آرامشثروتجملات تاکیدیخرید کتاب چله شکرگزاریشکرگزاریقانون جذبقوانین کائناتمثبت اندیشیموفقیت

چه کارهایی انجام دهیم تا به خواسته های خود برسیم؟

تکنیک های رسیدن به اهداف

رسیدن به اهداف _ ساختار وجودی انسان بهترین ساختار آفرینش است : لقد خلقنا الانسان فی احسن تقویم (سوره تین) و دارای ظرفیت و استعداد بالا و والاست و خواهان رسیدن به نامحدود است. از نظر قرآن، انسان موجودی است که از روح خدا در او دمیده شده و از چنان گوهر و وجودی برخوردار است که خداوند ، دیگر موجودات جهان آفرینش را برای او خلق کرده است و جهان را به گونه‌ای آفریده است که انسان بتواند در جهت بهره‌وری خود از آن استفاده کند. انسان با قدرت های درونی خود می تواند به تمام خواسته ها و آرزوهای خود برسد، چون خداوند چنین قدرتی را در درون او قرار داده است.

حال این قدرت عظیم را چگونه در جهت رسیدن به اهداف به کار ببندیم؟

خبر خوب : با شکرگزاری میتونی 40 روزه اهدافتو تیک بزنی، همین حالا بزن روی عکس زیر

خرید کتاب چله شکرگزاری

رسیدن به اهداف با شکرگزاری

تصور کنید:  وقتی به 2 نفر هدیه می دهید نفر اول از شما تشکر می کند و قدردان شماست و نفر دوم از شما گله می کند و می گوید که هدیه کم و یا بی ارزش است ؛ دفعه بعدی شما به چه کسی هدیه می دهید ؟

پس با این مثال ساده، هرگز نباید شکرگزاری را محدود کنید، بلکه نسبت به تک تک دارایی ها و داشته های خود شکرگزار باشید و از داشته ها و علایق و تمامی نعمت هایی که خداوند به شما عنایت کرده است لیستی تهیه کنید و شکرگزار آن ها باشید. یادتان باشد، شکر نعمت، نعمتت افزون کند.

سعی کنید گوشه‌ایی از وقت روزانه‌ی خود را، صرف تفکر به داشته های در حال حاضر خود و سپس به گذشته خود و آرزوی داشته‌های کنونی و کسانی که این نعمت ها را ندارند. این کار موجب رسیدن به آرامش ذهن و حال خوب شما می‌شود. قانون شکرگزاری تنها مختص به دین و مذهب نبوده و در تحقیقات روانشناسی نیز تاثیر شکرگزاری در بهبود زندگی اثبات شده است.

رسیدن به اهداف

رسیدن به اهداف _ وقتی ما آگاهانه بر روی نعمت های زندگی خود توجه و تمرکزمی کنیم ذهن ما هم به شدت به دنبال فراهم کردن نعمت های بیشتری در زندگی برای ما می گردد، زیرا به هر چیزی که در جهان هستی توجه و تمرکز کنیم دقیقا همان چیزها را در زندگی ما بیشتر وبیشتر می شود

اگر توجه ما بر روی توانگری و ثروت باشد ثروت ما روز به روز بیشتر و بیشتر می شود و اگر توجه ما بر روی نداری باشد روز به روز از داشته های مان کم می شود. جمله معروفی ست که می گوید اگر قدر هرچه را ندانی و آن را خار بشماری، از دستش خواهی داد.

بیشتر بخوانید : قانون جذب مسیر مشخص رسیدن به موفقیت

رسیدن به اهداف و  اصل انتظار

شما منتظر هر چیزی باشید آن چیز به سراغ شما می آید خواه خوشایند و خواه ناخوشایند.

من وقتی می خواهم قدرت انسان را به کسی بفهمانم و نشان دهم که چنین قدرت عظیمی درون انسان نهفته است به آن شخص می گویم : برای درک تجربی این قدرت ، بر روی یک اتفاق بد و یا خوب تمرکز کن و چند دقیقه به آن اتفاق فکر کن و تجسم کن که آن اتفاق برای تو  افتاده است ” بدون شک ظرف مدت کوتاهی برایت پیش می آید.

شما هم از این روش استفاده کنید حداقل برای یک ماه و تاثیر آن را با قبل مقایسه کنید. (البته توصیه می کنم افکار مثبت را مورد سنجش قرار دهید)، چ.ن مطمئنا به دنبال وقوع اتفاقات ناخوشایند نیستید.

رسیدن به اهداف _ شاید برای اکثر شما اتفاق افتاده باشد که عجله دارید و منتظر تاکسی هستید ولی تاکسی گیر نمی آید. این موضوع ارتباط مستقیمی با اصل انتظار دارد ، زیرا در ذهن خود این موضوع را که “در موقع لزوم ،تاکسی ها غیب می شوند” را تداعی کرده اید و به ضمیر ناخودآگاه خود چنین تلقینی را وارد نموده اید و ضمیر ناخودآگاه آن را عملی ساخته است.

بیشتر بخوانید : برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه

 حسودی ، غیبت و سرزنش را کنار بگذاریم.

رسیدن به اهداف _  بگذارید از نظر علم فیزیک آن را اثبات کنم . طبق قانون سوم نیوتن به هرجسمی نیرویی وارد کنید ، آن جسم به همان اندازه نیرو به شما وارد می کند. قانون عمل و عکس العمل.

مثلا اگر کسی را – به خاطر عملی ، سرزنش کنید ؛ نیروهایی که باعث شده اند تا آن شخص آن عمل را انجام دهد به شما وارد می شود و مشابه عمل آن شخص در شما روی می دهد. به زبان عامیانه چرخ گردون آنقدر می چرخد تا شما را در جایگاه او قرار دهد. البته این کار را از روی بدجنسی و بد ذاتی انجام نمی دهد، بلکه قانون این دنیاست.

به همین دلیل است که وقتی شمادر مورد عادات منفی صحبت می کنید،  بیشتر دچار مشکلات و گرفتاری ها می شوید.

رسیدن به اهداف

رسیدن به اهداف به کمک جملات مثبت تاکیدی

خواسته ها و آرزوهایی را که مد نظرتان است را هر روز تکرار کنید . زیرا تکرار باعث تلقین، و تلقین باعث انجام عمل می شود. این کار توسط ضمیرناخودآگاه شما انجام می شود. تکرار در خودآگاه باعث می شود که به باوری در ضمیر ناخودآگاه تبدیل شود . پس ضمیرناخودآگاه هم  تمام سعی خود را می کند تا آرزوی شما را در دنیای واقعی تحقق ببخشد.

برای این کار جملات خود را هر روز به هر تعداد که می توانید و مایل هستید تکرار کنید (بهتر است این جملات قبل از خوابیدن و بعد از بیدار شدن باشد (آلفای مغزی ) زیرا در این موقع انسان حدودا 60 % در وضعیت هیپنوتیزم است.)

بیشتر بخوانید : امواج مغزی چه هستند؟

این جملات را بصورت جملات تاکیدی مثبت ضبط کرده و گوش دهید و یا مقابل آیینه آن را تکرار کنید.

معجزه عبارات تاکیدی مثبت در زندگی را جدی بگیرید.

رسیدن به اهداف با تجسم خلاق

تجسم کنید که به خواسته خود رسیده اید و مثلا خواسته شما ماشین یا شخص یا موفقیت است؛

تصور کنید که هم اکنون سوار ماشین موردنظر خود هستید ،به دقت تمام جزییات را برای خود باز کنید و خود را با خواسته مورد نظر خود ببینید؛

از عکس استفاده کنید؛

مثلاً تصویر ماشین موردنظر را کنار تصویر خود بیاورید و عکس آن را به دیوار اتاقتان بزنید؛

خواسته های خود را روی کاغذ بنویسید و به دیوار بزنید تا قدرت نوشتن اهداف را نظاره کنید.

4.7/5 - (99 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا