آرامش برای همهآموزشثروتجذب ثروتخودسازیقانون جذبمثبت اندیشیموفقیت

موفقیت از خود ردپا به جا می گذارد

چگونه می توان سرنخ های موفقیت را دنبال کرد ؟

ردپای موفقیت _ یکی از مطالب مهم درباره زیستن در جهان امکانات و فراوانی امروز این است که تقریبا هر کاری را که شما بخواهید انجام دهید قبلا توسط کسی دیگر انجام شده است. فرق نمی‌کند که لاغر شدن، شرکت در مسابقه دو ماراتون، راه انداختن کسب و کار، مستقل شدن از لحاظ مالی و …. باشد؛ کسی قبلا آن را انجام داده و ردپای موفقیت  به شکل  کتاب های راهنما، برنامه های صوتی و تصویری، کلاس های دانشگاه، دوره های آنلاین ، سمینارها و کارگاه ها به جا گذاشته است.

بیشتر بخوانید : چگونه انتقاد باعث پیشرفت شما می شود؟

چگونه می توان ردپای موفقیت را دنبال کرد؟

برای مثال، اگر میخواهید میلیونر بازنشسته شوید صدها کتاب وجود دارد، از میلیونر خودکار گرفته، تا میلیونر یک دقیقه ای  منابع زیادی است که نشان می دهند چگونه از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، سرمایه گذاری در سهام، راه اندازی کسب و کار خصوصی، فروشنده نخبه شدن، حتی بازاریابی در اینترنت میلیون ها دلار به دست آورید.

اگر می خواهید با همسرتان رابطه ای بهتر داشته باشید، می‌توانید مردان مریخی و زنان ونوسی جان گری را بخوانید؛ در کارگاه زن و شوهر ها شرکت کنید؛  در واقع برای هر کاری که می خواهید انجام دهید، کتاب ها و مطالب زیادی درباره نحوه ی انجام دادنش یافت می شود. بهتر از این، فقط کافی است یک تماس تلفنی با افرادی بگیرید که کاری را که شما می‌خواهید انجام دهید پیشتر با موفقیت انجام داده اند و افرادی که به عنوان معلم، تسهیل کننده، مربی، مشاور، ناصح و رایزن در دسترس هستند.

اگر از این اطلاعات تماس استفاده لازم را بکنید، در خواهید یافت که زندگی فقط بازی وصل کردن نقطه هاست؛ و کسی دیگر پیشتر تمامی نقطه ها را مشخص و مرتب کرده است. تنها کاری که شما باید بکنید این است که نقشه را دنبال کنید، نظم را رعایت کنید، یا به برنامه ای که آنها ارائه می دهند عمل کنید و در کل ردپای موفقیت را دنبال کنید.

 

ردپای موفقیت

چرا مردم دنبال ردپای موفقیت نمی گردند؟

شاید بیشتر شما به این فکر افتاده باشید که برای مشاوره به یک کارشناس نزدیک شوید ولی این تفکر را با افکاری از این قبیل رد کرده باشید: چرا یک نفر باید وقت صرف کند تا به من بگوید چه کار کرده است؟ چرا آنها باید به من یاد بدهند و برای خودشان رقیب درست کنند؟ این افکار را از ذهن خود بیرون کنید. شما درخواهید یافت که اغلب مردم دوست دارند درباره ی نحوه ی راه انداختن کسب و کار خود یا به انجام رساندن اهداف خود صحبت کنند.

ولی متاسفانه، بیشتر ما، از تمامی منابعی که در دسترس داریم کمال استفاده را نمی کنیم. به چند دلیل این کار را انجام نمی دهیم:

1- هرگز برای ما اتفاق نمی افتد. ما نمی بینیم دیگران از این منابع سود جویند. بنابراین، ما هم این کار را نمی‌کنیم. پدران و مادران ما هم این کار را نکردند. دوستان ما این کار را نمی‌کنند. در جایی که ما کار می کنیم هیچ کس این کار را نمی کند.

2- دردسر دارد. باید به کتاب فروشی، کتابخانه یا دانشگاهی برویم. باید از این طرف شهر تا آن طرف شهر رانندگی کنیم تا در جلسه ای شرکت کنیم. باید زمانی را به دور از تلویزیون، خانواده یا دوستان بگذرانیم.

3- از دیگران نظر یا اطلاعات خواستن ما را در مقابل ترس از رد شدن قرار می دهد. ما می ترسیم به این کار خطرناک دست بزنیم.

4- وصل کردن نقطه ها به شیوه ای نو به مبنای تغییر است و تغییر – حتی زمانی که به نفع ماست – ناراحت کننده است. چه کسی دلش می‌خواهد ناراحت باشد؟

5- وصل کردن نقطه ها یعنی کار سخت و بی رودرواسی، بیشتر مردم دوست ندارند به آن سختی کار کنند.

 

بیشتر بخوانید: ۸ راز موفقیت ریچارد جان

ردپای موفقیت  را پیدا کنید

به سه طریق می توانید ردپای موفقیت را دنبال کنید:

۱ . معلم، مربی، مشاور؛ کتاب راهنما، یا برنامه های صوتی یا منبع اینترنتی پیدا کنید که در رسیدن به یکی از اهداف عمده تان شما را یاری کند.

۲ . کسی را پیدا کنید که کاری را که شما می‌خواهید انجام دهید پیشتر انجام داده باشد و از او بپرسید آیا می‌توانید نیم ساعت از او پرس و جو کنید که چگونه باید اقدام کنید.

۳ . از یک نفر بپرسید آیا می توانید در طول یک روز سایه به سایه او بروید و ببینید چگونه کار می کند. یا پیشنهاد کنید داوطلبانه دستیار یا کارآموز کسی باشید که گمان می کنید می توانید از او یاد بگیرید.

 

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

 

لطفا با لایک این مطلب ما را دلگرم و حمایت کنید.

4.8/5 - (5 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا