آرامشآرامش برای همهآرامش درونآموزشچاکراخودسازیمدیتیشن

10راه برای رسوب زدایی از غده صنوبری که به گشودن چشم سوم کمک می کند

رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری را چگونه پاکسازی کنیم

رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری _ چشم سوم یا آجنا چاکرا ، ششمین چاکرای اصلی در درون است. همان طور که جسم فیزیکی نیاز به نظافت و پاکسازی دارد، درون شما هم نیاز به پاکسازی و سم زدایی دارد. افکار و انرژی های منفی که در طول  شبانه روز در معرض آن هستیم باعث انسداد و گرفتگی چاکراها می شوند. به همین علت برای آرامش و سلامتی خود باید چاکراها را پاکسازی کنیم.

آیا ممکن است تمدن‌های باستانی آگاه بوده‌ باشند که هنگام صحبت از “چشم سوم” به چه‌چیزی اشاره می‌کرده‌اند؟ اگر این‌طور باشد، درمورد غده‌ی صنوبری صحبت می‌کرده‌اند. غده‌ی صنوبری، که “چشم سوم” نیز نامیده می‌شود، یک غده‌ی درون‌ریز به اندازه‌ی نخود است که نزدیک مرکز مغز واقع شده‌است، جایی که دو نیم‌کره‌ی مغز به هم می‌رسند.

رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری _ غده‌ی صنوبری درست مانند چشم، شامل میله‌ها و مخروطها است و مستقیما به کورتکس بینایی مغز متصل است. این طراحی شگفت‌انگیز است چون غده‌ی صنوبری به دلیل محل قرارگیری‌اش دسترسی مستقیم به نور ندارد.
غده‌ی صنوبری بیش‌تر به خاطر تولید ملاتونین شناخته‌شده است. ملاتونین قابلیت بدن را در تشخیص شب و روز تنظیم می‌کند و به ما اجازه می‌دهد خودمان را با تغییرات فصلی و تغییر چشم‌گیر در منطقه‌ی زمانی وفق بدهیم. ملاتونین هم‌چنین مسئول الگوهای خواب ما از جمله‌ کیفیت آن است.

غده‌ی صنوبری با غده‌ی هیپوتالاموس کار می‌کند و از این طریق در عملکردهای جسمانی دیگر نیز نقش دارد. غده‌ی هیپوتالاموس تشنگی، گرسنگی، میل جنسی، حس جهت‌یابی و ساعت بیولوژیکی را کنترل می‌کند.

نکته‌ی جالب درمورد اشاره‌ی تمدن‌های باستانی به “چشم سوم” این است که در طول تاریخ از غده‌ی صنوبری به عنوان اندام دریافت ناگهانی یاد شده‌ است. تصور می‌شود این غده نقطه‌ی اتصال بدن و روح باشد و خط مستقیمی به خرد درونی‌مان ایجاد کند، اما این موضوع از نظر علمی اثبات نشده‌است.

همان طور که در تمام مقالات این سایت تاکید شده، برای سلامت درون و رسیدن به آرامش باید هفت چاکرا پاکسازی و فعال شوند.

پیشنهاد خرید پاکسازی چاکراها

لینک محصول پاکسازی چاکراها

رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری

رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری ممکن است از سنین خیلی پایین شروع شود. توده‌ی بلورهای کلسیم‌ فسفات درنهایت سخت می‌شود که باعث می‌شود غده‌ی صنوبری بیش‌تر کارایی خود را از دست بدهد.
حدس و گمان‌های زیادی درمورد علت به‌وجود آمدن توده‌ی رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری وجود دارد که بیش‌تر آنها ادعا می‌کنند علت، فلوراید زیاد موجود در آب لوله‌کشی و خمیردندان است.
شورای ملی پژوهش آکادمی علوم اظهار می‌کند”احتمال دارد فلوراید باعث کاهش تولید ملاتونین شود و تاثیرات دیگری نیز بر عملکرد نرمال غده‌ی صنوبری داشته‌باشد، که می‌تواند در نهایت منجر به تاثیرات مختلفی در انسان‌ها شود.” شاید رسوب کلسیم در این غده علل دیگری داشته باشد. ممکن است افزودنی‌های غذایی، شیرین‌کننده‌های مصنوعی، و حتی تلفن‌های همراه علت این عارضه باشند. اما همه‌ی این‌ها فرضیات هستند زیرا پژوهش‌های عمیق نتوانسته‌اند اثباتی بر این مدعیات باشند.
برای این‌که عملکرد چشم سوم در حد مطلوب باشد، مهم است که رسوب کلسیم از غده‌ی صنوبری زدوده شود. این رسوب‌زدایی برای داشتن خواب نیروبخش، ساعات بیداری مولد و کنترل وزن نیز مهم است. نیازی به یادآوری نیست به دلیل این تصور که غده‌ی صنوبری در بُعد روحانی نقش دارد، رسوب‌زدایی از غده‌ی صنوبری می‌تواند صدای دریافت‌های ناگهانی را واضح‌تر کند و در احساسات شادی موثر باشد.

در مقاله  «چاکرا چیست » گفتیم که چاکراها با غدد درون ریز در ارتباط هستند. چشم سوم که یکی از این چاکراهاست با غده صنوبری درون مغز در ارتباط است. غده صنوبری به باز شدن چشم سوم کمک می کند. اما چطور باید غده صنوبری را رسوب زدایی کنیم؟

بیشتر بخوانید : چاکرا چیست و در کجای بدن قرار دارد؟

 10 راهکار برای جلوگیری از رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری

برای جلوگیری از رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری به این موارد دقت کنید:

1- از آب لوله‌کشی حاوی فلوراید پرهیز کنید
چون فلوراید به عنوان علت شایع رسوب کلسیم شناخته شده‌است، پرهیز از آب لوله‌کشی حاوی فلوراید نقطه خوبی برای شروع است.(خوشبختانه در ایران در آب لوله کشی تا آنجایی که مطلع هستیم انجام نمی شود اما در بطری های آب معدنی اگر به ترکیبات روی بسته دقت کنید وجود دارد)

2- خمیردندانتان را عوض کنید
منبع رایج دیگر فلوراید که می‌توانیم آن را حذف کنیم، خمیردندان‌مان است. بیشتر نام‌های تجاری خمیردندان حاوی فلوراید هستند، اما گزینه‌های طبیعی فاقد این عنصر نیز وجود دارند.

3- مصرف گوشت را کاهش دهید.
گوشت‌های سفت، مثل گوشت گاو، اسید بالایی دارند و باعث عدم توازن در سطح پی‌اچ بدن‌مان می‌شوند که می‌تواند باعث رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری شود. کاهش مصرف گوشت می‌تواند به حفظ توازن سالم پی‌اچ و فرآیند رسوب‌زدایی کلسیم از غده‌ی صنوبری کمک کند.

4- عینک آفتابی بزنید
عینک آفتابی مانع اشعه‌های ماورابنفشی می‌شود که از طریق چشم به سوی غده‌ی صنوبری می‌روند. روزانه فقط ۳ تا ۵ دقیقه قرار گرفتن در معرض تابش خورشید مفید است.

5- غذاهای گیاهی بیش‌تری بخورید
یک رژیم غذایی گیاهی غنی، علاوه بر این‌که برای سلامت کلی ما خوب است، غده‌ی صنوبری را نیز تغذیه می‌کند.

6- از جیوه اجتناب کنید
از آن‌جایی‌که جیوه سمی است، بدیهی به نظر می‌رسد که باید از آن اجتناب کنیم. با این حال، کارهای دندان‌پزشکی از قبیل پرکردن، اغلب حاوی این ماده است. امروزه بسیاری از دندان‌پزشکان از مواد بدون جیوه استفاده می‌کنند، و شاید بخواهید گزینه‌های بی‌ضررتر را جایگزین پرکردگی‌های قدیمی کنید.

7- از نور طبیعی استفاده کنید
از آن‌جایی‌که غده‌ی صنوبری به نور حساس است، باید محیطی بسازید که هر زمان امکان دارد از نور طبیعی استفاده کنید. این شامل اوقاتی که خواب هستید نیز می‌شود. برای این‌کار می‌توانید تا آن‌جا که ممکن است اتاق را تاریک کنید.

8- مکمل مصرف کنید
ملاتونین، سرکه‌ی سیب و مکمل‌های غنی از سبزینه مانند جلبک سبز‌آبی، همه به بالا بردن عملکرد غده‌ی صنوبری و رسوب‌زدایی آن کمک می‌کنند.

9- عصاره‌ها را امتحان کنید
عصاره‌های لاوندر، پونه‌ی کوهی، چوب صندل، و کندر عصاره‌هایی هستند که شاید برای فرآیند رسوب‌زدایی کلسیم از غده‌ب صنوبری مفید باشند. آنها را به یک حمام گرم اضافه کنید، با روغن ماساژ مخلوط کنید، یا در دستگاه بخور از آنها استفاده کنید تا به برانگیختن این غده کمک کنید.

10- مراقبه
ممکن است مراقبه بتواند از طریق ارتعاشی که در تنفس ایجاد می‌کند به رسوب‌زدایی کلسیم از غده‌ی صنوبری کمک کند.

بسیاری از چیزهایی که به رسوب‌زدایی کلسیم غده‌ی صنوبری کمک می‌کنند برای سلامت‌مان نیز مفید هستند. یک غده‌ی صنوبری با حداکثر عملکرد برای خیلی از چیزها مهم است، که مهم‌ترین آن خواب است. خواب به تنهایی ارزش توجه به سلامت این غده را دارد.

برای یادگیری تمام فوت و فن های اصولی مدیتیشن و مراقبه و انجام آن در خانه بدون صرف هزینه های گزاف، همین حالا بر روی عکس زیر کلیک کنید و این آموزش ارزشمند را به خود و دوستانتان هدیه دهید.

پکیج جامع آموزش مراقبه و مدیتیشن

 

چه مواد یا ترکیباتی می توانند غده صنوبری را پاکسازی و تصفیه کنند؟

برای جلوگیری از رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری از این مواد غذایی استفاده کنید :

1. کاکائوی خام مانند شکلات تلخ: که باعث تصفیه و زدودن مواد سمی و املاح اضافی روی غده می شوند.

2. غذاهای حاوی کلروفیل (رنگدانه های سبز در گیاهان) مانند جلبک دریایی، سمنو و جوانه گندم.

3. سرکه سیب ترش

4. ید که در ترکیبات جلبک دریایی مانند ماهی کیلکا،بادام، کلم بروکلی، کنجد و کلم پیچ.

5. ویتامین K1 و K2 مانند Skate Fish Oil

6. ویتامین C و D3

7.موز،هندوانه، عسل، روغن نارگیل،سیر، آب لیمو ترش طبیعی و قارچ

 

4.5/5 - (72 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا