آرامش برای همهآموزشخودسازیعمومیموفقیت

چگونه انتقادپذیری و پیشرفت باعث موفقیت ما می شود؟

انتقادپذیری در سطح کلان باعث پیشرفت می شود

انتقادپذیری و پیشرفت _ شما چطور به انتقادها جواب می دهید؟ آیا از جایگاهی تدافعی به آن واکنش نشان می دهید یا از آن به عنوان بازخوردی کارآمد استفاده می کنید؟

انتقاد، یکی از اصول کلیدی موفقیت است و می تواند مراحل بعدی پیشرفت را برای تان مهیا کند. افرادی که اعتماد به نفس خوبی دارند، از انتقادها به شکل موثری استفاده می کنند؛ ولی افرادی که احساس امنیت نمی کنند، از جایگاه تدافعی به آن واکنش نشان می دهند. پس اگر کار و فعالیتی را شروع کرده اید از نقش انتقادپذیری و پیشرفت نهایت استفاده را ببرید.

نقش انتقاد در پیشرفت _ انتقاد در ذهن افراد نامطمئن، حالتی اغراق شده به خود می گیرد و باعث می شود آنها هزاران دفعه به خودشان بگویند: «من نمی توانم. من خیلی به دردنخورم! دوران کاری ام تمام شده. آنها دوستم ندارند.»

همین جملات منفی هستند که باعث به وجود آمدن رفتار تدافعی می‌شوند. ولی روش بهتری برای در نظر گرفتن انتقادها وجود دارد: انتقاد، معیار سنجش است که هدفش پیشرفت است. پس انتقاد را به عنوان اطلاعاتی در نظر بگیرید که به رشدتان کمک می کند. اطلاعاتی که شما را به ارزیابی صحیح تری از دیدگاه دیگران هدایت می کند و قدم های بعدی پیشرفت را سر راه تان قرار می دهد.

 

انتقادپذیری و پیشرفت

نقش انتقاد در پیشرفت _ حضور همیشگی انتقاد و بازخورد دادن به دیگران نسبت به کار شما، بخش مهم و تفکیک ناپذیر موفقیت مداوم است. جای این که دنبال نظر مثبت و تایید دیگران باشید، باید از خودتان بپرسید: «این کار چه اشکالی دارد؟ چطور می‌توانم بهتر انجامش دهم؟»

با این جور سوالات احتمالا نظرات سازنده تر و مفیدتری برای ادامه دادن مسیر موفقیت تان به دست خواهید آورد. آلبوم ماسک، کارآفرین، این موضوع را به این صورت بیان می کند: «انتقاد، ارزشی مساوی با طلا دارد و شما باید همیشه گوش شنوایی برایش داشته باشید؛ به خصوص برای انتقادهایی که از طرف دوستان تان بیان می شوند.

البته ممکن است مردم اشتباه کنند و انتقاد درستی صورت نگیرد، ولی حداقل کاری که باید انجام دهید این است که به دقت به همه ی انتقاد ها گوش کنید.» البته می دانید که انسان ممکن است در هر مرحله ای اشتباه بکند؛ هدف ما این است که کمتر خطا کنیم.

بیشتر بخوانید: بزرگترین موانع بر سر راه موفقیت شما چیست

تمرین عملی برای شما
دنبال انتقاد باشید. حداقل از سه نفر بپرسید که رفتار شما چگونه است یا چه مشکلی در شما یا کسب و کارتان می بینند؟

اگر به این چالش بپیوندید، امروز می‌تواند روزی باشد که زندگی تان دستخوش تغییراتی مثبت می شود یا اگر نه، همان طور که ارسطو می‌گوید: «از انتقاد دوری کنید؛ هیچی نگویید، هیچ کاری نکنید و هیچ کس (مهمی) هم نباشید!»

 

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

 

لطفا با لایک این مطلب ما را دلگرم و حمایت کنید.

4/5 - (21 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا