آرامشآرامش درونارتباط با خداخودسازی

پروردگارا تو همیشه نزدیک منی

عاشقانه های من با خدا: هفته نوزدهم

پروردگارا تو همیشه نزدیک منی – ما انسان ها تلاش فراوانی داریم تا جسم و چهره ی خود را زیبا جلوه دهیم. کاش می فهمیدیم که برای زیبایی، نخست باید درون خویش را به زیبایی برسانیم. زیبایی راستین یعنی خلوص، فروتنی و عشق به حقیقت.

می گویند هر چه بکاریم، همان را درو می کنیم. انسان راستین اما، کسی است که بهترین ها را می کارد و هیچ چشمداشتی به آنچه که می درود ندارد. او تمام تلاش خویش را برای یاری جهان پیرامونش به عمل می آورد بدون آنکه انتظار بازگشت عملش را داشته باشد. شاید آوازه خوان است! می خواند نه برای قدردانی و تجلیل شنوندگان، بلکه به خاطر آوازی که شاید به قلبی شکسته تسکین دهد. شاید هنرمند است! می آفریند نه به خاطر درآمد هنگفتی که از این راه به دست آورد، بلکه به این خاطر که شاید قلبی پاک شود و به خداوند متعال و عشق حقیقی نزدیکتر گردد. هر چه می توانیم بکاریم و به برداشت آن نیندیشیم این گونه است که به اوج زندگی خلاق دست خواهیم یافت.

نفرت را نمی توان با نفرتی دیگر زدود، تنها عشق و محبت است که نفرت را از بر می دارد. عشق را بسی قویتر از نفرت باید دانست، و محبت و مهر را از بی رحمی، و مهار نفس را از خشم، و بخشش را از انتقام. پس طریق محبت را طی کنیم.

پروردگارا تو همیشه نزدیک منی

بسیاری از آنان که در زندگی به موفقیت دست یافته اند، مردان یا زنان بسیار بزرگی نبوده اند. صفت برجسته ی آنان هدف یگانه شان، مصمم بودنشان، تمرکز آنها بر یک نقطه، فداکاری مشتاقانه شان برای آسایش زندگی دیگران است. آنها افرادی هستند که در زندگی به چیزهای دست یافته اند که ارزش انجام آنها بسیار والاست و خویشتن را یکسره وقف اجرای آنها نموده اند.

آن که آزاری به دیگران نمی رساند، خود نیز آزار نخواهد دید! این قانون را باید به پرندگان و حیوانات و تمامی مخلوقاتی که از نعمت نفس کشیدن برخوردارند تعمیم داد. در زندگی روزمره مان تلاش کنیم به انسان ها آسیب نرسانیم، اما دریغا که بی رحمانه ترین رفتار را با پرندگان و حیوانات، فقرا، درماندگان، بی دفاعان و تمامی مخلوقات دیگر خداوند داریم. اغلب، حیوانات بی زبان و کوچک را می کشیم و غذا و پوشاکمان را فراهم می سازیم؛ در حالی که این مخلوقات همچون ما انسانها حق حیات دارند. تعجب آور است که با این همه، باز هم احساس نارضایتی و ناآرامی می کنیم. پروردگارا تو همیشه نزدیک منی

پروردگارا به تو محتاجم! می دانم که از حال و روزم آگاهی!، محتاجم که بدانم تو نزدیک منی!

 

4.9/5 - (30 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. بازتاب: دانلود رایگان محصولات موفقیت - قدرت شگفت انگیز دعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا