آموزششکرگزاری

اهمیت شکرگزاری در زندگی

اهمیت شکرگزاری _ شاید در گذشته اگه در مورد شکرگزاری چیزی گفته میشد فقط به مسائل دینی فکر میکردیم، و به یاد عرفا و سالکان می افتادیم، اما امروزه از لحاظ علمی به اثبات رسیده که شکرگزاری تاثیرات بسیار زیادی در زندگی داره و صرفاً یک فریضه دینی محسوب نمیشه.

اهمیت شکرگزاری آنقدر زیاده که میتونه به شما کمک کنه تا در تمام زمینه های مختلف زندگی، رشد فردی و پیشرفت داشته باشید.

در فرهنگ ما هم، شکرگزاری بیشتر بعد از پایان غذا خوردن جا افتاده، یادمه که از بچگی به ما یاد دادن که بعد از غذا خوردن حتما باید «الهی شکر» میگفتیم.

اگه میخوای به وسیله شکرگزاری اصولی به خواسته هات برسی حتما روی عکس زیر کلیک کن

بنر-مقاله-کتاب-چله-شکرگزاری بهرام بهاریخرید کتاب چله شکرگزاری

جسم انسان برای ادامه حیات نیاز به خوردن غذا داره، اما روح و درون انسان چی؟!

روح و درون انسان برای رشد و پیشرفت و به تعالی رسیدن و در کل رسیدن به آرامش درونی، نیاز به تمرینات ذهنی، مثل شکرگزاری داره. شکرگزاری بالاترین ارتعاش رو در عالم هستی داره. شکرگزاری باعث شادی درونی و حس رضایت از زندگی میشه.

اگر بخواهیم که تعریف ساده در موردش ارائه بدیم باید گفت که شکرگزاری یعنی بجا آوردن شکر و سپاس گزاری کردن از نعمت هایی که در زندگی به ما عنایت شده. در بالا خدمتتون گفتم که شکرگزاری باعث بوجود اومدن شادی درونی میشه. اما سوالی ک به صورت مرتب در کارگاه های آموزشی و سمینارها از من پرسیده میشه اینه که چرا بعضی از افراد ثروتمند از زندگیشون راضی نیستند و احساس خوبی ندارند؟!

در پاسخ باید گفت که این احساس رضایت اصلا به دارا و ندار بودن افراد مربوط نمیشه، بلکه به احساس رضایتمندی که در زندگی دارند بستگی داره. اگر بابت کوچکترین چیزهایی که در زندگی دارید، سپاسگزار باشید، و هر روز این مطلب رو از اعماق وجود به خودتون متذکر بشید، بعد از مدت کوتاهی احساس عجیبی در درون شما جوانه میزنه و به مرور زمان رشد پیدا میکنه و باعث رسیدن شما به یک حس و حال عالی و متفاوت میشه که در تمام بخش های زندگی شما تاثیر میگذاره. حس زیبایی که فقط و فقط با رسیدن به اون قابل توصیفه.

شما وقتی شاکر و سپاسگزار داشته هاتون در زندگی باشید، دست از مقایسه کردن خودتون و زندگیتون با دیگران برمی دارید. دست از حسادت می کشید و در دل به دیگران برای داشتن ثروت بیشتر بد و بیراه نمیگید و بهتان ناروا نمی بندید. به این فکر نمی افتید که مطمئناً ثروت و داراییش رو از راه های نادرست بدست آورده و یا اینکه اون فرد اصلاً لیاقت چنین زندگی مرفهی رو نداره!

اهمیت شکرگزاری _ پس همه چیز برمیگرده به داشتن آگاهی و بصیرت، اینکه داشته هاتون به چشمتون بیان و از ته دل بابتش از خداوند سپاسگزار باشید. ناشکری و ناسپاسی  و گله گذاری و غر زدن، فقط از حس نارضایتی از شرایط موجود میاد، همچنین باعث کفران نعمت میشه و کم کم داشته هاتون از کف میرن.

اهمیت شکرگزاری

اهمیت شکرگزاری در زندگی

اهمیت شکرگزاری رو به این شکل توضیح داد که توجه و تمرکز شما به سمت موارد مثبت در زندگی میره و مدام در مورد نداشته ها و موارد منفی صحبت نمیکنید. طبق قانون توجه و تمرکز در کائنات، ذهن شما به هر سمتی که توجه بیشتری نشون بده و مدام در موردش صحبت کنه، اون مورد در زندگیتون بیشتر میشه. اگر به جای غر زدن مدام و صحبت در مورد بیماری، به سلامتی فکر کنید و شکرگزار داشتن جسم و روحی سالم باشید، روز به روز سلامتی بیشتری رو جذب میکنید و همین طور بالعکس.

اگر مدام در مورد نداشته هاتون در زندگی فکر کنید و هر جایی که می شینید در مورد فقر و نداری و زندگی سخت و کرایه خونه و هزینه های بالا صحبت کیند، راه ورود ثروت و دارایی و درآمدهای بیشتر رو به زندگی تون می بندید. تمام این صحبت ها یعنی ناشکری کردن؛ و جایی که ناسپاسی زیاد بشه، داشته ها به مرور کم میشن، چون توجه ای بهشون نمیشه.

اهمیت شکرگزاری _ اگر می خواهید که از لحاظ مالی به سطح بالاتری برید و رفاه بیشتری داشته باشید، هر روز صبح بعد از بیدار شدن و شبها قبل از خوابیدن شروع به نوشتن شکرگزاری در مورد داشته هاتون کنید. هر چیز کوچکی هم که به ذهنتون میاد در موردش شکرگزار باشید. در یکی از کارگاه های آموزشی که داشتم، سوالی ازم پرسیده شد که منو به فکر فرو برد که چجوری میشه که یک فرد چشمش رو به روی همه چیز میبنده؟

مرد جوانی که ظاهری مرتب و به قولی قابل قبول داشت بلند شد و پرسید: آقای بهاری؛ من چیزی برای شکرگزاری کردن ندارم، پس چرا باید شکرگزاری کنم؟

نگاهی عمیق تر به ظاهرش انداختم و سوالاتی ازش پرسیدم:

– چند سالته دوست من:

– 32 سال دارم

– تحصیلات دانشگاهی داری؟

– بله، کارشناسی معماری

– با چه وسیله نقلیه ای به این کارگاه اومدی؟

– با ماشین خودم، یک 206 سفید دارم

– شغلت چیه؟

– توی یک شرکتی کار میکنم

-متاهلی یا مجرد؟

– متاهلم و یک فرزند یکساله دارم

– آیا به همسر و فرزندت علاقه داری؟

– بله، ازدواجمون از روی عشق و علاقه بود

و……

واقعا نمیدونستم چی باید بهش بگم. نمیدونم از روی لبخند من به پاسخ سوالش رسیده بود یا خیر!

پاسخش رو اینجوری دادم: دوست من، در سن 32 سالگی در نهایت سلامت جسمی، یک زندگی عاشقانه داری و حاصل این عشق فرزندی هست که خداوند بهتون عنایت کرده. کاری داری که هر ماه ازش درآمد داری و باهاش زندگیتو میچرخونی، وسیله نقلیه ای هم داری که بتونی باهاش جایجا بشی. این چیزهایی که تو از زندگیت گفتی آرزوی خیلی از افراده که تو همشو یکجا داری، آیا بازهم تاکید میکنی که چیزی برای شکرگزاری کردن نداری؟!!

اهمیت شکرگزاری _ خیلی وقتها اونقدر به نداشته ها فکر میکنید که اصلا موارد زیبایی که در زندگی تون دارید به چشمتون نمیاد. چیزهای باارزشی که بدون تلاش وارد زندگیتون شده و اصلا براش زحمتی نکشیدید، به همین دلیل ارزش بالایی براتون ندارن. چیزهای بیشتر و بهتر خواستن در زندگی خیلی قشنگه و واقعا زیباست، اما برای رسیدن به اونها اول باید بابت همین مواردی که در زندگی دارید شکرگزار باشید، تا طبق قوانین هستی، فراوانی بیشتری وارد زندگیتون بشه. اگر ماشین بهتری میخواید، باید بابت همین وسیله ای که در حال حاضر بهتون کمک میکنه و جابجاتون میکنه سپاسگزار باشید تا بهترش وارد زندگیتون بشه؛ و هزاران مثال، مثل این.

این شعر رو هیچوقت از یاد نبرید:

اهمیت شکرگزاری

اهمیت شکرگزاری _ یکی از قوانین مهم کائنات در این شعر گنجانده شده. در قسمت اول کتاب چله شکرگزاری، که مختصری از زندگی و احوالات خودم هست، براتون تعریف کردم که چه دیدگاهی داشتم و چه نتایجی گرفتم و چه بر من گذشت، وقتی هیچ چیزی از قوانین هستی نمیدونستم و داشتم با خودم و زندگیم نبرد میکردم و با قدرت تمام مانع رسیدن خودم به موفقیت شده بودم. حتما این کتاب رو بخونیدو نظرتون رو در قسمت دیدگاه ها برام بنویسید. خودم شخصا میخونم و پاسخ میدم.

 

5/5 - (1 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا