معجون آرامش

چشم انتظار الطاف خدا زندگی کن

الطاف خداوند _ به عنوان اشرف مخلوقات می توانیم با یقین و جسارت زندگی کنیم و چشم انتظار نیکی ها باشیم. وقتی خداوند را دوست داریم او به نفع ما عمل می‌کند و حتی اگر همیشه همه چیز به شیوه دلخواه ما پیش نرود، بازهم به سود ما تمام می شود. فارغ از آنچه در زندگی ات اتفاق افتاده یا نیفتاده است، کماکان به الطاف خداوندی ایمان داشته باش. آن ها را تضمین شده در نظر بگیر. چشم انتظار مرحمت او باش. هر روز با این انتظار از خواب بلند شو و آن را اعلام کن. بگو: «لطف خدا شامل حال من می شود.» منفعلانه عقب نشینی نکن. سهم خود را انجام بده و خدا نیز سهم خود را انجام خواهد داد.

پیروز میشوی

 

به دو برابر داشته هایت بیندیش

کتاب مقدس در بخش اشعیا ۷ : ۱۶ می گوید، « عوض شرمساری، نصیب مضاعف خواهید یافت.» یعنی اگر طرز فکر درست را ادامه بدهی، خداوند در ازای مصیبت هایت دو برابر به تو باز می گرداند. او تمام بی انصافی ها، دردها و دفعاتی را برطرف می‌کند که دیگران از تو سوء استفاده کرده اند. او با نشاط، آرامش و خوشحالی مضاعف آن ها را جبران می کند، فقط باید طرز فکر خود را عوض کنی تا خداوند زندگی ات را تغییر بدهد. تو برای پیروز شدن به دنیا آمده ای، تو برای عظمت متولد شده ای، آفریده شده ای تا قهرمان زندگی خود باشی. خدای ما خدای فراوانی است نه خدای « آب باریکه »!

رهایی از طلسم

شاید با مسائلی که نسل به نسل در خانواده تان ادامه داشته است دست و پنجه نرم می کنی: اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات، فقر، افسردگی، خشم یا عزت نفس ‌پایین. مشکل هرچه باشد، خوشبختانه می توانی این چرخه را به هم بزنی و تصمیم بگیری که با کمک خداوند اوضاع را سروسامان بدهی. خداوند تو را یاری می کند تا این به ظاهر طلسم خانوادگی را از بین ببری؛ اما برای تغییر گذشته ات باید تداوم و تمایل داشته باشی. طرز فکر تو باید چنین باشد: امروز یک روز تازه است. جسورانه اعلام می کنم من فقط یک مبارز ساده نیستم. مهم نیست چقدر و چطور شکست خورده باشیم، فرقی نمی کند این موانع چقدر بزرگ یا دشمن چقدر قوی باشد، خداوند از هر چیزی در جهان بزرگ تر است. ما پر از برکتیم و نحس نیستیم‌.

بیشتر بخوانید: اتفاقات خوب در راهند

صبحی بی نظیر

با تعمیر کاری ملاقات کردم که باید غرامتی ناعادلانه می پرداخت و سال های سال به هر نحوی از طرف همکاران خود مورد استهزا و بی انصافی قرار می گرفت. او در فروشگاه بزرگ لوازم کامیون های دیزلی مشغول به کار بود. او می توانست بداخلاق شود یا استعفا بدهد و شغل دیگری بیابد؛ اما در عوض به بهترین نحو به خدمت خود ادامه داد و می دانست قرار نیست کارفرمای خود را راضی کند؛ او برای خشنودی خدا کار می کرد. روزی صاحب شرکت او را صدا کرد و گفت: «من آماده بازنشستگی ام و دنبال کسی می گردم تا این حرفه را به او واگذار کنم تا شغل من را ادامه بدهد. می خواهم آن را به تو بدهم.» و به این  ترتیب آن تعمیر کار مفت و مجانی صاحب آن شرکت شد! آیا امروز برای اینکه توقع داشته باشیم لطف خداوند در جزئیات زندگی ما متجلی شود، روزی مناسب نیست؟

 

به برنامه های خدا اعتماد کن

بخشش دائمی

این را بدان، ما به خداوندی خدمت می کنیم که می خواهد برای ما کارهایی بیش از آنچه می خواهیم و فکر می کنیم، انجام بدهد. فارغ از رفتارهای دیگران، کار درست را انجام بده؛ دلگیر و عصبانی نشو، تلاش نکن تلافی بکنی و شر را با شر پاسخ بدهی. در عوض، عفو و بخشش بیشتری داشته باش و واکنش های محبت آمیز نشان بده. اگر چنین کنی، وقتی زمان پیشرفت تو فرا برسد، مسلما خدا آن را عملی می کند و مطمئن می شود که به آنچه سزاواری و بلکه بیشتر از آن برسی!
به یاد داشته باش، خداوند می تواند همین امروز عدالت را در زندگی تو جاری کند. تصمیم بگیر به برنامه های او برای زندگی ات اطمینان کنی و چشم انتظار سرانگشت لطف او باشی‌.

سرانگشت لطف خدا

کتاب مقدس می گوید اگر امروز صبح ذهن خود را بر ‌پایه لطف خدا بر نامه ریزی کرده باشی «نعمت های خداوند به دنبال تو می آیند و سراپایت را دربر می گیرند.» به عبارت دیگر، تو نمی توانی از نیکویی ها جلو بزنی. هر جا بروی، تمام اوضاع به نفع تو عوض می شوند. هر جا سرت را بچرخانی، کسی می خواهد به تو خیری برساند. همه‌ چیز به لطف خدا بر می گردد. الطاف خداوند وسط چالش های زندگی نمایان می شود. وقتی شرایطی دشوار را می گذرانی، حتی اگر ناممکن به نظر برسد، با ایمان بمان و به جای ناامید شدن و بد خلقی کردن، الطاف خدا را به سوی خود بخوان. سرانگشت لطف خدا می تواند هر چیزی را در زندگی ات تغییر بدهد.

 

لطفا پس از مطالعه نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید. با تشکر مدیریت سایت

 

لطفا با لایک این مطلب ما را دلگرم و حمایت کنید.

4.7/5 - (4 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا