آرامشآرامش درونآموزشچاکرامدیتیشن

اسرار باز شدن چشم سوم چیست

باز شدن چشم سوم چه فوایدی دارد ؟

چشم سوم در اصل یک غده بنام پینه آل Pineal یا غده صنوبری است که در مرکز مغز هر انسانی وجود دارد ، این غده به حالت فیزیکی است ، اما قابلیت های متافیزیکی دارد ، ( فیزیکی یعنی قابل لمس ، متافیزیکی یعنی غیر قابل لمس ) دقیقا همانند جسم و روحتان. چشمسوم

با تحریک کردن و یا فعال کردن این غده‌ی الهی ، انسان از بصیرت و آگاهی و همچنین شهود غیر قابل وصفی برخوردار می شود ، قدرت تجسم خلاق و تمرکز ذهن افزایش پیدا کرده و براحتی میتواند در دو راهی های زندگیش راه درست را تشخیص دهد.

چشم سوم وسیله ای است برای پیش بینی، آینده نگری، روشن بینی و … که بدون استفاده از دو چشم ظاهری انجام می شود. روشن بینی به معنای دریافت و تجزیه و تحلیل اطلاعات بدون استفاده از چشم جسمی می باشد.

چشمسوم

چشم سوم یک تعریف از چشم درونی انسان است که در فرهنگ های مختلف به اسم مادر چاکرا ها نامیده می شود . این چشم درونی در کل چشم سوم نامیده می‌شود به خاطر اینکه تنها عضوی در جسم انسان است که ساختاری شبیه به چشم انسان دارد و با فعال شدن آن انسان قادر به دیدن چیزهایی میشود که با دو چشم معمولی قابل دیدن نیست.

نام این عضو پینه آل است ، یک عضو کوچک که در وسط مغز قرار دارد. این عضو وظیفه اش ترشح هورمون های مختلفی می باشد ، مثل ملاتونین . ملاتونین مسئول خواب و بیداری انسان می باشد . ترشح هورمون ملاتونین دی ام تی باعث می‌شود که انسان قادر به دیدن چیزهای خارق العاده شود که با چشم های معمولی دیده نمی‌شود. این هورمون به غیر از اینکه در مغز انسان تولید می‌شود در بعضی از گیاهان نادر مثل آیوواسکا در جنوب آمریکا پیدا می‌شود که استفاده از آن باعث رسیدن انسان به یک هوشیاری بالاتر می شود. چشمسوم

از آنجایی که چشم سوم (آجنا) بین دو ابرو قرار دارد، هنگامی که چاکرای ششم تان درحال باز شدن باشد، احساس فشار و درد و یا حتی خستگی در این ناحیه خواهید داشت. حتی ممکن است گاهی اوقات در این ناحیه احساس گرمای شدیدی داشته باشید. چشمسوم

چشم سوم یکی از هفت چاکرای اصلی در بدن است، یعنی چاکرای ششم. از چشم سر برای دید عادی استفاده می شود و از چشم سوم برای بیداری معنوی و ارتباط با کائنات . رنگ این چاکرا، نیلی رنگ می باشد و در فاصله بین دو ابرو و کمی بالاتر قرار دارد. در حین انجام مراقبه نیز از چاکرای چشم سوم برای تمرکز استفاده می شود.

تذکر مهم : قبل از تمرین برای باز کردن چشم سوم حتما باید هفت چاکرا پاکسازی و فعال شوند، در غیر اینصورت آلودگی های موجود در چاکراها در درون پخش شده و تجربیات ناخوشایندی به همراه دارد. پس برای رسیدن به آرامش و همچنین سلامتی چاکراها قبل از هر چیز ، هفت چاکرا را پاکسازی نمایید و پس از آن بر روی هر چاکرایی که مدنظر شماست می توانید تمرینات بیشتری انجام دهید. ترتیب پاکسازی هفت چاکرا بسیار با اهمیت است، باید از چاکرای اول شروع به پاکسازی کنید. به هیچ عنوان بدون آگاهی اقدام به این کار نکنید. بهتر است مقالات زیادی که در مورد هفت چاکرا به تفکیک در سایت ما نوشته شده را مطالعه کنید. برای پاکسازی اصولی هفت چاکرا می توانید از دوره آموزشی زیر استفاده کنید.

پیشنهاد خرید پاکسازی چاکراها

لینک محصول پاکسازی چاکراها

 

کاراکتر افراد متعلق به چاکرای چشمسوم

چاکرای ششم چشمه الهامات و قوه تخیل و احساسات است. این چاکرا ارتباط دهنده ی انسان با دنیای روح بوده و این امکان را برای ما به وجود می آورد که افکار روزانه مان را مهار کنیم و دوگانگی موجود میان روح و رفتار را که بر گرفته از ذهن است مغلوب نموده، و یکی شویم.
موضوع اصلی مربوط به افراد متعلق به این چاکرا آگاهی و خودشناسی می باشد. مرگ منیت این افراد مقارن با شکوفایی و به کمال رسیدن آنهاست و هدف این افراد شناختن دنیای امروزی و پی بردن به هدف آفرینش جهان و موجودات آن است.
کسانی که این چاکرا در آنها فعال است قوه تخیل بالایی دارند و هر مشکلی که برای دیگران غیر قابل حل است و غیر قابل تحمل به نظر می رسد؛ از نظر آنها همیشه راه حلی برای آن موجود است و چون قوی تخیل بالایی دارند همیشه چیز جدیدی برای ارائه به جهان و جهانیان دارند.
افراد متعلق به این چاکرا می توانند به رشد و شکوفایی کمال و روشنی ضمیر برسند و یا به عنوان استاد و راهنما در مسیر شناخت معرفت و حق، یا به عنوان هنرمند فعالیت کنند.
این افراد در جایگاه هنرمند ، تحت تاثیر نظرات و عقاید دیگران قرار نمی گیرند ، بلکه فقط به الهامات و قوه ی ادراک بالای خود توجه دارند. در جایگاه شفا دهنده، هم چون یک شفاگر عمل می کنند و برای هر کس که با او مواجه شوند ، دعای خیر می کنند.

چشمسوم ما را قادر ميسازد كه از تجربه ها درس بگيريم. چشم سوم مركز هوش عاطفي و استدلال شهودي ما است و بصيرت دروني ما را تا زماني كه مانعي در برابر آن وجود نداشته باشد، افزايش ميدهد. چشمسوم
اغلب افكار سرنوشت ساز در زندگي مان توسط الگوهاي احساسیِ سركوب شده كنترل مي شود و با اعتقادات و تعصبات ما و ديگران برنامه ريزي ميشود و اغلب ذهن ما فرمانده نيست، بلكه در خدمت افكار تلمبار شده احساسي است كه عموما بر ما مسلط مي شوند.

با رشد آگاهي و باز شدن روزافزون چشم سوم ميتوانيم اين روند را با آگاهي بيشتري كنترل كنيم و قدرت تجسم مان مي تواند انرژي را براي تحقق بخشيدن خواسته ها بيافريند . در تلفيق با چاكراي قلب (چاکرای متعادل قلب)  مي توانيم انرژی هاي سلامتی بفرستيم ، چه براي آنچه در دسترس است و چه براي فاصله دور.

هر چقدر چاكراي چشمسوم رشد بيشتري داشته باشد ، افكار شما بيشتر بر اساس آگاهي دروني از حقيقت است . محدوديتهاي تفكر منطقي ، كاملا متعالي خواهد شد . افكارتان بصورت نوشته در خواهد آمد و اطلاعاتي را كه از كرات ديگر خلقت بدست مي آوريد با توانايي در حال رشد آگاهيِ تام خود تلفيق مي كنيد. تجلی های منفی این چاکرا ، توهم، روان رنجوری، بی کفایتی و… است.

به افرادی که مستعد ابتلای به انواع ترس و بیم هستند و افرادی که تمایل به دروغ گویی دارند و یا سرکش و نافرمان هستند و یا حتی دزدی می‌کنند ، به آجنا چاکرای آنها باید ریکی داد. همچنین برای درمان ذهنی و احساسیِ ضربه‌ای که ناشی از حادثه یا اتفاقی که در گذشته رخ داده نیز ، باید به این چاکرا ریکی داد.

چشمسوم

در بدن دو مرکز اراده وجود دارد، یکی از آنها چاکرا خورشیدی و دیگری چشمسوم میباشد. به محض اینکه آجنا فعال شود انسان درمی یابد که تنها نیست و با جهان های دیگر هم میتواند ارتباط برقرار کند. ارسال ریکی به چاکرا ششم ،چهارم و سوم رها کننده تنش های عصبی و استرس است.

لازم به ذکر است که باز شدن پیش‌رس این مرکز به کمک مواد توهم‌زا ممکن است در فرد صرع، اغما و یا ناسازگاری روحی ایجاد می نماید.

همچنین در مواردی که ذهن با ذات انطباق ندارد، به این ناحیه باید ریکی داده شود. زمانی که حساسیت به نور ( روشنایی زننده ) وجود دارد. به طوری که سبب سردرد می شود، باید به این ناحیه همراه با شبکه خورشیدی ریکی داده شود.

عوامل مختلفی بر هاله، چاکراها و به خصوص چشمسوم تأثیرات منفی اعمال میکنند. خستگی و کوفتگی، زیاده روی در میل و عمل جنسی، زیاده روی در خوردن به خصوص خوردن گوشت، زیاده‌روی در خوابیدن به خصوص در سحرگاهان، زیاده‌روی در صحبت کردن به خصوص صحبتهای منفی از جمله عواملی هستند که بر چشمسوم تأثیر منفی میگذارند. هم‌چنین تفکرات منفی و منحرف، احساسات منفی و منحرف، عدم تعادل در احساسات، رفتارهای منفی یا منحرف، عدم تعادل در رفتارها، گسستگی رابطه با طبیعت و گسستگی رابطه‌ی احساسی با خالق یکتا نیز تأثیرات منفی بر چشم سوم میگذارد.

زنگ خودبینی زقلبت دور کن چشم دل از حرف حق پر نور کن

اين چاكرا مركز ذهن و اراده ماست ، اگر تزكيه بشود چاكراهاى ديگر خودبخود تزكيه ميشود زيرا ذهن فرمان مي دهد و بسيار قدرتمند عمل ميكند.

اولين موردى كه بايد توجه كنيم  وابستگى است ، هيچ چيز پايدار و ماندگار نيست ما فقط امانت دار چيزهايى هستيم كه داريم . بهر حال بايد هر چيز را يك روز پس بدهيم بايد به خود بگوييم همه چيز زمانى دارد و اگر از دست دادم چه بكنم و چگونه بايد تحمل كنم. همه چيز در زمان خودش شروع و تمام ميشود و مهمترين درس اين مطلب عدم وابستگى است.

دومين مطلب ، رسالت ماست ، هر روحى كه به اين جهان مى آيد يك رسالتى دارد كه اين يك مسئله چند بعدى است. ما در مقابل خيلى چيزها در كنارمان وظيفه اى داريم كه بايد به آن توجه كنيم. مسئوليت مان در مقابل خانواده، مادر ، پدر ، همسر، بچه، شغل ، اجتماع و….. نميتوانيم شانه خالى كنيم . اين رسالت عام ماست ، بعد از اين كم كم به رسالت خاص مان ميرسيم كه بسيار مهم است و فهميدن آن سخت است.

مورد بعدى ، خود آگاهى است ، يعنى بدانيم زندگيمان ابعاد بسيارى دارد كه ما فقط به يك سرى پرداخته ايم .اتفاقاتى در زندگيمان مى افتد و شرايطى پيش مى آيد كه ما نسبت به چيزهايى كه تا بحال ناديده گرفته ايم آماده شويم. جسم ما از يكسرى سِرور لجباز تشكيل شده كه رفتارمان را كنترل ميكند. اما روح دائما در تلاش است تا جسم را از كنترل آنها خارج كند و در اين ميان پديده اى به نام بيمارى پيش مى آيد كه در اثر فشارى است كه به روح وارد مى شود اگر زود متوجه اشكال كارمان بشويم شفا پيدا مى كنيم.

تذکر : یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به آگاهی و بیداری معنوی مدیتیشن روزانه و مستمر است. سکوت ذهن دروازه ای به دنیای بینهایت و نامحدود حقایق به روی ما باز می کند. برای یادگیری تمام فوت و فن های مدیتیشن و مراقبه به زبان ساده همین حالا بر روی لینک زیر کلیک کنید:

پیشنهاد خرید پاکسازی چاکراهاپکیج جامع آموزش مراقبه و مدیتیشن

در ادامه مطالب به مبحث آرزو ميرسيم. هر آرزويى نكنيد زيرا اگر آن آرزو محقق شود روح ما آن را تجربه نميكند و مجبور به انجام مي شود. چاكرا ربط به انتظاراتمان دارد . هر اتفاقى مى افتد از خود بپرسيم كى ؟! چه كردم كه اين بازگشتش است!!!! ، اگر زود فهميديد كه هيچ ، در غير اين صورت خود را درگير نكنيد. هيچ زمان موتورمان را تا آخر روشن نكنيم ، افراطى نباشيم در راه معنوى زياده خواهى نكنيم تا برتر باشيم ، مواظب ذهنمان باشيم به افكار آسيب رسان اجازه ورود ندهيم ، هر چه در ذهن بگذرد به خودمان بر ميگردد. در چاكراى ششم غرور معنوى پاك مى شود.

حال به مبحث حقيقت ميرسيم. بر حسب اينكه چطور زندگى ميكنيم حقايقى را ميدانيم و هر چه عمرمان بيشتر شود حقايق بيشترى مى فهميم . در زمان پيرى احساس ميكنيم خيلى از حقايق را مي دانيم اينكه به فكر خودمان باشيم ، مواظب باشيم سخت كار نكنيم ، استراحت كنيم، به كسى اعتمادنكنيم و…. چيزى كه بايد بدانيم اين است كه بين ما و حقيقت چيزى وجود ندارد ، صرفا روش هايى است كه ما در مقاطعى از زندگى ياد گرفته ايم.

اين جهان ، جهان اعتبار و حقايق است و روزى اين حقايق عوض ميشوند . حقيقتى كه در بچگى درست بود حال درست نيست و عمرش تمام شده . تجارت يكسرى روش را به ما ياد داده كه ما به آن دو دستى چسبيده ايم . زمانى فقير بوديم بايد زياد كار ميكرديم حال پول داريم ولى باز هم زياد كار ميكنيم اشكال از كجاست ؟ اعتبارات و حقايق عوض مي شوند پس نبايد به آن چسبيد چون جهان فيزيكى جهان تغيير است مثل تئوري هايى كه دائماً در حال تغييرند ( فقط روح است كه حقيقت مطلق است).

اكثر كسانى كه روى چشم سوم كار مى كنند و آن را فعال مى كنند ديد تازه اى نسبت به زندگى پيدا مى كنند .كسانى كه با اين چاكرا هماهنگ شده باشند بر خود تسلط پيدا ميكنند و  انرژى معنوى ، شهود، خرد، ادراك و زيركى قابل توجهى خواهند داشت.  به خاطر داشته باشيد فعال سازى آن يك شبه محقق نميشود، بلكه اين روند به سالها وقت و صبر و تلاش احتياج دارد .گاهى اوقات باز شدن كامل آجنا ممكن است تا چهل سال طول بكشد. فعال شدن آن يك روند تدريجى است . چشم سوم ِبسته مانند يك سد مى ماند كه بايد ابتدا در آن يك روزنه كوچك ايجاد و بتدريج بزرگ و بزرگتر كرد كه در نهايت اين شكاف عظيم باعث تخريب و در نتيجه باز شدن كامل آن مي شود.

4.2/5 - (56 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫24 دیدگاه ها

 1. سلام من ۵ ساله دنبال باز کردنشم ولی گوگل منبع کاملی برای اینکار نبست میشه بگین چجوری میشه بازش کرد ؟؟؟

 2. سلام من یه چند وقت مشکلاتی داشتم ذهنم اشفته بود یعنی کنترل فکر دست خودم نبود یک روز به مدت ۱ الی ۲ ساعت مدیتیشن کردم و سعی کردم با چشم بسته یک شی را ببینم قده صنوبری خودمو تحریک کردم
  در کل الان کنترل کامل دارم
  ولی الان دارم عواقب شو میبینم توهم پشت توهم احساس بد دیگه نمیتونم مثل قبلا فکر کنم دیگه نمیتونم احساس خوبی داشته باشم همیشه انگار یکی دونبال منه و بیشتر موقع ها ادم هایی رو میبینم که بعد قیب میشن
  بهتون تذکر میدم مثل من بدون تحقیق کاری نکنید واقعا عواقب بدی داره

 3. سلام من یه یه مدتی فشار های عصبی شدیدی بهم وارد شده بود و همش خشونت و ناراحتی بعدش تصمیم گرفتم خودمو درست کنم و با آرامش و درون نمایی و این چرا دست از این عصیبی ک خشونت و لجبازی بردارم من در حدی اینقد عمیق فکر میکردم و صبر میکردم و آرامش به خودم میدادم پیاده روی هم زیاد میکردم و اصلا سعی برای باز شدن چشم سوم نداشتم ولی تازگی ها چیزهایی حس میکنم سردرد های پی در پی و گرفتگی در پیشانیم و میتونم خواب هامو کنترل کنم یعنی در خواب گیر میوفتادم میفهمیدم دارم خواب میبینم و نمیتونستم بیام بیرون تا یه نفر بهم کمک کرد و از اون موقع میتونم خوابمو کنترل کنم و اینقد که میتونم درون گرایی کنم وقتی بحثی میشه تا عمق قضیه برام روشن میشه انگار و میتونم مسائلو به خوبی حل کنم علائم زیادی نیست از لحاظ بدنی فقط سردرد و گرفتگی در پیشانی دارم ولی انگار روحم با یچی در ارتباط هست میتونید بهم کمک کنید

  1. پیاده روی با پای برهنه
   باعث آرامش شما میشه
   بر روی سبزه و چمن
   سردردهاتون برطرف میشه

 4. من هیچ تلاشی برای باز شدن چشم سوم نکردم
  ولی با ارواح رابطه خیلی نزدیکی دارم، تقریبا هر هفته در خوابم هستند از دنیای خودشون یک سری اطلاعات بهم میدن
  حتی فرشتگان رو در خواب می بینیم و باهاشون صبحت می کنم
  میتونم فکردیگران رو بخونم و با لمس اشیایی که قبلا اونها بهشون دست زدن، یک سری اطلاعات توی ذهنم میاد
  ولی انقدر این افکار وحشی و عجیب و غریب هستند که نمی تونم باورشون کنم و بدی این موضوع اینکه نمیتونم درست یا غلط بودنشون رو بفهمم ولی خیلی مواقع هم درست بودنشون بهم ثابت میشه
  میترسم به تمام افکار و اطلاعاتی که توی ذهنم میاد اعتماد کنم چون اون وقت کل ادم هایی که اطرافم هستند تغییر میکنن ادم خوب ها شاید بد بشن و ادم بدهایی که من فکر می کنم بدم، خوب میشن، نمی تونم دقیق منظورم و بنویسم ولی برای من که غیرارادی باز شده چشم سومم خیلی حس خوبیه و کلا افزایش آگاهی ما ادم ها خیلی خوبه

  1. دوست عزیز من نمیدونم که شما راست میگویید یانه فقط میدانم اگر راست است چشم سومتان در توازن با سایر چاکراهایتان نیست به همین علت اعتماد نمیکنید.چاکراهای پایینتان ضعیفه

  2. سلام برشما- ای کاش جاون امروز ما درک کنه و بفهمه که چشم سوم یا غدا بینه ال چقدر مهمه و با فعال سزی اون وارد بعدهای دیگه جهان میشه و تمام تلاش سازمانهای جهانی مثل واتیکان یا اجلاس بیلدربرگ که ایلیلن ماسک و … هستش اینه که چشم سوم من شما نابود بشه و سرگرمه همین دنیای احمقانه اندوریدی بشیم

   1. میشه بگین چجوری میشه بازش کرد واقعیت من جایی رو نیست که ندیده باشم ولی هیچ کدوم از روش ها برای من عملی نمیشه میشه اگه یکی میتونه و میدونه واقعا چجوری بگه همینجا

   1. ببخشید من یه سوال دارم.
    ایا باز کردن چسم سوم کار راحتی است؟؟؟ یعنی هر فردی با کمی تمرین میتونه اونو باز کنه؟؟؟
    بعد یه چیز،دیگه که چرا همه چشم سوم رو وو نمیکنن؟
    اگر چشم سومو وا کنیمتا ابد وا ممونه؟؟؟

    1. سلام دوست عزیز اگه چشم سوم باز بشه روز به روز و به مرور زمان کارایش بهتر میشه دوما کسی دوست نداره این داده الهی که داره رو رو کنه اون وقت میشه خود نمایی و تاثير منفی روی فرد داره و تا اخر عمر میتونه بمونه یا بیرنگ بشه در کل کارایی که یک انسانی که انسانیت کنه همه کاراش رو میگم اون میتونه به کمک چشم سومش عالم رو دگر گون کنه خدا همه رو یکسان افریده ولی انسان باید انسان باشد موفق باشید دوست عزیز

     1. الان من ۱۹سالمه و چطوری امکان داره چشم سوم داشته باشم؟ بدون اینکه بدونم
      با یه فرد عالم نشستم و بم گفت دارم و از چند وقته دارم روش کار میکنم میتونم اینده رو ببینم یا فکر دیگرانو بخونم
      بنظرتون چرا این چیز رو خدا انقد زود داده بم؟

    2. نه نمیتونیم خونسا کنیم یا ببندیم ولی یه راهی هست ولی خیلی کم احتمالش هست اونم نماز دعا و عبادت است

    3. باز شدن چشم سوم ممکنه ۱ هفته ۱ ماه ۱ سال حتی طول بکشه کاری هست که باید هر روز انجام بدید

  1. چشم سوم ایم جالبیه اما بعضی وقتا آدم نیازی بهش نداره خوا صلاح را میبینه و همون گونه عمل میکنه چشم سوم میخوایم چیکار اینکه واقعیه تر ببینین همینجوری هم چشممونو باز کنیم میبینیم
   ولی من واقعا فرشتم رو حس کردم😑

   1. سلام میدونم واقعا کسی نمیاد بگه چجوری باز میشه ولی من ۵ ساله دارم تلاش میکنم و میگردم دنبال روشش بنظرم این حق هر انسانی هست که راهشو یدونه و خودش انتخاب کنه واقعا اگه راهی بلدین که مطمعنین جواب میده واقعا ممنون میشم بگید

  2. من هیچ پاکسازی روی پینه آل انجام ندادم اما چند روز عین آدمی ک هدایت میشه فقط مینوشتم مسیری ک در معنویت از کودکی طی کردم بعد در انتها کشیده شدم به شناخت خیر شر درون و… در نهایت بدون اینکه تلاشی کنم پینه آل من فعال شد چیزی تجربه کردم ورای این جهان بصیرتی پیدا کردم به لطف الهی ک آگاهی پشت جمله ها تصویر ها و.. میبینم .
   نتیجه اگر قدرت برتر مجوز اتصال بده نیاز به هیچ نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا