آرامشآرامش درونارتباط با خداخودسازی

قدرت خداوند و رسالت حضور ما در این دنیا

عاشقانه های من با خدا: هفته بیست و سوم

قدرت خداوند – در هر آنچه که می بینیم قدرتی است از جانب خداوند، قدرتی است برای کار، قدرتی است برای دانش، و قدرتی است برای عشق و…. آنچه انسان ها را متفاوت می سازد، راه استفاده ی آنها از این قدرت خداوند است!

قدرت خداوند موهبتی است که از جانب او برایمان به ودیعه گذاشته شده است. گاهی عمری می گذرد و از آن بی خبر مانده و نادانسته از چنین هدیه ای به دیار دوست می رویم. کاش که بدانیم بر دوش هر یک از ما چنین نقشی نگاشته شده است که فقط با آگاهی درونی و گذشتن از مسیر خودخواهی می توان به آن رسید. باید از خود بگذریم و سفری به اعماق درون داشته باشیم و به اصل وجودی خود برسیم. اصلاً دلیل حضور ما در این دیار فانی چه بوده است؟ مطمئناً قادری که این دنیا را با این انضباط آفریده برای انسانی چون من هم برنامه ای از پیش تعیین کرده است. نابخردی است اگر فکر کنیم این همه نظم تصادفی است و خالقی در پس آن وجود نداشته!

قدرت خداوند – حال آمدن من در این دنیا از برای چیست؟ برای آموختن این که خواست خداوند در نهایت آرامش و رضایت به انجام خواهد رسید!

وقتی فهمیدیم که دلیل حضورمان چیست، باید مسرورانه به دنبال انجام آن برویم و شاد باشیم از اینکه نقشی در این نگارخانه داریم.

آیا به دنبال آرامش می گردیم؟

اندازه مشکلاتت از قدرت خداوند خیلی کوچکترند

پذیرش نقش مان یعنی آرامش.  در مسیر پذیرش قدم بگذاریم. پذیرش هر چه برای مان خواسته شده. بی گله و شکایت و از اعماق وجود به حکمت و رحمت خداوندی لبخند بزنیم.

آری، قدرت خداوند همیشه وجود دارد، اما معنای قدرت او این نیست كه هر چه را ما می‌پسندیم و یا می‌خواهیم، انجام دهد بلكه او قدرتش را در جایی به كار می‌برد كه عالمانه و حكیمانه باشد.
شما قدرت دارید كه پیراهن خود را پاره كنید، اما این کار را نمی‌كنید. خداوند قدرت دارد بدون درس خواندن كسی را دانشمند كند و بدون زحمت كشاورزی، محصولات را به وجود آورد و بدون پزشك و دارو، بیمار را شفا دهد، اما اینكار را نمی‌كند چون حكیمانه نیست. چون سبب ركود فكرها و تلاشها و روابط می‌شود.

بار الها….

می دانم ….آن که ساده زندگی می کند فقیر نخواهد بود! چون باز هم تو راااا دارد!!!! وآن که در تجملات زندگی می کند، هیچ گاه دولتمند نخواهد بود اگر تو را نادیده انگارد!

پروردگارا نعمتی ده تا بیاموزم تنها درسی را که به آن نیازمندم، که همانا درس توسل به توست! جز تو فریادرسی نیست و من جز به سوی نور روشن تو مجذوب چیزی نخواهم شد. قدرت خداوند برتر از همه قدرتهاست. باور اینکه چنین قدرتی حامی ماست، باعث آرامش است.

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

4.7/5 - (23 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. ممنونم از سایت عالی و پر محتوای شما. از وقتی که با سایت شما آشنا شدم انگار همه کتاب هایی که میخواستم بخونم رو یکجا بهشون دسترسی پیدا کردم. خیلی خوشحالم ازین بابت. سپاس از این همه زحمات.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا