معجون آرامش

میراث الهی چیست

میراث الهی را چگونه برای آیندگان به ارث بگذاریم

میراث الهی _ وقتی کلمه «میراث» را می شنوید، احتمالا به آنچه از خود به جا می گذارید یا به اینکه چگونه بعد از مرگتان از شما یاد می کنند فکر می کنید. این هم یک جور فکر کردن است، اما موضوع بسیار مهم تری نیز وجود دارد. کتب الهی می گویند که ما می توانیم «رحمت» را برای فرزندانمان و نسل های آینده ذخیره کنیم.

می توانیم با زندگی متعالی و کاملا درست، برکات و الطاف الهی را برای نسل هایی که می آیند ذخیره کنیم. امروز می فهمم که زندگی ام چقدر متبرک بوده است، چون والدینی داشته ام که خداوند را ستایش می کردند. همچنین پدربزرگ ها و مادربزرگ هایی داشتم که برایم دعا می کردند و الگوی نوعی زندگی متعالی بودند.

میراث الهی

میراث الهی _ شما در این جایگاه هستید، چون کسی دعا کرده است. کسی خدمتی کرده است و حال خداوند با روانه کردن خوبی های آنها به زندگی شما، آنها را عزت می دهد. هیچ کدام از ما نمی توانسته به تنهایی به این جایگاه برسد. پولس رسول به تیموتاؤس می گوید: «زیرا که یاد می دارم ایمان بی ریای تو را که نخست در جده ات لوئیس و مادرت افنیکی ساکن می بود و مرا یقین است که در تو نیز هست.»

پولس گفت: «تیموتاؤس، آنچه را در تو می بینم، با تو شروع نشده است. شروع شده چون تو مادربزرگی داشته ای که پیوسته در حال دعا کردن بوده است. زنی که با همه وجودش پروردگار را تقدیس می کرده است. رحمت ذخیره شده او به مادرت رسیده و حالا می توانم آن را در تو ببینم. خوشبختانه این رحمت پس از تو متوقف نخواهد شد، بلکه از نسلی به نسل دیگر منتقل خواهد شد.»

بیشتر بخوانید : خداوند هرگز آرزوها را بی نتیجه نمی گذارد

میراث الهی _ شاید احساس کنید به علت اینکه والدین یا پدربزرگ ها و مادربزرگ هایتان آنچنان که باید، وقتی برای راز و نیاز با خدا نمی گذاشتند، شما از میراث الهی بی بهره اید. اینطور نیست. ممکن است شما دریافت کننده پاداشی باشید که از پدربزرگ پدربزرگتان یا اجداد دیگرتان که صدها سال پیش زیسته اند، به شما به ارث رسیده باشد. آنها دعا کردند. آنها به دیگران کمک کردند. ایمان و زندگی متعالی آنها بود که بذرها را کاشت و اکنون خداوند با کمک کردن به شما برای داشتن یک زندگی پیروزمندانه، به آنها پاداش می دهد.

میراث الهی
کتب الهی قصه هوشع نبی و قوم بنی اسرائیل را روایت می کنند که در میان کارزاری بزرگ بودند. رهبر آنها موسی(ع) بالای تپه ای ایستاده و عصای الهی اش را در هوا نگاه داشته بود. تا وقتی که موسی دستانش بالا بود، هوشع و بنی اسرائیل پیروز بودند. اما به تدریج که موسی خسته شد و دستانش آرام آرام پایین آمدند، دشمن شروع به پیشروی کرد.
موسی فهمید که چه اتفاقی دارد می افتد. او از چند تن از مردان خواست که کمکش کنند تا دستانش را بالا نگاه دارد.

اما من از شما می خواهم که هوشع نبی را ببینید که پایین تپه در شرف پیروزی در نبرد بود. او نمی فهمید که تنها دلیل پیروزی اش این بود که موسی بالای تپه ایستاده و دستانش را بالا گرفته بود. اگر موسی این کار را نمی کرد، هوشع و قومش حتما شکست می خوردند.

چالش شما این است که به گونه ای زندگی کنید که باعث شوید دیگران هم برنده باشند. با هر تصمیم درستی که می‌گیرید، در واقع دست هایتان را بالا می گیرید. شما کار را برای کسانی که بعد از شما می آیند آسان تر می کنید. هر زمان که در برابر وسوسه ای مقاومت می کنید پیروز می شوید چون به نفع فرزندانتان است.

چالش شما این است که به گونه ای زندگی کنید که باعث شوید دیگران هم برنده باشند.

هر زمان که با مهربانی و احترام رفتار می کنید، به نیازمندی کمک می کنید، به مسجد یا کلیسا می روید، خدمتی می کنید یا چیزی می بخشید، در واقع رحمت الهی را ذخیره می سازید. این ذخیره سازی ممکن است برای فرزندانتان، نوه هایتان یا حتی برای کسی از نسل آینده خانواده تان باشد که صد سال بعد به خاطر نحوه زندگی شما، الطاف الهی را در زندگی اش تجربه خواهد کرد.

من ایمان دارم که میراث ایمان در سراسر زندگی ام جاری است. ایمان دارم که تمام برکات را برای نسل های آینده ذخیره خواهم کرد. زندگی من با تعالی و کمال برجسته شده است. چرا که انتخاب هایم درست است و گام هایم را با ایمان کامل برمی دارم. دیگران نیز می خواهند دنباله روی من باشند. امروز تمامیت خداوند همه زندگی ام را احاطه کرده است. این باور من است.

4.2/5 - (6 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا