آرامشآرامش درونتندرستیخودسازیمثبت اندیشی

ترفندهایی ساده برای رسیدن به آرامش بیشتر

ترفندهایی برای کسب آرامش – در دنیای پر مشغله امروز ،آنچه که به دغدغه فکری افراد تبدیل شده این است که چقدر کار در طول یک روز انجام می گیرد. بنابراین تعجبی ندارد که با فشار خون بالا ،بیماری های عصبی و دیگر بیماری های مرتبط با استرس مواجه شویم. آنقدر در این دنیای مدرن غرق شده ایم که کار را فدای سلامتی خود کرده ایم. اصلاً فراموش کرده ایم که برای آسایش و آرامش بیشتر، کار بیشتری انجام می دهیم.

بهتر است گاهی اوقات کنار بایستیم و به روزمرگی هایمان چشم بدوزنیم و ببینیم که چه بر سر جسم و روحمان آورده ایم. خوب است بدانیم که از لحاظ علم پزشکی استرس، منشأ تمام بیماری هاست. پس اگر برای خودمان کمی ارزش قائل هستیم باید سعی کنیم که حضور استرس را در لحظه هایمان کمرنگ کنیم.

 

بیشتر بخوانید: چگونه می توانم آرامش داشته باشم ؟

در زیر ترفندهایی برای کسب آرامش به شما پیشنهاد می شود تا با به کار بردن آن ها آرامش را به قلب و روح این زندگی ماشینی و پراسترس هدیه کنیم:

 

ترفندهایی برای کسب آرامش – خنده

با خنده خلق و خو خود را بهبود ببخشید، چون موجب کاهش تنش می‌شود و محیطی مثبت ایجاد میکند. خنده موجب افزایش آندروفین‌ها و کاهش میزان ترشح هورمون  استرس در بدن میشود. ضرب المثلی زیبا می گوید: خنده بر هر درد بی درمان دواست.

 

خنده

 


ترفندهایی برای کسب آرامش – انجام یک کار در یک لحظه

اغلب ما در جهان خلاقیت مدار امروز، روی انجام چند کار دریک زمان تمرکز می کنیم و این مسأله کیفیت زندگی را پایین می‌آورد. بنابراین انجام یک کار در یک زمان موجب کاهش استرس می شود و کیفیت کار را بالا می برد و آرامش بیشتری به لحظاتمان تزریق می نماید. بهتر است با مدیریت زمان، از طرفی کیفیت کار خود را بالا برده و از طرف دیگر استرس را در لحظه هایمان کم کنیم.

 

 

چندکار با هم

 


ترفندهایی برای کسب آرامش- نظم

سعی کنید همیشه منظم و مرتب باشید. یک میز کاری شلوغ یا یک اتاق بهم ریخته هم میتواند موجب استرس شود. اگر کمی به فنگ شویی اهمیت بدهید می بینید که با نظم و ترتیبی که در کار و زندگی مان می دهیم نتایج چشمگیری در کاهش استرس وجودمان حاصل خواهد شد.

 

نظم

 

بیشتر بخوانید: کاهش استرس و اضطراب از طریق تنفس


ترفندهایی برای کسب آرامش – تمرینات تنفسی

بهترین و ساده ترین نوع آن تمرین دم و بازدم هرکدام به مدت ۴ ثانیه است، روش دیگر نشستن با چشم های بسته و احساس کردن دم و بازدم از ریه هاست، این تمرین تنفس را هر جایی می توان انجام داد ، در محل کار، زمان ترافیک و در تختخواب قبل از خوابیدن.

 

تنفس

 

 

ترفندهایی برای کسب آرامش – موسیقی

گوش دادن به موسیقی روش خوبی برای کم کردن استرس و لذت بردن از آرامش در طول روز است. البته مطمئن باشید که موسیقی آرامبخش گوش می‌دهید. موسیقی کلاسیک انتخاب خوبی است ضربان قلب ،فشار خون را پایین می آورد.

 

موسیقی
 

 

ترفندهایی برای کسب آرامش – تصویر سازی ذهنی

میگویند فکر و جسم با هم در ارتباط هستند. با تصویر سازی ذهنی و تصور کردن خود در محیط آرامش بخش می توانید آرامش را به خود هدیه کنید، تنها یک دقیقه زمان می برد، اما همین یک دقیقه می تواند آرامشی را که می خواهید به شما بدهد.

 

تجسم

 

ترفندهایی برای کسب آرامش – ورزش

در مورد ورزش می توان گفت که حتی یک پیاده روی کوتاه مدت حس زیبایی به شما منتقل می کند. ورزش علاوه بر اینکه شما را از کارتان دور میکند و ذهنتان برای چند دقیقه ای از مسیر کار جدا می شود، موجب ترشح هورمون اندروفین نیز می شود. ورزش منظم فواید بسیار زیادی دارد، از جمله کیفیت خواب را بالا می برد و از بسیاری از بیماریها جلوگیری می کند.

 

ورزش

4.8/5 - (12 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا