عاشقانه های من با خدا

مفهوم زندگی چیست

عاشقانه های من با خدا : هفته هفتم

مفهوم زندگی چیست – هدیه ای بی همتا از سوی خداوند! چگونه می توان این هدیه با شکوه را با اهداف پست، اعمال نادرست و خواسته های زودگذر به تباهی کشاند. پس کوشش من بر این است که هر روز در مسیر صحیح گام بگذارم. مسیر پیروزی، مسیر غلبه بر امیال زودگذر و خواهش های نفسانی است!

آرامش راستین را در آستان نیلوفرین پروردگار می توان یافت. خداوند در دوردستها نیست. او همین جا در کنار ماست. مفهوم زندگی چیزی غیر از این نیست. آن گاه که از حضورش آگاهی می یابیم و در خلوت خویش با او سخن می گوییم، لبریز از حس شادی و آرامش عمیق می گردیم. آغوش خداوند همواره برای عشق ما گشوده است و ما هیچگاه تنها نخواهیم بود. برکت از نام او بر می خیزد.

مفهوم زندگی چیست

امروز بسیاری از ما انسان ها نگران گذشته ایم و هراسان از فردا. دریغا که بدینسان، لذت لحظه حال را از دست می دهیم!

امیال و غرایز، در درون ما نهان گشته اند و هر از گاهی به دلیل ضعف و ناآگاهی ما وجودشان، به ما هجوم می آورند. گمراهی ما انسان ها فقط به خاطر وجود غرایز نفسانی و حیوانی مان نیست. بلکه خودبینی ما مسبب بدگویی ها و نادرستی هایمان می شوند. گاهی از دیدن این که کسی برسر راه خواسته های ما قرار گرفته است، دچار خشم و نا آرامی می شویم اما می توان با تمرین حضور و مراقبه، بر این ناکامی ها فائق آمد:

بیشتر بخوانید: دوره رایگان مقدماتی مدیتیشن تمرکز روی شمع

خداوند در همه جا حضور دارد. دیدگان او بر ما دوخته شده و هر ذره از احساسات و افکارمان را نظاره می نماید. هرگاه احساس کنم آرامش درونی من دستخوش هیجانات نامساعد شده است، این گونه با خود زمزمه می کنم:

او به نظاره ی من نشسته است! این زمزمه ها همچون آبی هستند بر روی آتش، و آرامش از دست رفته ام را به من باز خواهند گرداند. با این وضعیت میدانم مفهوم زندگی چیست و آرام میگیرم.

او بخشنده بی منت است. من نیز هر بخششی که کرده ام از صمیم قلب بوده است. آنچه را که به تمامی بخشیده نشده باشد هرگز نمی توان بخشش نامید. دهنده و گیرنده ی آن، هر دو از برکتی که در آن نهفته است محروم خواهد ماند.

کسی که مفهوم زندگی را درک کرده باشد، و میداند مفهوم زندگی چیست بی شک حضور خداوند را حس کرده است.

5/5 - (3 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا