آرامشآرامش درونخودسازیمدیتیشن

چرا باید مدیتیشن را جزئی از برنامه روزانه مان کنیم؟

در دنیای مدرن امروز که همه ما به نوعی دچار استرس و تنش هستیم، استرس هایی که ناشی از سرعت زیاد، روابط ناکارآمد و .. هستند، ما بیش از هر زمانی در معرض انواع بیماری ها هستیم.
مدیتیشن به شما حس آرامش می دهد. تعادل روانی و کلی بدن یکی از دیگر مزایای مدیتیشن است. جالب تر از آن این است که اثرات مدیتیشن بعد از اتمام تمرین از بین نرفته و تاثیر خود را بر جای می گذارد . این تمرینات حتی شرایط بهداشت و سلامت شما را نیز بهبود می بخشد .

استرس اپیدمی شماره یک در تمدن امروز است و به شکلی مستقیم یا غیرمستقیم باعث انواع بیماریهای جسمی از جمله التهاب در بدن، بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های خودایمنی و عفونت ها و در برخی موارد حتی سرطان می شود.
اگر استرس، باعث تنش و اضطراب شما می شود، چرا مدیتیشن را امتحان نمی کنید؟ جالب است بدانید که حتی با اختصاص دادن چند دقیقه در روز به این ورزش، آرامش درونی تان را بازیابی خواهید نمود.

این نتیجه تحقیقات پزشکی انجام شده بر روی استرس است.
از سوی دیگر، استرس منجر به رفتارهای اعتیاد آور می شود، زیرا فرد نمی داند چگونه باید با آن روبه‌رو شود، بنابراین به الکل، مواد روانگردان و مخدر رو می آورد و همین امر در درازمدت او را بیشتر در معرض استرس قرار می‌دهد.

مدیتیشن و ذهن آگاهی، یکی از بهترین روش ها برای مدیریت استرس است. محققان امروزه به اهمیت آن پی برده اند و پزشکان در کشورهای توسعه یافته انجام منظم مدیتیشن را به عنوان یکی از بخش های درمان به بیمارانشان توصیه می کنند.
و اگر شما فکر می کنید که زمان کافی برای انجام حداقل یک بار مدیتیشن را در طول روز ندارید، بدانید شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به حداقل دو بار مدیتیشن در روز نیاز دارید.”

«ديپاك چوپرا»

آن را بیاموزید و در برنامه روزانه تان قرارش دهید.

زندگی خوب ساختنی است. آن را آگاهانه بسازیم.

4.3/5 - (38 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا