عاشقانه های من با خدا

آرامش درونم خداست (تسلیم اراده خدا هستم)

عاشقانه های من با خدا : هفته دوم

آرامش درونم خداست – تسلیم اراده خدا هستم و از انجام خواست خداوند بیمناک نیستم. ابتدا خود را در اختیار او قرار می دهم تا دیگر چیزی از خود من باقی نماند. آنگاه اراده ی خداوندی به واسطه ی من تحقق خواهد پذیرفت.

ای پروردگار من تو روح زندگی، ذات نور، و برکت آسمانی! بر من نعمت ارزانی دار تا در سایه ی عشق تو با آرامش به سر برم و به هنگام انجام وظایف روزانه ام عشق تو را به نظاره بنشینم و به آنانی که در ظلمت به سر می برند سرور و شادی ببخشم.

نجات جهان به دست عشق است. آرامش درون ثمره یاد و اعتماد به خداست. تیرگی ها را از دل بیرون می کنم تا عشق پدیدار شود! و آن گاه هیچ توفان خروشان و تندباد سهمگینی آرامش درونم را درهم نخواهد شکست و من همچنان به همه چیز و همه کس عشق می ورزم! آنان را که به من مهر می ورزند همچون آنانی می دانم که مرا دوست ندارند. حتی کسانی را که به من جفا کرده اند را دوست دارم. مردمان با فضلیت را دوست می دارم. هر ذره چمن، هر پرتو خورشید و هر شراره ی آتش مرا مجذوب خودش خواهد ساخت.

اگر دنیا را دوست بداریم، شکل دنیا را خواهیم گرفت اما من به خداوند عشق می ورزم و همچون بندگان مخلص او خواهم شد.

آرامش درون (تسلیم اراده خدا هستم)

نگرانی چرا؟ چرا نگران فردا باشم؟ آیا آن که تا به امروز مرا حمایت نموده، فردا رهایم خواهد کرد؟ بدون پروردگار مفهوم زندگی چیست؟ تنها اوست که هیچ گاه تغییر نمی یابد. دیروز و امروزی ندارد هرگز پایان نمی یابد. او همیشه مرا هدایت می نماید و سر نوشت مرا نیروهایی نادیدنی رقم می زنند. فردا را هراسی نیست زیرا پروردگار زندگی مرا نقش زده است.

ای روح من که اسیر دنیای اغواگر گشته ای! مباد آن که حتی لحظه ای ماوای حقیقی خویش را به فراموشی بسپاری! قلب من هرگز مجذوب این جهان فانی نخواهد شد. بر لب رودخانه می ایستم، به نوای آهنگین آب گوش فرا می دهد و مست شکوه و زیبایی این منظره می شوم. پای من در گل فرو نخواهد رفت و غرق در دریای اوهام و فریب نخواهد شد آن که در آب قدم نمی گذارد، غرق هم نخواهد شد.

در دنیا زندگی می کنم، وظایف روزانه ی خویش را به انجام می رسانم اما هیچ گاه از یاد نخواهد برد که همچون فرزندی هستم برای پروردگارم. روز خود را با اشتیاق آغاز می کنم، وظایف خویش را به انجام می رسانم و می کوشم تا حتی لحظه ای از روح خویش غافل نمانم. آ

اگر در میان شعله های شرربار آتش در حال سوختن باشم، از خاکستر من این صدا به گوش خواهد رسید: عشق خداوند و دیگر هیچ!

تسلیم اراده خدا هستم …

بنر تجربه
اینستاگرام ما

دوستان زیادی از مطالعه مطالب زیر استقبال کرده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن