آرامش برای همهآموزشثروتجذب ثروتخودسازیقانون جذبمثبت اندیشیموفقیت

با قدرت تخیل، به اهداف خود برسید

قدرت تخیل یکی از بزرگترین نعمت های داده شده به بشر است

قدرت تخیل _ یکی از بهترین توصیفات برای موفقیت توسط هنری دیوید ثورو در اواسط قرن هجدهم  ارائه شده است: «اگر کسی با اطمینان در مسیر رؤیاهایش حرکت کند و از قدرت تخیل خود (تجسم خلاق)  استفاده کند، قطعا با موقعیت های غیر قابل پیش بینی در زندگی روزمره و واقعی مواجه می شود.» بر روی دو واژه در توصیف ثورو از موفقیت تأکید می کنیم: رؤیاها و تخیلات. آنچه ثورو گفته است امروز برای شما اهمیت دارد. از رؤیاهایتان با آغوش باز استقبال کنید و هر آنچه دوست دارید باشید را تخیل کنید. اگر با این تخیلات زندگی کنید، کائنات با شما هماهنگ می شود و آنچه دوست دارید را برایتان فراهم می کند  و حتی بیشتر از آنچه‌ تصور کرده اید را در اختیارتان می گذارد تا در سطحی بالاتر از خود زندگی کنید.

ثورو زندگی روزمره را «ساعات عادی» می نامد. این اصل را همیشه به خاطر داشته باشید: اگر هر آنچه دارید و در اطرافتان مشاهده می کنید در گذشته بخشی از تخیلات بوده اند، بنابراین آنچه در آینده مایل به اکتساب هستید را باید تخیل کنید.

ابتدا باید برخی شیوه ها که تاکنون برای زندگی آموخته اید یا استفاده نادرست از قدرت و ظرفیت تخیل خود را کنار بگذارید. لازم است بدانید که تخیلات می توانند توانایی نامحدود برای تحقق آرزوها به شما بدهند. این شیوه را ثورو با نام‌ پیشروی مطمئن در مسیر تحقق آرزوها نامیده است. متأسفانه برخورد اغلب ما با تخیلاتمان کاملا متضاد با این دستورالعمل است. به جای اینکه به طور مکرر از تخیلات استفاده کنیم تا توانایی های ذهنی خود را توسعه دهیم، دقیقا در جهت مخالف حرکت می کنیم یعنی برخلاف بهترین رؤیاهایمان و در نتیجه آن ها را سرکوب می کنیم.

 

بیشتر بخوانید: تجسم خلاق چیست و چگونه کار می کند ؟

 

لازم است که برخی اشتباهات در خصوص تخیلات را یادآور شویم، اشتباهاتی که مسیر تحقق آرزوهای منحصر به فرد شما را مسدود می کنند. به خاطر داشته باشید که تخیلات شما فقط و فقط مختص خودتان هستند. شما ظرفیت مادرزادی برای استفاده از آن را دارید فقط کافی است تصمیم بگیرید و از آن‌ استفاده کنید. هیچ فرد دیگری به تخیلات شما دسترسی ندارد. هر آنچه در تخیلات خود بگنجانید و آن را حفظ کنید، به واقعیت تبدیل خواهد شد.

تیکوس کازانتزاکیس این ایده را در قالب کلام به شخصیت خیال پرداز کتابش به نام‌ زوربا می گوید (نام کتاب زوربای یونانی است). زندگی زوربا بسیار خاص است: «با اعتقاد قلبی کامل به آنچه‌ که هنوز وجود ندارد، فکر می کنیم و آن را خلق می کنیم. اگر هنوز به آنچه می خواهیم دست نیافته ایم یعنی به اندازه کافی برای تحقق آن پافشاری نکرده ایم.» قدرت تخیلات غیرقابل انکار است، علی الخصوص زمانی که شما به اندازه کافی تخیل کنید تا آنچه فعلا وجود ندارد را محقق سازید. سعی کنید این موهبت الهی را با استفاده نادرست ضایع نکنید، یعنی از آن در مسیرهای غیر الهی و مغایر با ماهیت اصلی «من از جنس خدا هستم» استفاده نکنید.

شاید رایج ترین استفاده غلط از تخیلات تأکید بر مواردی است که برای کسب آن ها آرزو نمی کنید. متأسفانه این مورد بزرگترین گروه از موارد استفاده غلط از تخیلات را در بر می گیرد. فقط کافی است به مکالمات عمومی خود توجه کنید تا از رواج بی حد استفاده غلط از تخیلات، به شدت حیرت زده شوید.

برای مثال «من مستحق کامیابی و سعادت نیستم». «من بدشانس هستم»، «هرگز کارها بر وفق مراد من پیش نخواهند رفت»، «بیمار هستم و درمان نخواهم شد» و… این ها مواردی از ایده های منفی هستند که از زمان کودکی با خود به همراه داشته اید. افراد بسیار مستعد و عمل گرا هرگز آنچه مایل نیستند تحقق یابد را آرزو نمی کنند. همیشه به خاطر داشته باشید و مراقب باشید تا تخیلاتتان عاری از افکاری باشد که دوست ندارید محقق شوند. در عوض افکار خلاق و سازنده که حقیقتا مایل هستید محقق شوند را به صورت جریانی از ایده ها آرزوها به سمت تخیلاتتان رهنمون سازید. به تخیلات خود احترام بگذارید. به گفته های دیگران که این تخیلات را به سخره گرفته یا غیر ممکن می دانند، توجه نکنید. همیشه کلام کازانتزاکیس را به خاطر داشته باشید که باور عمیق و قلبی به تخیلات است که باعث می شود آنچه اکنون وجود ندارد به واقعیت تبدیل شود.

قدرت تخیل و آرزوها

قدرت تخیل و 3 قانون مهم برای تخیل سالم

1-  قانون اول: هرگز افکاری که مایل به تحقق آنها نیستید به تخیلاتتان راه ندهید.

– قانون دوم: که به اندازه قانون اول مهم است. هرگز تخیلات خود را به ایده های مربوط به زندگی گذشته آلوده نکنید. ایمان داشته باشید که قدرت محقق کردن آنچه اکنون در اختیار ندارید را کسب کرده اید. اگر تاکنون قدرت تخیل و جادوی تحقق آرزوها را تجربه نکرده اید به این معنا نیست که حق دارید تخیلات قدرتمند خود را با افکاری همچون زندگی گذشته – از کجا آمده اید یا بخش اعظم زندگی خود را چگونه گذرانده اید – مسموم کنید.

برای مثال جملاتی همچون « از عهده این کار برنمی آیم » یا «همیشه همین طور بوده است» از مواردی هستند که شیوه استفاده از باور گذشته را نشان می دهند. این جملات شما را به سمت آگاهی سطح عادی سوق می دهند . اکنون باید از صمیم قلب خواهان تغییر مفهومی باشید که از خودتان ساخته اید، علی الخصوص آن دسته که برای تکمیل قدرت تحقق آرزوها در خود نگه داشته اید. لازم است تخیلات خود را کاملا متحول کنید. ایده های کهنه را دور بریزید از جمله «من همیشه همین طور بوده ام»، «ذات من همین است»، «همیشه همین وضعیت را شاهد بودم». سپس عبارات صحیح را جایگزین کنید از جمله «من از جنس خدا (روح الهی) هستم»، «من قابلیت زیادی دارم»، «من قوی هستم»، «من سالم هستم»، «من خوشحال و خوشبخت هستم». همیشه از این عبارت  استفاده کنید: «من فاتح هستم!» . در ذهن، در خانه، در کارها و در کل جهان! از تخیلات خود برای تحقق آرزوهای نیک خداپسندانه و آنچه در هماهنگی با خواست خداوند است استفاده کنید. تخیلات خود را فراتر از مفاهیمی توسعه دهید که مربوط به آگاهی سطح عادی شما هستند.

– قانون سوم: این قانون یک یادآوری جدی است: همیشه در خاطر داشته باشید تخیلات شما مربوط به خودتان است. فقط و فقط مختص خودتان است. شما مالک تخیلات خود هستید و هیچ کس نمی تواند از تخیلات شما سر دربیاورد یا مواردی که به نفع شما نیستند در آنها بگنجاند یا ایده هایی را از تخیلات شما اقتباس کنند. تخیلات شما زمین حاصلخیز رشد و نمو هر دانه ای است که در آن می کارید تا در آینده محصول خوبی درو کنید. این قانون به شما توصیه می کند که هرگز اجازه ندهید ایده های دیگران در مورد ممکن ها غیر ممکن ها، چگونگی طرز تفکر شما، چه کسی باید باشید یا هر مورد دیگر به فضای تخیلات شما هجوم آورند. به طور مرتب افکار خود را در تخیلاتتان مرتب کنید و آنها را بررسی کنید.

 

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

 

لطفا با لایک این مطلب ما را دلگرم و حمایت کنید.

4.6/5 - (83 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا