آرامش برای همهآموزشمعجون آرامش

طرز فکری جدید و مثبت داشته باش

فکر مثبت داشتن _ اگر گمان کنی آرزوهایت برآورده نمی شوند، همین طور می شود. اگر فکر می کنی برای ترقی و تعیین استاندارد های تازه هیچ وسیله ای در اختیار نداری، پس هرگز اتفاقی نمی افتد. موانع در ذهن تو وجود دارند، متون مقدس آن ها را دژی استوار نامیده اند. همین الگوهای فکری اند که ما را اسیر شکست های مداوم کرده اند و به همین دلیل باید به افکاری از جنس امید، ایمان و پیروزی اهمیت بدهیم. باید فکر مثبت داشتن را در خود تقویت کنیم. شاید کسی حرف های منفی به تو زده باشد. ممکن است کسی به تو گفته باشد که ابزار موفقیت را در اختیار نداری. هر وقت با آن دروغ ها مواجه شدی آن ها را رد کن، زیرا اگر خدا طرف تو باشد، چه کسی جرئت می کند با تو مخالفت کند؟ آن محدودیت ها را پس بزن و بگذار ذهنت از ایمانی جدید و مثبت سرشار شود.

 

فکر مثبت داشتن

 

میراثی برای آیندگان

دوست من، هیچ وقت به جایگاه کنونی ات بسنده نکن. شاید مثل پدرم در خانواده ای به دنیا آمده ای که وضع معیشتی خوب نداشتند یا شاید خانواده شما موقعیت، اعتبار و ثروتی هنگفت دارد. هرچه باشد، تو می توانی نسبت به نسل پیش تجربه های بیشتری داشته باشی. به دستاورد های والدینت احترام بگذار؛ اما به عملکرد آن ها و آنچه ارث می بری قانع نشو. خداوند دوست دارد هر نسلی از نسل پیش از خود پیشی بگیرد، خیر و برکت و عشق بیشتری از خداوند دریافت کند و تأثیر بیشتری بر جهان بگذارد. او نمی خواهد در همین جایگاه باقی بمانی. با فکر مثبت داشتن ، تو می توانی از نیاکان خود جلوتر بروی و برای فرزندانت میراثی از راه و روش های خداپرستانه، برکت و موفقیت به جا بگذاری.

 

از باتلاق سرگردانی خلاص شو

شاید در خانواده و محله ای نادرست به دنیا آمده باشی و شاید پول زیاد و سواد بالا نداری. در حالت عادی آینده ات روشن به نظر نمی رسد. برخی از اطرافیان تو را ناامید می کنند و می گویند هیچ دلیلی برای امیدواری باقی نمانده است. شاید دیگران به تو می گویند که در همان حاشیه امن خود باقی بمانی؛ در حقیقت واقعا در باتلاق شکست و روزمرگی گیر کرده ای. به هیچ کدام از آن ها گوش نکن. از این باتلاق بیرون بیا.‌به این جایگاه قانع نشو. خداوند به شرایط محیطی، پیشینه خانوادگی یا موقعیت کنونی تو محدود نمی شود، بلکه فقط با بی ایمانی تو محدود می شود. به کارهای بزرگ تری که می خواهد برای تو انجام ‌بدهد باور داشته باش. با فکر مثبت داشتن و اینکه با ایمان گام برداری، آن موانع را برطرف خواهی کرد.

فکر مثبت داشتن

از موانع خلاص شو

تا اوایل دهه 1950 متخصصان ورزش دومیدانی اعلام کرده بودند که امکان ندارد کسی بتواند یک مایل را زیر چهار دقیقه بدود؛ اما روزی فردی به نام راجر بنیستر اجازه نداد آن محالات در ذهن او سنگر بسازند. او با باور اینکه می تواند آن رکورد را بشکند، شروع به تمرین کرد و درنهایت آن مسافت جادویی را دوید و مانع چهار دقیقه ای را شکست. اینک قسمت جالب ماجرا اینجاست: طی ده سال پس از این اتفاق ۶۳۳ تن دیگر نیز این رکورد را شکستند! فکر کن. در این چند صد سالی که متخصصان به جمع آوری آمار و ارقام مشغول بودند، هیچ کسی این کار را نکرده بود. چه چیزی تغییر کرد؟ ساده است. تمام آن سال ها این مانع در ذهن شرکت کنندگان وجود داشت؛ اما یک نفر ثابت کرد که متخصصان اشتباه کرده اند و صدها تن از این مانع خلاص شدند.

چرخه را ادامه نده

شاید خانواده شما سابقه ای طولانی در طلاق، شکست، افسردگی، روزمرگی و مشکلات خانوادگی و شخصی متعدد داشته باشد. باید بگویی: «دیگر کافی است. من این چرخه را ادامه نمی دهم، توقعاتم را تغییر می دهم. قبول دارم خداوند نعمت های بیشتر و بزرگ تری برای من دارد.» وقتی خدا آرزویی را در قلبت می نهد و موقعیت هایی را سر راه تو قرار می دهد، جسورانه به وادی ایمان قدم بگذار، منتظر بهترین ها باش، با اطمینان جلو برو و بدان که می توانی کارهایی را که خدا می خواهد به خوبی انجام دهی. خدا می خواهد کارهای جدیدی در زندگی ات انجام بدهد. آنچه دریافت می کنی مستقیم به نحوه باور تو مربوط می شود؛ اما باید سهم خود را انجام بدهی و از قفس کوچکی که به آن خو گرفته ای خارج شوی. از این لحظه به بعد بزرگ فکر کن!

فکر مثبت داشتن

امروز یک روز تازه است

وقتی خداوند عبرانیان را از بردگی مصریان نجات داد، سفر یازده روزه آن ها به ارض موعود چهل سال طول کشید. خداوند می خواست پیشروی کنند؛ اما آن ها در صحرا سرگردان شدند و بارها و بارها دور یک کوهستان گشتند. آن ها اسیر ذهنیتی ضعیف و شکست خورده شده بودند، تمرکز خود را روی مشکلات گذاشته بودند و دائم درباره موانع شکایت می کردند. فارغ از اینکه‌ در گذشته چه وقایعی رخ داده است، چند بار شکست خوردی و چه کسی یا چه چیزی مانع موفقیت تو شد؟ امروز روزی تازه است و خدا می خواهد در زندگی ات کاری تازه انجام بدهی. با فکر مثبت داشتن، اجازه نده گذشته ات، آینده ات را تعیین کند.

خلقت نو

نسل یعقوب به دلیل سرپیچی و بی ایمانی چهل سال در بیابان سرگردان شد. چقدر غم انگیز! خداوند سرزمینی توانگر و آزاد برای این افراد فراهم کرده بود؛ اما آن ها مدت های مدید از حاکم ستمگر خود صدمه دیده بودند – بدرفتاری دیده بودند و مورد سوء استفاده قرار گرفته بودند – و اینک، با وجود اینکه خدا زندگی بهتری برای آن ها می خواست، نمی توانستند پذیرای آن باشند. فکر می کنی تو هم در زندگی ات در حال چرخیدنی؟ آیا به جای اینکه با ایمان پیش بروی و چشم انتظار خیر و برکت باشی، به موانع اجازه می دهی میان تو و سرنوشتت قرار بگیرند؟ زمان آن رسیده است که آزردگی های قدیمی، دردها یا شکست ها را رها کنی. اجازه نده جزء کسانی به شمار آیی که شک می کنند. در همان حال که موانع گذشته ات را برطرف می کنی، به خداوند اعتماد داشته باش که تو را در مسیر صحیح هدایت می کند.

4.5/5 - (15 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا