اید، هیجان زده شده اید، حتی خواسته اید در آن شرکت کنید، ولی نکرده‌اید و در عوض، بهانه هایی برای خودتان ردیف کرده اید: من برای این کار ساخته نشده ام؛ دوستم امتحانش کرده ولی موفق نشده… می بینید؟

شما موقعیت را دیده اید و خواسته اید در آن حاضر شوید، ولی ناامیدی، اعتقاد محدود کننده ی شماره ی یک شما، بهانه ای دستتان داده است تا دلیلی برای استفاده نکردن از آن فرصت داشته باشید.

 

برای رسیدن به موفقیت باید بدانید که از چه روش و سیستمی استفاده کنید که درصد رسیدن به هدفتان بالا رود، پیشنهاد میکنم همین حالا بر روی لینک زیر بزنید و معجون هدفگذاری را سر بکشید و با تمام فوت و فن های هدفگذاری برای رسیدن به اهدافتان آشنا شوید:

معجون-هدف-گذاری

موانع موفقیت  کدامند؟ _ ولی دیگر وقتش شده که بهانه ها و ترس های تان را کنار بگذارید . وقتش شده که از دیدگاه های محدودکننده تان خلاص شوید. از شما می‌خواهیم خودتان را غرق در یک سیستم موفقیت جدید کنید. باید ذهن ناخودآگاه و خودآگاه تان  را با دیدگاه هایی جدید، سرشار از مثبت گرایی و امید کنید. با دیدگاه های جدیدی که می خواهید وجودتان را در بر بگیرد. اغلب مسائلی که تا این لحظه با آنها درگیر بوده اید، دیدگاه هایی بوده اند در مورد منفی بودن، ترسناک و خطرناک بودن شرایط و بی‌عدالتی دنیا یا افتضاح بودن اوضاع اقتصادی و مسائل عجیب و غریب سیاسی. به همین خاطر است که هر روز صبح با خواندن روزنامه، بیرون رفتن با رفقا یا شنیدن گفت و گوهایی که در مترو یا اتوبوس صورت می گیرد، با دیدگاه هایی منفی و محدود کننده بمباران شده اید. ابزار و منابعی تهیه کنید تا ذهن خودآگاه و ناخودآگاه تان را با باورهایی درست و مثبت گرا بمباران کنید. دیدگاه هایی که شما را به جایی که می‌خواهید برسانند.

 

اعتقادات محدود کننده مانع رسیدن به موفقیت

یکی از موانع موفقیت اعتقادات محدود کننده ی شخصی است

خب برای ادامه ی مسیر موفقیت می خواهیم شما را با دومین دشمنی آشنا کنیم که باید با آن مبارزه کنید. این است داستان دومین دشمن موفقیت: اعتقادات محدود کننده ی شخصی!
تا حالا یکی از جملات زیر را به خودتان گفته اید:
توانایی اش را ندارم.
آنقدر ها هم باهوش نیستم.
من که استعدادی ندارم.
آدم های زیادی را نمی شناسم.
اطلاعات زیادی ندارم.
تجربه ی خیلی زیادی ندارم.
نتیجه مستقیم تعریف کردن چنین داستان‌هایی برای خودتان است که حتی جرات وارد شدن، قبول کردن و «بله» گفتن به موقعیت های خوب زندگی تان را هم نخواهید داشت. به محض این که به مانعی بربخورید و ترس های تان را هم قبول کرده باشید، موقعیت را رها خواهید کرد. به ترس ها و تردید های درونی تان اجازه می دهید بر شما چیره شوند و شما را به نزدیک راه فرار و دررفتن راهنمایی کنند. تا حالا این تجربه را داشته اید؟

پس وقتش شده که خط بطلانی روی آن بکشید و با خودتان بگویید: «تمام شد و رفت. دیگر به این چیزها اعتقادی ندارم. برایم مهم نیست که بقیه در مورد من چه فکری می کنند.» اگر از تلفنی حرف زدن با مردم می ترسید یا معرفی کردن خودتان به دیگران برای تان سخت است، به خودتان بگویید که ترس تان دیگر تمام شده و رفته است پی کارش. بگویید که: «من قبلا از این کارها می ترسیدم یا برایم سخت بودند، ولی حالا دیگر این طور نیست؛ چون روز به روز بهتر و بهتر و بهتر می شوم.» به خودتان دروغ نگویید. اگر چاق هستید نباید مرتب با خودتان تکرار کنید: «من چاق نیستم. من چاق نیستم. من چاق نیستم!» بگویید: «قبلا چاق بودم. ولی الان روز به روز لاغر و لاغرتر و خوش اندام تر می شوم.» قبل ترها با خودم می گفتم که نمی توانم به خوبی اسم افراد را به یاد بیاورم و به مردم هم می گفتم: «من در یادآوری اسم افراد خوب نیستم» و به این شکل، این اعتقاد را در وجودم ریشه دار می کردم. ولی بعد از یک مدت متوجه شدم برای حل این مشکل باید به خودم بگویم: «قبلا نمی‌توانستم اسم آدم ها را به خوبی به یاد بیاورم ولی الان دارم روز به روز بهتر و بهتر می شوم.» البته شما باید حرف های تان را با عمل ثابت کنید تا به هدفتان برسید. ولی اگر بخواهید داستان درماندگی، ناتوانی و ترس تان را هر روز برای خودتان تعریف کنید، دلیلی برای تلاش نکردن و تسلیم شدن خواهید داشت که قطعا نتیجه ی خوبی نخواهد بود.

برای رسیدن به موفقیت ترس های تان را رها کنید

6 ترفند کارآمد برای غلبه بر ترس و گذر از موانع موفقیت

برای کامل کردن مجموعه ی سه تایی غلبه بر عقاید محدود کننده ی شخصی تان و در واقع موانع موفقیت تان، این بار می خواهیم از سومین و آخرین دشمن نیز صحبت کنیم که شما را از دسترسی به خواسته های تان دور نگه داشته است. این دشمن، «ترس» است.   در این جا می‌خواهیم به شش حقه ی ذهنی اشاره کنیم که برای پیروزی بر ترس به آنها نیاز دارید. عجله کنید. شاید این ترس ها شما را از موفقیتی که در یک قدمی شماست و سبک زندگی دلخواه تان یا زندگی ای که همیشه آرزویش را داشتید، دور نگه داشته باشد.
۱ – با واقعیت رو به رو شوید. دنیای خیالی و مجازی و رویایی را از دنیا واقعی تفکیک کنید. اگر از انجام کاری نمی ترسید، از خودتان بپرسید: «آیا با انجام این کار می میرم؟» اگر جواب تان منفی بود، پس ترس تان هم بی مورد است.
۲ – ترس چیزی جز یکی از موانع موفقیت نیست و فقط یک توهم است که شما انتظارش را می کشید. ترس یک پدیده ی کاملا ذهنی ست. ترس از ترس است که می ترساندتان.
۳ – بیست ثانیه وقت بگذارید. ترس را احساس کنید، مغزتان را خاموش کنید و بروید جلو و کار ترسناک تان را انجام دهید. ممکن است هنوز هم ترسو باشید، ولی حداقل، کارتان را هم انجام داده اید.
۴ – فقط روی همان کار متمرکز شوید. به نتیجه ای که به دست می آورید، فکر نکنید. وقتی بازیکنی می‌خواهد ضربه ی نهایی را بزند، به کاپ قهرمانی و جایزه ای که قرار است نصیبش شود، فکر نمی کند. او می‌داند که فقط باید کارش را درست انجام دهد. همین.
۵ – خودتان را عادت بدهید. این بهترین رویکرد است. فقط کافی ست کاری را که از آن می ترسید، بارها و بارها و به صورت متناوب انجام دهید. این تکرار، باعث کم شدن قدرت ترس در برابر شما می شود. کاری که از آن می ترسیدید، به نقطه ی قوت و مزیت تان تبدیل خواهد شد، در حالی که بقیه هنوز از آن می‌ترسند.
۶ – ترس را به موضوعی تفریحی تبدیل کنید. تنها چیزی که شما را از رسیدن به استعدادها و توانایی های خدادادی تان دور می کند، ترس است. ترس را تبدیل کنید به تفریح تا به قدرت برسید. آن وقت دیگر هیچ چیز، حواس تان هست، می گویم هیچ چیز نمی تواند شما را چیزی باز بدارد.
حالا وقت اقدام است
تمام شان کنید. ناامیدی، اعتقادات محدود کننده ی شخصی، و ترس را بگذارید کنار. همین امروز و همین حالا تمرین کنید. بارها و بارها تمرین کنید. بنویسید از چه چیزهایی می ترسید. بنویسید چه عقاید اشتباهی دارید که باعث شرمندگی یا موفق نشدن تان شده اند. تعصب نداشته باشید. همه شان را بنویسید… دیگر وقتش شده که سبک زندگی دلخواهتان را تجربه کنید. موانع موفقیت را کنار بزنید و این سه دشمن را لت و پار کنید!

 

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

 

لطفا با لایک این مطلب ما را دلگرم و حمایت کنید.

5/5 - (34 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا