آرامشآرامش برای همهآرامش درونآموزشثروتجذب ثروتخودسازیعمومیقانون جذبقوانین کائناتمثبت اندیشیموفقیت

چگونه از عبارات تاکیدی و تجسم خلاق بهره گیریم

عبارات تاکیدی و تجسم خلاق چگونه ما را به هدف نزدیکتر می کنند

عبارات تاکیدی و تجسم خلاق _ مراقب باشید چه آرزویی میکنید احتمالاً این جمله را چندین بار شنیده اید،  اما آیا می دانید یک واقعیت علمی در پس این توصیه نهفته است .امروز پژوهشگران حوزه علوم اعصاب می دانند که مغز ارگانیسم جویای هدف است. هر ایده تصویر یا پیامدی که به آن فکر کنید و درباره آن صحبت کنید و حسی قوی نسبت به آن داشته باشید محقق می شود. البته چنانچه چشم انداز تیره و تاری برای خودتان نداشته باشید.

این پدیده علمی قدرتمند در واقع توانایی آن را دارد که تمام جوانب زندگی شما را به شکلی که نمی توانید تصورش را هم بکنید ارتقا بدهد. حتی ابزاری وجود دارد که شما می توانید از آن برای تمرکز افکار خود استفاده کنید و به روند دستیابی به اهداف تان سرعت ببخشید، این ابزار جملات تاکیدی نامیده می شوند. جملاتی که هدف را به نحوی توصیف می‌کند که گویی به آن دست پیدا کرده اید.

عبارات تاکیدی و تجسم خلاق

عبارات تاکیدی و تجسم خلاق به چه شکل هستند؟

جمله «من غروب خورشید را با لذت تمام از املاکم در شمال کشور نظاره می کنم» یک نمونه است.«خوشحالم که از طریق کتاب پرفروشم یک صد میلیون تومان پس‌انداز داشته ام » نمونه دیگری است.

عبارات تاکیدی و تجسم خلاق _ اینها جملاتی هستند که ذهن شما را به سمت افکار جدید و تصاویر زیبا سوق می دهند و در واقع با فرایندهای ذهنی شما کار می‌کنند تا این تغییرات را در زندگی تان پیاده کنند .وقتی ذهنتان را با تصاویر رنگارنگ ،جزئیات مهیج و عواطف لذت بخشی که می‌تواند در آینده اتفاق بیفتد بمباران می کنید، پدیده‌ای به نام ناهماهنگی شناختی در ذهن شما اتفاق می‌افتد.

ناهماهنگی شناختی یک ناآرامی ذهنی و احساس ناخوشایند است که وقتی دو باور یا ایده متضاد داشته باشید درگیر آن می شوید:

1- زندگی شما به شکل امروزی آن؛

2-  زندگی شما به شکلی که می خواهید در آینده داشته باشید.

وقتی به رفتارهای محدودکننده ادامه می‌دهید که شما را به زندگی امروز تان متصل می کند یا به شدت بر این باور هستید که نمی توانید آنچه را میخواهید بدست بیاورید و بعد ناگهان استفاده از جملات تاکیدی را شروع می‌کنید که زندگی بهتری برایتان تصویرسازی می‌کنند، شکلی از تنش ذهنی را به وجود می آورید و مغز شما برای دست یابی به روش زندگی بهتر و دلخواه تر در رفع این تضاد هر کاری را که می تواند انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید : معجزه عبارات تاکیدی مثبت در زندگی

لئون فستینگر روانشناس و نویسنده کتاب «نظریه ناهماهنگی شناختی» این روند را با واکنش مغز در زمان گرسنگی مقایسه می‌کند: مغز برای غذاخوردن سیگنال‌هایی بدن ارسال می‌کند و به عبارت دیگر موجب می‌شود برای رفع گرسنگی گام‌های لازم را بردارید. به همین ترتیب وقتی استفاده از جملات تاکیدی را شروع می کنید تا آینده جدید و مهیج را با تصاویر و عواطف رضایت بخش برای خود متصور شوید مغز شما را وادار می کند که برای محقق کردن این آینده مهیج و جدید گام‌های لازم را بردارید. بمباران مغز با افکار زندگی بهتر تصویرسازی و به زبان آوردن روزمره آنها واقعاً مغز را تحریک می کند تا ناهماهنگی شناختی را که از آن بیزاراست برطرف کند. جملات تاکیدی به لحاظ بصری و عاطفی جملات رضایت بخشی هستند که می‌توانید هر روز از آنها برای تصویرسازی زندگی بهتر استفاده کنید.

عبارات تاکیدی و تجسم خلاق

چگونه از عبارات تاکیدی و تجسم خلاق بهره گیریم:

۱ . عبارات تاکیدی خود را روزی یک تا سه بار مرور کنید. بهترین اوقات صبح اول وقت، وسط روز برای جمع کردن حواس خود و هنگام خواب است.
۲ . در صورت لزوم، هر عبارت تاکیدی را با صدای بلند بخوانید.
۳ . چشمان خود را ببندید و خود را طوری که عبارت تاکیدی توصیف می کند، مجسم کنید.‌ خودتان را ببینید انگار از درون خود به صحنه مشرف هستید. به بیانی دیگر، خودتان را ببینید که بیرون صحنه ایستاده اید؛ صحنه را طوری ببینید انگار به راستی در آن زندگی می کنید.
۴ . صداهایی را بشنوید که وقتی که با موفقیت به آنچه که عبارت تاکیدی شما توصیف می کند دست می یابید؛ می شندید صدای موتور سواری، خروش جمعیت، نواختن سرود ملی. سایر افراد مهم در زندگی خود را تجسم کنید که به شما تبریک می‌گویند و می گویند چقدر از موفقیت شما خوشحالند.
۵ . احساساتی را حس کنید که موقعی که به آن موفقیت می رسید حس خواهید کرد. هرچه احساسات قوی تر باشند، فرآیند قوی تر می شود. (اگر در ایجاد احساسات به زحمت می افتید، می توانید این عبارت را بیان کنید: «من از ایجاد احساسات قوی در کوشش موثرم با عبارات تاکیدی لذت می‌برم.»)
۶ . عبارت تاکیدی خود را یک بار دیگر بگویید، و سپس این فرآیند را با عبارت تاکیدی بعدی تکرار کنید.

عبارات تاکیدی و تجسم خلاق _ برای یادگیری و استفاده صحیح از جملات تاکیدی و رسیدن به اهداف تان توصیه میکنیم که از پکیج آموزش جملات تاکیدی کمک بگیرید که به صورت ساده و روان نحوه به کار گیری جملات را توضیح داده است، می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره آموزشی جملات تاکیدی برای رسیدن به اهداف

شیوه های دیگر به کارگیری عبارات تاکیدی

۱ . عبارات تأکیدی را در کارت‌هایی در اطراف خانه خود به دیوار بزنید.
۲ . تابلوهایی از چیزهایی که می‌خواهید در اطراف خانه یا اتاق خود آویزان کنید. می توانید عکسی از خود را در این تابلوها بگذارید.
۳ . عبارات تاکیدی خود را در طول «اتلاف وقت» مانند انتظار در صف، ورزش و رانندگی تکرار کنید. می توانید آنها را بی صدا یا با صدای بلند تکرار کنید.
۴ . عبارات تاکیدی خود را ضبط کنید و درحین کار، رانندگی ، موقع خواب به آنها گوش دهید.‌ می توانید از نوارهای حلقه بی پایان، ام پی تری پلیر، یا آی پد استفاده کنید.
۵ . به والدین یا همسرتان بگویید نواری از سخنان دلگرم کننده ای ضبط کنند که دوست داشتید از زبان آنها بشنوید، یا کلمات دلگرم کننده یا تأیید کننده‌ای که در حال حاضر دوست دارید بشنوید.
۶ . عبارات تاکیدی خود را با اول شخص «من… هستم»؛ تکرار کنید.
۷ . عبارات تاکیدی خود را روی صفحه نمایش کامپیوتر خود بگذارید، تا هر بار که با کامپیوتر خود کار می کنید آنها را ببینید.

عبارات تاکیدی و تجسم خلاق

آیا عبارات تاکیدی اثر می کنند ؟

داستان زیبایی از زبان جک کنفیلد سخنران انگیزشی :

من اولین بار موقعی از نیروی عبارات تاکیدی آگاهی یافتم که کلمنت استون از من خواست هدفی به مراتب فراتر از شرایط فعلی ام تعیین کنم که اگر به آن رسیدم مرا به معنای واقعی کلمه مبهوت کند. اگر چه فکر کردم تقاضای استون با ارزش است، تا همین چند سال پیش که تصمیم گرفتم از حقوق سالی بیست و پنج هزار دلار به صد هزار دلار یا بیشتر برسم، آن را به طور جدی در زندگی ام اجرا نکردم.

اولین کاری که انجام دادم این بود که به تقلید از عباراتی تاکیدی که از فلورانس اسکاول شین دیده بودم، عبارتی تاکیدی ساختم. عبارت تاکیدی من این بود:
«پروردگار ذخیره نامتناهی من است و به لطف الهی به سرعت و به آسانی پول هنگفتی برای رفع تمامی مسائل مورد نظر به سمت من می آید. من به نحوه ی شایسته و به آسانی سالی صد هزار دلار به دست می آورم و آن را پس انداز و سرمایه گذاری می کنم.»

بیشتر بخوانید: تجسم خلاق چیست و چگونه کار می کند؟

سپس، نسخه ی بسیار بزرگی از یک اسکناس 100میلیون دلاری درست کردم و آن را به سقف بالای تختم چسباندم. به محض بیدار شدن اسکناس را می دیدم، چشمانم را می بستم، عبارت تاکیدی را تکرار می کردم و آن اوضاع را مجسم می کردم که اگر با سالی 100 هزار دلار زندگی می‌کردم و از آن برخوردار می‌شدم.

خانه ای که در آن زندگی می کردم، لوازم و آثار هنری که می داشتم، اتومبیلی که می راندم و مرخصی هایی که می گرفتم را در رؤیا می دیدم. علاوه بر این، احساسی پیدا می‌کردم که اگر پیشتر آن سبک زندگی را به دست آورده بودم، تجربه می کردم.

طولی نکشید که یک روز صبح با اولین تفکر ۱۰۰ هزار دلاری از خواب بیدار شدم. به ذهنم رسید که اگر می توانستم چهارصد هزار جلد از کتابم، صد شیوه ی بالا بردن خودانگاره در کلاس درس، را بفروشم، برای هر نسخه بیست و پنج سنت حق تألیف می گرفتم، صد هزار دلار گیرم می آمد.

به تجسم های صبحگاهی ام تصویری از کتابم اضافه کردم که از قفسه های کتاب فروشی پرواز می‌کرد و ناشرم چکی ۱۰۰ میلیون دلاری برایم نوشت. چندی نگذشت که یک روزنامه نگار آزاد به من مراجعه کرد و مقاله ای درباره ی کارم برای مراجع ملی نوشت. درنتیجه آن ماه هزاران نسخه ی دیگر از کتابم به فروش رفت.

عبارات تاکیدی و تجسم خلاق

تقریبا هر روز تفکرات پول ساز بیشتر و بیشتری در ذهنم جاری می شد. به عنوان نمونه، امتیاز کوچکی گرفتم و کتاب را خودم فروختم. بدین ترتیب، به جای اینکه بابت فروش هر نسخه فقط ۲۵ سنت بگیرم ۳ دلار گرفتم. کاتالوگی برای فروش مکاتبه ای کتاب های دیگر درباره عزت نفس درست کردم و پول بیشتری از طرف همان خریداران گیرم آمد. دانشگاه ماساچوست کاتالوگ مرا دید و از من دعوت کرد در کنفرانسی که در آخر هفته برگزار می شد ، کتاب ها را بفروشم و بدین ترتیب به من کمک کرد ظرف دو روز بیش از ۲ هزار دلار گیرم بیاید درضمن مرا با راهبرد دیگری برای کسب سالی ۱۰۰ هزار دلار آشنا کرد.

درعین حال که فروش کلان کتاب ها را مجسم می کردم فکر ایجاد درآمد بیشتر از کارگاه ها و سمینارهایم به ذهنم رسید. وقتی که از دوستی که کار مشابهی انجام می داد پرسیدم چگونه می توانم قیمت های بالاتری مطالبه کنم، وی فاش کرد که پیش از این دو برابر مقداری که به من پرداخت می شده مطالبه کرده است! با این دلگرمی من بی درنگ نرخ هایم را سه برابر کردم و دریافتم که بودجه مدارسی که به من پول می دادند تا سخنرانی کنم حتی بالاتر از آن مبلغ بود.

بیشتر بخوانید : جملات تأکیدی مثبت روزانه

عبارت تاکیدی به من عالیترین شکل، به نتیجه رسید. ولی اگر من هدف درآوردن صد هزار دلار را تعیین نکرده بودم و در تصریح و تجسم آن پشتکار به خرج نداده بودم هیچ وقت نرخ سخنرانیم را بالا نبرده بودم؛ کتابفروشی مکاتبه ای دایر نکرده بودم؛ در کنفرانسی مهم شرکت نکرده بودم و برای نشریه ای بزرگ با من مصاحبه نکرده بودند.

درنتیجه، آن سال درآمدم از بیست و پنج هزار دلار به نود و دو هزار دلار رسید. البته، من هدف صد هزار دلاریم را با هشت هزار دلار از دست دادم، لیکن می توانم به شما اطمینان بدهم که از این موضوع ناراحت نشدم. برعکس، ذوق زده شدم. من با به کارگیری نیروی عبارات تاکیدی و تجسم خلاق که با میل به عمل کردن در هنگام کسب تفکری الهامی توأم شده بود، ظرف کمتر از یک سال درآمدم را تقریبا چهار برابر کرده بودم. پس از اینکه درآمدمان به سالی نود و دو هزار دلار رسید، همسرم از من پرسید: «اگر عبارت تاکیدی برای صد هزار دلار مؤثر واقع شدند، فکر می کنی برای یک میلیون دلار هم مؤثر واقع شوند؟» با به کارگیری عبارات تاکیدی و تجسم خلاق ، به آن هدف نیز رسیدیم و از آن به بعد سالی یک میلیون دلار یا بیشتر کسب کرده ایم.

 

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

 

لطفا با لایک این مطلب ما را دلگرم و حمایت کنید.

4.1/5 - (55 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا