آرامشآرامش برای همهآرامش درونآموزشخودسازیقانون جذبکتاب شکرگزاری بهرام بهاریمثبت اندیشیمدیتیشنموفقیت

تجسم خلاق چیست و چگونه کار می کند؟

تجسم خلاق و تمرین ساده برای آن

قدرت تجسم خلاق – حتما نام قانون جذب را شنیده اید. معجزات قانون جذب هر لحظه در حال وقوع هستند. قانون معجزه گر کائنات که با قدرتی جادویی، تصویرسازی ذهنی ما را در دنیا به واقعیت تبدیل می کند.  یکی از گام های موثر در رسیدن به اهداف و خواسته ها استفاده از قدرت تجسم خلاق می باشد. تجسم خلاق راهی است که با قدرت ذهن می توان قبل از پدید آمدن هر خواسته ای آن را ابتدا در ذهن تجسم و خلق کرد و با تداوم این عمل به هر آرزو و هدفی که در دل دارید جامه عمل پوشاند.  شما با یادگیری و استفاده از قدرت تجسم خلاق به درک بهتری از خویشتن درون می رسید و به ارتباطی آگاهانه و دلچسب با شعور کیهانی و همان خالق هستی دست پیدا می کنید.

رفقا قبل از اینکه در مورد تجسم خلاق صحبت کنیم، میخوام یک مژده ای بهتون بدم. یکی از تمرینات روز سی و نهم کتاب چله شکرگزاری در مورد همین موضوع یعنی تجسم خلاق هست. با خرید این کتاب ارزشمند میتونید مجموعه ای از تمرینات بینظیر رو با قیمتی باورنکردنی در اختیار داشته باشید. ضمناً مطالبی که در این کتاب گفته شده چکیده ای از بهترین دوره های آموزشی هست که تا حالا برگزار کردم و در این کتاب به زبان ساده در اختیار شما عزیزان قرار گرفته. همین حالا روی لینک زیر بزن و به راحتی این کتاب رو تهیه کن و به خودت هدیه بده.

کتاب چله شکرگزاریتجسم خلاق چیست؟

تجسم خلاق تکنیکی قدرتمند است که می توان با استفاده از آن رویاها را به واقعیت تبدیل کرد و در واقع آن ها را در دنیای واقعی خلق کرد. قدرت تجسم خلاق در وجود همه انسان ها نهادینه شده است و چه بدانید و چه ندانید هر روز از آن استفاده می کنید.

شاید از معجزات قانون جذب آگاه باشید . حتماً شنیده اید که می گویند: به هر چیزی که فکر کنی مانند آن می شوی. شاید این جمله را در گذشته اینگونه تعبیر می کردند؛ در روزگاری که کسی اطلاعی از معجزات قانون جذب نداشت؛ «هر چه بکارید ، همان را درو می کنید». این جمله را هم می توان به قانون کارما نسبت داد و هم مستقیماً به قانون جذب که قانونی کلی تر است. اما اگر به قانون جذب نسبت دهیم، به این معنی است که اگر فکر مثبتی داشته باشید و احساسات و ارتعاشات مثبتی هم ارسال کنید، قطعاً چیزی به جز گستره ای از انرژی های مثبت و لمس معجزات قانون جذب دریافت نمی کنید.

پس اگر بتوانیم به صورت آگاهانه از معجزات قانون جذب و قدرت تجسم خلاق استفاده کنیم، می توانیم به صورت دائمی  آن چه که را در سر می پرورانیم خلق کنیم. این خواسته ممکن است رسیدن به ثروت و توانگری، سلامتی، زیبایی، آرامش درون، شغل مناسب، جفت روحی  یا هر مراد و آرزوی دیگری که در دل دارید باشد.

قدرت تجسم خلاق و یا همان تخیل یعنی توانایی آفریدن هدف یا تصویری از آن در ذهن. اینکه  بتوانید آن خواسته را در ذهن خود بیافرینید ، پیش از آن که در دنیا خلق شود. پس به طور منظم  و مداوم بر این تصویر سازی ذهنی تمرکز کرده و با افزایش قدرت تجسم و ارسال انرژی مثبت به آن خواسته می توان آن را در واقعیت متجلی کرد.

 

تجسم خلاق چیست

تفاوت خیال پردازی و تجسم خلاق در چیست؟

خیال بافی و یا همان خیالپردازی ، پروسه ای ذهنی است که انسان  در مورد مسائلی که می داند خواب و خیالی بیش نیست ، رویاپردازی می کند. خیال پردازی سفری به رویاست، چون باور دارید که در واقعیت نمی توانید به آن دست پیدا کنید. ممکن است در زمان بیکاری و یا وقتی غمگین باشید و یا زمانی که شخص دیگری را در آن موقعیت ببینید ، وارد دنیای خیال و اوهام خود شوید. پس در واقع خیالپردازی، بازی ذهنی بدون هدفی است که می دانید هرگز در دنیای بیرون رنگ واقعیت نمی گیرد و شخص ترجیح می دهد که حداقل در رویا به آن دست یافته باشد.

اما در مورد تجسم خلاق اینگونه نیست. فرد با آگاهی کامل و  برنامه ریزی منظم به طور مرتب و  روزانه تصوری از رسیدن به هدفش را در ذهن به تصویر می کشد و در واقع  تصویر سازی ذهنی  می کند و می داند و باور دارد که با قدرت تجسم خلاق به آن می رسد و در تلاش است تا با قدرت شگفت انگیز تجسم خلاق و معجزات قانون جذب آن را در دنیای واقعی به عینیت در آورد.

در تجسم خلاق فرد هدفمند است و می داند که این تصویر سازی ذهنی در دنیای واقعی خلق می شود و فقط باید مسیر را برای رسیدن به آن به درستی انتخاب کند و با استفاده از معجزات قانون جذب و قدرت تجسم خلاق این تخیل را با مدیریتی صحیح و برنامه ریزی دقیق بیافریند.

پس به طور قطع واضح است که فرق زیادی میان خیالپردازی و تخیل (تجسم خلاق) وجود دارد. در خیالپردازی فرد باوری برای رسیدن به اهدافش در دل ندارد، اما در تجسم خلاق، فرد ایمان دارد که می تواند با تکرار و تمرین و افزایش قدرت تجسم به خواسته اش جامه عمل بپوشاند.

کتاب چله شکرگزاریشیوه کار تجسم خلاق چگونه است؟

برای درک بهتر نحوه کار تجسم خلاق بهتر است که از چند قانون طبیعی کائنات آگاه باشیم.

علم فیزیک می گوید که عالم مادی از انرژی تشکیل شده است. همه ما بخشی از یک میدان وسیع و قدرتمند  انرژی  هستیم. انرژی با سرعت های متفاوت ساطع می شود. در این میان اندیشه و خیال، بسیار ظریف و سبک است و خیلی سریع و آسان  ارسال می شوند.

با مثالی ساده این مسئله را برایتان شرح می دهم. اگر بخواهید از زمین به کره ماه بروید شاید مدت زمانی طولانی را باید سپری کنید، اما در فکر و خیال ، به سرعت نور این اتفاق می افتد. پس می توان گفت که انرژی و سرعت انتقال و ارسال افکار، بسیار بالاست.

یکی دیگر از قوانین فیزیک بیان می کند که انرژی دارای خاصیت مغناطیسی است؛ هر چیزی شبیه خود را جذب می کند. افکار و احساسات نیز دارای انرژی مغناطیسی هستند. افراد و افکار مثبت، مانند خود را جذب می کنند و ارتعاشات منفی ، امواج منفی شبیه خود را جذب می کنند.

نکته قابل توجه در مورد کارکرد و قدرت تجسم خلاق  که باید مدنظر قرار دهید این است که همیشه در ابتدا هدفی وجود دارد و سپس رنگ واقعیت می گیرد. مثلاً در ذهن یک نقاش هنرمند، ابتدا الهامات موضوع مورد نظر نقش می بندد و سپس آن را در واقعیت خلق و به تصویر  می کشد.

هدف در واقع مانند نقشه است، و باعث می شود که ذهن به کمک قدرت تجسم خلاق  و تصویرسازی ذهنی آن را خلق کند. یعنی به آن انرژی لازم داده شده تا  در عرصه مادی، متجلی گردد. به طور مثال اگر مدام به بیماری بیندیشید، سرانجام بیمار می شوید.  اگر باور داشته باشید که موفقید، حتما موفق می شوید.

قانون دیگری که با تجسم خلاق در رابطه است، قانون عمل و عکس العمل است. هر چه به کائنات ارسال کنی، همان به سوی تو باز می گردد. یعنی هر چیزی را که به شدت به آن باور و اعتقاد دارید، به طور واضح و بوسیله قدرت تجسم خلاق به تصویر کشیده و به سوی زندگی خود فرا می خوانید.

و اما با دانستن این قوانین باید هر لحظه با آگاهی بیشتری زندگی کنیم. باید به دقت باورها و اعتقادات درست و غلط خود را ارزیابی کنیم، چون ممکن است ناآگاهانه چیزهایی را به زندگی خود جذب کنیم که اصلاً میل و رغبتی به حضورشان نداریم. برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه بهترین روش برای پاکسازی ذهن می باشد. پس هر لحظه زندگی ، لحظه خلق و آفرینش است.  می توانیم به صورتی کاملاً هوشیار وآگاهانه و  با قدرت تجسم خلاق ،  زندگی خود را سرشار از خوشبختی و موفقیت و آرامش و عشق و محبت کنیم.

برای قوی تر شدن قدرت تجسم خلاق و استفاده بهتر از قانون جذب بهتر است روزانه زمانی را به انجام مراقبه اختصاص دهید.

مراقبه و مدیتیشن

تمرینی ساده برای تجسم خلاق

تمرینی که در اینجا برای شما در نظر گرفته شده، روشی آسان برای درک بهتر قدرت تجسم خلاق می باشد.

در ابتدا هدفی را برای خود مشخص کنید . هدفی ساده که ذهن شما به راحتی آن را پذیرفته و  باور داشته باشید که با تصویرسازی ذهنی و قدرت تجسم خلاق به آن می رسید. این خواسته می تواند رسیدن به یک شیء، پیش آمدن رویدادی مسرت بخش، و یا رسیدن به موقعیتی دلخواه و ایده آل باشد و یا هر هدفی که در ذهن شما وجود دارد.

در محیطی آرام و بدور از هیاهو قرار بگیرید. جایی که کسی مزاحمتان نشود. شمعی به رنگ سفید روشن کنید تا با انرژی نهفته در خود شما را در مسیر رسیدن به خواسته تان همراهی کند. از قدرت نهفته در شمع غافل نباشید. می توانید بنشینید و یا دراز بکشید. بدن خود آزاد و رها کنید. آرام و عمیق نفس بکشید. هر گونه اسپاسم و گرفتگی را از عضلات خود دور کنید. آگاه باشید به تک تک عضلات جسم خود و به ترتیب آن ها را از تاج سر تا نوک انگشتان پا شل و رها کنید. (مراقبه کنید)

از شماره ده تا یک به صورت معکوس شروع به شمارش کنید. با هر شماره شما آرام و آرام تر می شوید. آرامشی عمیق وجود شما را فرا می گیرد. حالا خواسته و هدف خود را دقیق و شفاف در ذهن خود مجسم کنید، در واقع تصویرسازی ذهنی داشته باشید. از قدرت تجسم خلاق کمک بگیرید. مثلاً اگر هدفتان تصاحب یک شیء است، خود را در وضعیتی تجسم کنید که مالک آن و در حال استفاده و لذت بردن از آن شیء هستید.

این تمرین از چند لحظه کوتاه شروع شده و می تواند به دلخواه شما طولانی تر باشد. سعی کنید در حین انجام تمرین از درون احساس شادی کنید و بر لب لبخند داشته باشید. مانند خیالپردازی کودکی که،  در انتظار داشتن دوچرخه دلخواهش است و مدام با لذت و شادی به آن می اندیشد.

در این هنگام می توانید از جملات مثبت تاکیدی هم استفاده کنید. جملات شما باید سراسر مثبت و به خیر و صلاح باشد و به کسی آسیب نرساند. پس برای رسیدن به اهداف خود ؛  هر روز  بعد از تصویرسازی ذهنی و استفاده از قدرت تجسم خلاق و تکرار عبارات تأکیدی ، هدف خود را سرشار از انرژی مثبت کنید.

چهار گام اساسی برای تجسم خلاق موثر

مواردی که باید در مورد تجسم خلاق و نحوه کارکرد آن دقت کنید:

1- هدف خود را تعیین کنید: این که بدانید چه می خواهید نکته مهمی است. ذهنی که پر از رویا و آمال و آرزوست و طبقه بندی و نظم خاصی ندارد، دچار آشفتگی می شود. پس ابتدا یک آرمان و هدف برای خود مشخص کنید، تا بتوانید انرژی مثبت لازم را به آن ارسال کنید.

2- تصویری روشن در ذهن خود خلق کنید: پس از تعیین هدف، آن را به همان شکلی که دوست دارید اتفاق بیفتند ، تصویرسازی ذهنی کنید. یادتان باشد قدرت تجسم خلاق فرمانبردار شماست و همان را خلق می کند که شما به آن اندیشیده اید. دقیق و واضح خواسته خود را با قدرت تجسم خلاق بیافرینید تا همان برای شما در دنیای مادی خلق شود.

3- سعی کنید به طور مداوم بر آن تمرکز کنید: یکی دیگر از نکات مهم  در استفاده کاربردی از قدرت تجسم خلاق ،  تمرکز بر هدف است. در طول روز هر زمانی که می توانید بر آن تمرکز کنید. به آن بیندیشید. آنقدر بر آن تمرکز کنید تا جزئی از زندگیتان شود و در ضمیرناخودآگاهتان نقش ببندد. به هیچ عنوان خود را در سختی و تکاپو نیندازید؛ باید  احساسی خوشایند از این تمرکز به شما دست بدهد.

4- به آن انرژی مثبت بدهید: وقتی بر هدفتان متمرکز می شوید، به صورتی دلگرم کننده به آن فکر کنید. جملات قدرتمند و مثبت به خود بگویید. با شادی خود را در حال دریافت آن هدف ببینید. این احساس را در خود تقویت کنید و با باوری قوی نسبت به قدرت تجسم خلاق این کار را انجام دهید. باور داشته باشید که به خواسته تان می رسید.

این چهار مرحله را در ذهن مرور کنید و آنقدر این تمرینات را انجام دهید که به خواسته خود برسید و یا اینکه به حالتی برسید که احساس کنید دیگر نیازی به انجام تمرین نیست و باید از  تکنیک رها کردن  در قانون جذب استفاده کنید و منتظر دریافت خواسته خود باشید.

نقش عبارات تاکیدی در تجسم خلاق

یکی از ارکان مهم در افزایش قدرت تجسم خلاق و جذب خواسته به وسیله قانون جذب، عبارات انگیزشی و مثبت هستند. بیان جملات تأکیدی به معنای استوار کردن آن اتفاق است. جملات مثبت تأکیدی که در زمان حال بیان می شوند، به این معنی است که از قبل اتفاق افتاده اند و این حس خوشایندی در فرد ایجاد می کند.

ذهن انسان همواره در حال گفتگوست. در حال قضاوت و تصویرسازی ذهنی از رویدادهای روزانه و تقریباً می توان گفت که هیچ وقت خاموش نمی شود. گاهی آنقدر با خودِ درون صحبت می کنیم و حرف های او را می شنویم که به ناگاه در زندگی روزانه با همان قضاوت های  درست و غلط ، رفتار می کنیم.

بسیاری از صحبت های درونی، حاصل باورهای درست و اشتباهی است که در طول سالیان عمر با خود حمل کرده ایم. اما برای رسیدن به خوشبختی و آرامش درون باید بتوانیم ذهن را به سکوت و آرامش برسانیم. و البته باید بتوانیم ضمیر ناخودآگاه را مجدداً برنامه ریزی کنیم. یکی از روش های این کار، تکرار عبارات تأکیدی مثبت است.
عبارت های تاکیدی را می توان با صدای بلند و یا آرام  ادا کرد. برای کارکرد بهتر تجسم خلاق باید بتوانیم عادت های غلط و اشتباه گذشته را کنار بگذاریم تا ذهن بتواند به راحتی ما را به اهداف مان برساند.

تجسم خلاق چیست

به این موارد دقت کنید:

1- عبارات مثبت تأکیدی را در زمان حال بیان کنید، نه با فعل آینده. به طور مثال: من اکنون کاری دارم عالی، با درآمدی عالی

2- همواره عبارات تأکیدی را به مثبت ترین شکل بیان کنید ، نه از جنبه منفی آن. مثلاً: «من صبح ها دیر بیدار نمی شوم» ، این جمله جنبه منفی خود را به کائنات تأکید می کند ومسلماً از معجزه قانون جذب باخبرید؛ مطمئن باشید که دیر بیدار شدن را تأکید کرده اید. پس بهتر است بگویید: « من هر روز در ساعتی معین بیدار می شوم»

3- سعی کنید عبارات تأکیدی شما ساده و کوتاه باشند. جملاتی روشن و واضح که ذهن شما آن ها را به راحتی بپذیرد

4- جملاتی را انتخاب کنید که بتوانید رابطه احساسی خوبی با آن ها برقرار کنید و بتوانید خودتان آن را باور داشته باشید.ممکن است جمله ای که برای شما احساس خوشایندی به همراه داشته باشد، برای دیگری فاقد احساس باشد

تجسم خلاق تنها در جهت خیر کار می کند

قدرت تجسم خلاق زمانی کارایی دارد که در جهت خیر و صلاح همگان باشد. اگر کسی بخواهد  که از معجزات قانون جذب و قدرت تجسم خلاق برای آسیب رساندن به افراد  استفاده کند، متأسفانه از قوانین کائنات بی خبر است. چون قانون کارما را ندیده انگاشته است. بازتاب اعمال و رفتار ما به سوی ما باز می گردد.

آنچه در حق دیگری بکنید، خواه مثبت و خواه منفی به سوی شما باز می گردد و گریزی از این قانون نیست.  یعنی اگر از قدرت تجسم خلاق برای  محبت و کمک  به دیگران و همچنین رسیدن به آمال و آرزوهای خود استفاده کنید، طبیعتاً محبت و شادکامی به سوی شما می آید.

به طور مثال، اگر خواهان ترفیع شغلی خود هستید، نباید انتظار داشته باشید که شخصی را عزل کنند تا شما به خواسته خود برسید. بلکه باید برای آن فرد هم آرزو کنید که جایگاهی رضایت بخش تر از قبل به او اعطا شود.

پس دقت کنید، اگر از قدرت تجسم خلاق استفاده می کنید، آن را به خیر و صلاح همه مردم بخواهید و در آرزوی چیزی نباشید که باعث ضرر و زیان برای فردی دیگر شود. هیچ زمان قانون کارما را فراموش نکنید، انعکاس هر عملی چون بومرنگ به سمت ما بر می گردد.

تجسم خلاق را جزیی از زندگی خود کنید

اگراین مقاله را به دقت مطالعه کرده باشید، متوجه می شوید که استفاده از  تکنیک تجسم خلاق بسیار ساده و آسان است.  پس اگر بخواهید که زندگیتان متحول شود و تغییرات مثبت شگرفی در زندگیتان پدید آید ، باید بتوانید این تکنیک را جزیی از برنامه روزانه تان کنید.

مهم ترین نکته که باید مدنظر قرار بگیرد، استفاده مداوم از قدرت تجسم خلاق می باشد.  می توانید در ابتدای هر روز و در انتهای شب و قبل از خواب (حالت آلفا) ، به مدت پانزده دقیقه ، مراقبه کرده و پس از آن از تکنیک تجسم خلاق بهره مند شوید.

در طول روز اگر دچار استرس و آشفتگی شدید و یا مسئله ای ذهن شما را درگیر کرد، از خود بپرسید؛ آیا قدرت تجسم خلاق می تواند راهی برای من بگشاید؟

استفاده مداوم از این روش، ذهن را آماده می سازد که در چنین لحظاتی از قدرت تجسم خلاق کمک بگیرد.

اگر در ابتدای تمرینات، به سرعت به هدفتان نرسیدید، نگران و دلسرد نشوید. افزایش قدرت تجسم خلاق زمانی ست که ذهن از هر گونه افکار مزاحم پاکسازی شده باشد. پس به مرور زمان ذهن خود را پاکسازی کنید و به آرامش درون برسید، تا قدرت تجسم خلاق را بیشتر لمس کنید.

سعی کنید از مطالعه کتاب های انگیزشی مثبت و الهام بخش غافل نمانید. مطالعه منظم روزانه تلنگری است که ذهن را هر لحظه در مسیر مثبت اندیشی نگاه می دارد.

مراقب دوستان و اطرافیان خود باشید. افراد منفی نگر و دارای ارتعاشات و امواج منفی را از دایره دوستان خود حذف کنید. هر چه بیشتر در فضایی مملو از آرامش و مثبت اندیشی و ارتعاشات مثبت قرار بگیرید، افزایش قدرت تجسم خلاق خود را بیشتر درک می کنید.

 

همین حالا شروع کنید و اولین خواسته خود را به کمک قدرت تجسم خلاق در دنیای مادی متجلی کنید.

 

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

لطفا با لایک این مطلب ما را دلگرم و حمایت کنید.

4.3/5 - (290 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫16 دیدگاه ها

  1. دقیقا باید از چشم خودتون ناظر باشید نه اینکه خودتون رو ببینید که فلان حرکت رو انجام داده
   باید خودتون انجامش بدید. مثل خودتون پشت رل ماشین مورد علاقه تون باشید
   نه اینکه ببینید دارید با اون ماشین رانندگی میکنید

 1. فکر نکنم لازم باشه خودمون رو ببینیپ روی ارزو و خواسته تمرکز کنیم ودر ذهن اون رو ببینیم واز داشتنش حس خوبی داشته باشیم

 2. فکر نکنم لازم باشه خودمون رو ببینیم بیشتر ارزو و چیزی که دوست داریم اتفاق بیفته رو باید ببینیم و تصور کنیم و بهش انرژی بدیم و از داشتنش حس خوبی داشته باشیم

 3. سلام و خسته نباشید
  یک سوال داشتم در تجسم خلاق باید احساس خوبی داشته باشی من وقتی خودم رو شخص اول میبنم خیلی برام سخته، و اینکه وقتی با یک اهنگ با کلام گوش میدم و خودم رو حالا چه شخص اول چه شخص دوم تجسم میکنم و هر جوری که دلم میخواد مثله یک موزیک ویدیو .
  ایا این کارم درسته ؟چون اینطوری احساس قدرت بسیار زیادی دارم .
  ممنون

  1. درود بر شما
   شما باید خودتون ناظر باشد و به هیچ عنوان از دید ناظر بیرونی به سناریو نگاه نکنید

 4. منظورتون چیه ؟ یعنی چی ببینیم . چجوری ؟
  باید مثل بازیهای کامپیوتری که فقط دستها و تفنگ بازیکن معلومه خودمون رو تجسم کنیم ؟
  یا خودمون رو ریز و از دور ببینیم ؟
  یخورده واضح توضیح بدین . خیلی حاشیه رفتین

 5. با تجسم خلاق میشه اجزا بدن رو تغییر داد
  مثلا من موهام زود سفید شده ،میخوام دوباره موهام مثل قبل پرپشت مشکی بشه
  آیا این کار شدنیه؟؟؟

 6. واقعا مقاله کامل وجامعی بود بینهایت استفاده کردم
  لطفا در مورد قانون ارتعاش فکر هم به همین خوبی توضیح بدید

 7. من به تجسم خلاق اعتقاد دارم
  با اینکه هنوز شروع نکردم اما از قبل بعضی چیزایی که در فکر میدیدم و میخواستم اونجور بشه میشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا