عاشقانه های من با خدا

آرام سازی ذهن (خدا در کنار ماست)

عاشقانه های من با خدا: هفته اول

آرام سازی ذهن – او همه عشق است و حکمت. عاشق تر از آن است که ما را کیفر دهد و حکیم تر از آن که خطایی مرتکب شود. هر آنچه برایمان مقدر نموده، بهترین است.

هر آنچه به وقوع می پیوندد برکتی در آن نهفته است!

آیا راهی سریع تر و سهل تر از عشق برای رسیدن به خدا می توان یافت؟

این دیدگان من است که محدودیت دارد، قادر نیستم آنچه را فرا روی من قرار دارد ببینم. تنها خداست که می بیند و به آنچه خیر من است آگاهی دارد. ما همه بندگان اوییم. او هر یک از ما را همچون مادری که به یگانه فرزند خویش عشق می ورزد و حتی بیش از آن دوست می دارد. به خداوند باور داشته باشیم تا هیچ گاه دچار یاس و ناامیدی نشویم. باور داشتن یعنی تسلیم بودن، یعنی دانستن اینکه او همواره در کنار ماست.

بیشتر بخوانید: کاهش استرس و آرامش ذهن با تکنیک 478

تسلیم اراده خدا هستم در همه حال به یاد خدا خواهم بود. در زمان کار، در خواب و در بیداری. و با قلبی سرشار از عشق و اشتیاق، چشمانی گریان و گونه هایی خیس از اشک به درگاهش اینگونه دعا کنیم:

محبوب من، دیگر زندگی بی تو را تاب نمی آورم. هر ذره ی وجودم و هر نفسم تو را می خواند. محبوب من، با من سخن بگو و خود را بر من بنما!

تنها نخواهم بود! تمامی مسیر های صعب زندگی را با ایمان، شجاعت و اعتماد کامل پشت سر خواهم گذاشت چرا که می دانم او همیشه و همه جا در کنار من است و مرا به سوی راه درست رهنمون خواهد شد! چه باک از تنهایی و سرگشتگی، آنگاه که خدا در کنار من است؟

آرام سازی ذهن (خدا در کنار ماست)

تن پوشم ژنده و چرک آلود است اما از رحمت پروردگارم نا امید  نمی شوم. گرچه اشتباهات ما بی شمارند اما، بخشش خداوند بسی فراتر از آن است. به سان کودکی جویای مادر، نزد خداوند می روم و می گویم: مرا همین گونه که هستم بپذیر. فرصتی ده تا از نو زاده شوم و هیچگاه روی از تو بر نگردانم!

پروردگارا! خاری بیش نیستم! لیکن محبوبی دارم از گل زیباتر، خوشبوتر و لطیف تر. هر چه بیشتر در اندیشه او فرو می روم، زیباترمی شوم و به شکل او در می آیم!

خود را به تو میسپارم و بدون کمترین اضطراب و نگرانی در آغوش تو آرام می گیرم. پناهم باش، ای پناه بی پناهان.

 

4.1/5 - (12 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا