عاشقانه های من با خدا

عشق واقعی بخدا

عاشقانه های من با خدا: هفته هشتم

عشق واقعی بخدا – عشق دانشمندی بود که بعد ها متحول شد و از سرسپردگان راستین خداوند گردید. او می فرمود: سال ها به دنبال کشف حقیقت بودم، تا سرانجام آن را در آغوش پر مهر خداوند یافتم. حقیقت یعنی عشق و عشق یعنی پروردگار. و اکنون می گریم بر سالیانی که بی ثمر به جستجو می پرداختم. در قلب خویش این گونه نیایش می کنم: ای خداوندگار حقیقت! مرا در عشق ابدی خویش فنا کن.

اگر برای دیدار خداوند و شنیدن کلام آهنگین او بی تابیم، اگر در جستجوی عشق واقعی بخدا هستیم، باید گام برداشتن در مسیر تسلیم محض را فرا گیریم. تسلیم بودن یعنی آگاهی از این حقیقت که من هیچم و همه اوست. تسلیم بودن یعنی فهمیدن این که هیچ نمی توانم و تنها او قادر مطلق است.

من فقط وسیله ای هستم برای اجرای خواست خداوند و واسطه ای برای محبت و رحمت او در دنیای درد و رنج. آن که خویش را کاملاً تسلیم پروردگارش سازد و عشق واقعی بخدا داشته باشد، تا ابد ایمن خواهد بود؛ از خدا دور نخواهد و خداوند او را به حال خویش رها نخواهد نمود.

بیشتر بخوانید: قانون جذب مسیر مشخص رسیدن به موفقیت

دمادم می گویم: من هیچم و تو همه چیز! اگر خواسته ی من بر خلاف اراده ی خداوند باشد، بی شک از آن چشم خواهم پوشید و به آرامش دست خواهم یافت.

عشق واقعی بخدا

حقیقت تابان زندگی همچون یک راز است و طریق الهی، فراسوی ادراک انسان. پیرامونمان را پلیدی فرا گرفته اما خداوند می فرماید: شر می رود و خیر می آید. خیر و نیکی، بسیار قوی تر از شر و پلیدی است. به خدا توکل می کنم و می دانم طریق او، طریق حکمت و عشق او، حقیقت تابان زندگی است.

هراسی از اهریمن نیست! رویارویی با مشکلات و خطر ها، مرا دچار سردرگمی نخواهد کرد؛ زیرا استوار و پر قدرت در سایه الطاف خداوندی ایستاده ام! خود را همچون کودک خردسالی می بینم که در دامان پر مهر و محبت مادر دست و پا می زند.

آیا مادری می توان یافت که بگذارد گزندی به فرزندش وارد شود!؟ در گیر و دار مشکلات، مصائب، و درد و غم دائماً با خود می خوانم: مادر من! مادر الهی! آن که به دامان پر مهر و حمایتگرش توسل می کنم، این بار نیز چون صد ها هزار بار قبل یاری ام خواهد نمود و از غم خواهد رهاند.

به هنگام دلسردی، مراقب باشیم. دلسردی هیچ نیست جز نومیدی از عشق به پروردگار و دل سرد شدن چیزی نیست جز تسلیم نمودن خویش به نیرو های اهریمنی.

چند چیز را سرلوحه زندگیم می کنم: هر روز نام خداوند را بر زبان جاری سازم، عشق واقعی بخدا داشته باشم، فقرا را سیر کنم و به پرندگان غذا دهم. هر آنچه به وقوع می پیوندد پذیرا باشم. بدینگونه است که همیشه از نعمات خداوند بهره مند می گردم.

4.8/5 - (23 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا