آرامشآرامش درونجملات تاکیدیخودسازیمثبت اندیشیموفقیت

خوب اندیشیدن را یاد بگیریم

ذهن مثبت – هر فکر صورتی از انرژی است که در جهت نیکی یا بدی خود تولید می کنیم. با اندیشیدن به افکار بهشتی، به نیروی بهشتی مرتبط می شویم، شادی را احساس می کنیم و آفتاب سرور را هر جا که می رویم می تابانیم. به دقت افکارمان را زیر نظر بگیریم و هنگامی که یک فکر منفی هجوم می آورد، خودمان را وارسی و به جای آن، یک فکر مثبت جایگزین کنیم.

ذهن مثبت اوضاع مثبت را به خود جلب می کند. افکار و عقاید ما به صورت انرژی از وجودمان ساطع می شود و به جهان بیرون راه می یابد. مثلاً اگر می خواهید موفق باشید، کمک کنید تا دیگران هم موفق باشند! این قانون کائنات است، به قول معروف از هر دستی بدهی با همان دست هم پس میگیری.

راز توفیق آن است که میزان انرژی خود را در جهت مثبت و صعودی افزایش دهیم و برای خود و دیگران همیشه بهترین ها را بخواهیم چرا که حتی اگر در مورد دیگران فکر بد و منفی داشته باشیم، آثار مخرب آن گریبانگیر خودمان می شود. چه زیباست که بهترین نیات و آرزوها و افکار را برای خود و دیگران داشته باشیم تا به اوج شادی و نشاط برسیم. خدمت به دیگران از خوب اندیشیدن نشأت می گیرد و آرامش را نصیب ما می کند.

بیشتر بخوانید: روزه های هفتگی برای آرامش ذهن

افکار از ذهن خودآگاه فرمان می گیرند و احساسات از ذهن ناخودآگاه. اگر بتوانیم افکار مثبتی در ذهن داشته باشیم، مسلماً احساس مثبتی نیز در درون تولید کرده و به کائنات ارتعاش می دهیم. بازخورد چنین ارتعاشی، زندگی ما را دچار تحولی مثبت می کند. پس مثبت اندیشی یک از ارکان رسیدن به آرامش است.

باید باور داشته باشیم که اعمال ما دارای کارما هستند. نتیجه خدمت به دیگران توجه خداوند را بر ما معطوف می دارد؛ چرا که سعدی می گوید:

در جهان لطف خداوند شود یار کسی                                                    که گشاید ز عنایت گره از کار کسی

«کنفسیوس» حکیم چینی که قبل از میلاد می زیسته است نیز بر همین عقیده است: کسی که مایل است خیر دیگران را تأمین کند، خیر خودش را تأمین کرده است. خوب اندیشیدن و انجام کارهای نیک انسان را به سوی نور و روشنایی رهنمون می سازد و نور و روشنایی یعنی همان آرامش.

برای داشتن تفکری مثبت می توان از جملاتی مثبت به صورت روزانه استفاده کرد که با عث می شود ضمیر ناخودآگاه در مسیر مثبت اندیشی برنامه ریزی شود. برای این کار می توانید از جملات تاکیدی مثبت روزانه استفاده کنید، که حس خوشایندی را به شما القا می کنند و باعث می شود در طول روز احساس مثبتی در شما وجود داشته باشد و به همین منوال در انجام کارهای روزمره نیز با انرژی مثبت بیشتری به پیش می روید و موفقیت بیشتری کسب می کنید.

بیشتر بخوانید: جملات تأکیدی مثبت روزانه

4.6/5 - (16 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا