آرامش برای همهمعجون آرامش

همیشه منتظر لطف خداوند باش

لطف خداوند _ حضرت داوود به قضاوتی نابجا متهم شد؛ اما داوود توبه و بخشش خداوند را طلب کرد و خداوند هم او را بخشید و برای او شروعی دوباره قرار داد. او بر گناهان و اشتباهات خود تمرکز نکرد، بلکه‌ کماکان چشم انتظار موهبت ها بود و تمام روزهای عمر خود منتظر برکت و رحمت خداوند بود. چرا امروز صبح به جای اینکه در زندگی ات توقع کمترین ها را داشته باشی، منتظر نیستی تا برکت های خداوند به سراغ تو بیایند؟ به جای اینکه توقع داشته باشی به سختی دوام بیاوری، منتظر لطف خداوند باش تا برکت های خداوند سراپایت را دربر بگیرند.

 

در پی رحمت خداوند باش

فراخواندن لطف خداوندی شبیه ادا کردن وردهای شبح وار معنوی نیست. در واقع انجام دادن این کار بسیار ساده است. هر روز صبح چنین جمله ای بگو : «پروردگارا، سپاسگزارم که لطف تو شامل حال من شده است. رحمت تو درهای موقعیت های متفاوت را به روی من باز می کند و موفقیت را به زندگی من می کشاند. لطف تو باعث می شود مردم تمایل داشته باشند به من کمک کنند.» سپس با اطمینان قدم بردار و منتظر رویدادهای خوب باش. توقع داشته باش که درها باز شوند. مسئله ای ویژه در مورد تو وجود دارد. تو مشمول رحمت و لطف خداوندی. هر زمان شرایطی پیش آمد که نیازمند لطف خداوند بودی، یاد بگیر آن را اعلام کنی. لازم نیست آن را با صدای بلند به سراسر جهان مخابره کنی، می توانی زمزمه کنی. بلندی صدا مهم نیست، این ایمان توست که اوضاع را عوض می کند.

در آغوش مرحمت

حتی اگر در جنبه های مادی زندگی نیز لطف خداوند را فرا بخوانی، چیزی از خیر و برکت خداوند کم نمی شود. او می خواهد روی آن ها کار کنی. برای مثال در ترافیک گیر کرده ای و قصد داری به ملاقاتی مهم برسی. کافی است بگویی: «خداوندا، سپاسگزارم که لطف تو شامل حال من شده است، در حالی که به نظر می رسد هیچ راهی وجود ندارد، از تو ممنونم که برای من راه می گشایی.» سپس سرشار از اطمینان باقی بمان و منتظر فرصت باش تا شرایط فراهم شود. به یاد داشته باش که خداوند خیر تو را می خواهد و هر کاری را به نفع تو انجام می دهد. مثل والدین خوب، او همیشه همان چیزی را به تو نمی دهد که می خواهی؛ اما همیشه آن چیزی را به تو می بخشد که نیاز داری. شاید این تأخیر، درست همان چیزی است که احتیاج داری.

الطاف روزانه پروردگار

وقتی چشم انتظار موهبت ها باشی، شروع به دیدن الطاف روزانه پروردگار می کنی و جزئیات عادی رخدادهایی را در نظر می گیری که در خواربارفروشی، زمین بازی، فروشگاه، محل کار یا منزل رخ می دهند. شاید برای ناهار بیرون رفته ای که ناگهان همان کسی را ملاقات می کنی که دلت می خواست، شاید او را تحسین می کنی یا امیدواری از او مطلبی بیاموزی یا احتمال دارد آرزوی شراکت با او را داشتی، اما نمی توانستی با او قرار بگذاری. تصادفی نیست. لطف خدا باعث شد در زمان مناسب و در مکان درست قرار بگیری. وقتی چنین اتفاقاتی می افتد، سپاسگزار باش. حتما از لطف او و کمک های ویژه اش در زندگی ات قدردانی کن. لطف خداوند را تضمین شده در نظر نگیر.

شکرگزاری

الطاف خداوندی را بازگو کن

در زندگی باید عادت داشته باشیم دائم الطاف خداوند را بازگو کنیم. نه فقط در زندگی شخصی، بلکه در زندگی حرفه ای، در مورد کارمندان، فرزندان و خانواده مان هم همین طور است. فرقی نمی کند حسابدار باشی یا وکیل یا عکاس، باید هر روز بگویی: «خدای من، سپاسگزارم که مشتری هایم به من وفادارند و دوست دارند با من همکاری کنند.» اگر در بنگاه کار می کنی باید الطاف خداوند را در مورد دارایی خود بازگو کنی: «خدای خوبم، از تو متشکرم که این ملک در حال فروخته شدن است. سپاسگزارم که لطف تو من را به سمت افراد مناسبی هدایت می کند که می خواهند این خانه را بخرند.» یاد بگیر رحمت خدا را در تمام جوانب زندگی ات بازگو کنی. به یاد داشته باش هر قدر بیشتر چشم انتظار موهبت ها باشی، الطاف خداوندی زیادتری را تجربه خواهی کرد.

در جست و جوی خیر و برکت خدا باش

خانمی جوان باید تحت عمل جراحی اورژانسی ای قرار می گرفت که تحت پوشش بیمه سلامت او نبود، در نتیجه مبلغ ۷۲ هزار دلار به بیمارستان مقروض می شد. برای او قسط بندی کردند تا هر ماه بخشی از آن را پرداخت کند؛ اما به عنوان تنها سرپرست خانواده واقعا به مشقت افتاده بود. او به جای شکایت، با ایمان و خوش بین نعمت های خدا را بازگو می کرد، زیرا چشم انداز الطاف خدا را مشاهده می کرد. درست پیش از کریسمس نامه ای از بیمارستان دریافت کرد. آن ها این خانم را انتخاب کرده بودند تا هدیه سالانه شان را به او بدهند. بدهی بخشیده و هزاران دلاری که تا آن موقع پرداخت کرده بود به او بازگردانده شد. وقتی چشم انتظار لطف خداوند باشیم، رخ دادن چنین رویدادی «طبیعی» است.

بیشتر بخوانید : اتفاقات خوب در راهند

امدادهای ضروری

لطف خداوند می تواند تو را از مشکلات بیرون بیاورد و فلاکت ها را به نیکی بدل کند. کتاب های الهی پر از نمونه هایی است که ‌فرد واقعا محتاج شده است؛ اما یک مرتبه لطف خداوند به شیوه ای تازه شامل حال او می شود و تمام نیازهایش را برآورده می کند. قرار بود کره زمین به کلی با سیل نابود شود و خداوند به نوح دستور داد تا کشتی بزرگی بسازد و همچنین همان طور که می دانی، باید تمام حیوانات را جمع می کرد. بدون شک نوح هم وسوسه می شد ناامید شود، با وجود این کتاب های الهی به طرزی حیرت آور نشان می دهد که نوح ‌چگونه مشمول لطف خداوند شد. به عبارت دیگر، خدا از او راضی بود و لطف الهی به شیوه ای جدید نوح را دربر گرفت و قدرتی عجیب به او بخشید. خداوند او را یاری کرد و او توانست کشتی بزرگی بسازد تا خودش، خانواده اش و حیوانات را نجات بدهد. خداوند می تواند به همین شیوه جدید به تو برکت بدهد.

3.7/5 - (24 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا