آرامشآرامش برای همهآرامش درونخودسازیمثبت اندیشیمدیتیشنموفقیت

۶ راهکار برای تغییر و شروع دوباره زندگی

زندگی خود را پاکسازی کنید

پاکسازی ذهن ، روح و زندگی فیزیکی، مانند خانه‌تکانی پیش از موعد است. با پاکسازی مواردی که دیگر فایده‌ای برای شما ندارند، از تعدادشان کاسته و یا حذف می‌شوند و با روحی تازه گویی زندگی را دوباره از نو شروع می‌کنید.

هستی مدام در ذهن ما یادآور می‌شود تا به سمت جلو حرکت کنیم، چیزهایی را رها کنیم و به‌ جای سقوط، صعود را یاد بگیریم. و ما برای دریافت نعمت‌ها، برای دیدن و لمس چیزهای جدید و برای رویش پوسته‌‌‌‌ی تازه‌ی زندگی، می‌بایست از وضعیت پیشین خود حرکت به سوی جلو را آغاز کنیم و با دست‌هایی گشوده و قلبی جسور، شجاعانه و بی‌پروا به درون سطحی جدید از زندگی شیرجه بزنیم.

برای رسیدن به آرامش و پاکسازی ذهن از افکار منفی و مزاحم و دور شدن از استرس و اضطراب و همچنین کمرنگ شدن خاطرات ناخوشایند و تلخ گذشته توصیه میکنیم که همین حالا بر روی لینک زیر کلیک کنید:

پاکسازی ذهن

پاکسازی ذهن _ بسیاری از ما بارها در چنین موقعیتی بوده‌ایم؛ اما به دعوت هستی گوش ندادیم؛ روی پرتگاه تغییر ایستادیم، پایین را نگاه کردیم و هیچ تکانی نخوردیم. شاید دلیل ماندن ما، ناآگاهی از مقصد بعدی بوده باشد یا وابستگی و علاقه به وضعیت کنونی. ما لجوجانه روی تپه‌ای از دارایی‌ها، دستاور‌دها و احساسات درونی‌مان باقی مانده‌ایم، روی تمام چیزهایی که نشانگر «من» است، ثروتی که ما بدون آن‌ها به‌راحتی نمی‌توانیم زندگی کنیم. اما اگر به صدای هستی گوش بدهیم، روزی می‌رسد که بیدار می‌شویم، رهایی را تجربه می‌کنیم و پاکسازی آغاز می‌شود. پس از پاکسازی نیز درمان خواهد آمد و سرانجام زندگی واقعی به جریان می‌افتد.

برای پاکسازی باید دست از «نه» گفتن به هستی بکشید. هر چیزی که از شما منشا می‌گیرد، نشانه‌ای از شخصیت شماست. اگر خانه‌ی شما نامرتب است، پس زندگی شما نیز نظم و ترتیبی ندارد. اگر انبارتان با جعبه‌های از وسایل قدیمی پر شده‌ است، پس به احتمال زیاد شما نیز احساسات و زخم‌های گذشته‌ را با خود حمل می‌کنید.

اگر به امور مالی اعتنایی ندارید و مانند کبک سر خود را زیر برف کرده‌اید، بیش از آنکه سر حساب بانکی‌تان کلاه بگذارید، خود را از رونق و رفاه دور می‌کنید. اگر تقویم کاری شما آنقدر پر شده است که برای تماس با دوست خود باید به دنبال وقت آزادی در آن بگردید، امکان آن هست که دچار خستگی غدد آدرنال شده باشید.

بیشتر بخوانید : انرژی منفی چگونه تولید می شود؟

اگر همیشه در حال پشت گوش انداختن کارهای اساسی و تعمیرات خانه هستید، پس به احتمال زیاد از مواجهه با نیازهای احساسی خود نیز شانه خالی می‌کنید. مانند چاه سینکی که با آشغال گرفته شده است و آب به‌سختی از آن عبور می‌کند، احساسات ناخوشایند شما نیز با عدم رسیدگی آنقدر انباشته می‌شوند تا در نهایت طغیان کنند.

پاکسازی ذهن _ به اطراف خود نگاه کنید، عادت‌های روزانه‌تان را بررسی کنید و از خود بپرسید هر عادت شما در کدام بخش از زندگی‌تان خود را دوباره نشان داده است؟

بعد از این کار آماده خواهید بود تا دکمه بزرگ ریست زندگی را بزنید. تغییر شاید ترسناک به‌ نظر برسد؛ اما فراموش نکنید اتفاقات خوب آن سوی مرز ترس قرار دارند. اگر برای تغییر آماده هستید، در ادامه تعدادی راهکار موثر را می‌توانید مرور کنید:

پاکسازی ذهن

پاکسازی ذهن و شروع دوباره زندگی

۱. گذشته را با همه‌ی ابعاد آن بپذیرید، تمام درس‌هایی که گرفته‌اید، تمام نعمت‌هایی که دریافت کرده‌اید، تمام دردهایی که کشیده‌اید، و همه آن چیزهایی که شما را به موقعیت امروزتان رسانده‌اند.

۲. تمام چیزهایی را که دیگر برای شما فایده‌ای ندارند، به صورتی مصمم رها کنید. از آن‌ها فهرستی تهیه کنید، سپس فهرست را آتش بزنید و بگذارید هر موردی که از فهرست می‌سوزد، در وجود شما نیز از بین برود. با این کار بارهای اضافه از دوش شما برداشته می‌شوند و به‌جای آنکه سوخت‌هایی برای موتور زندگی‌تان باشند، به جرقه‌های روشنی‌بخش آن تبدیل می‌شوند.

۳. تمیز کنید و جلا دهید. در وسایل و دارایی‌های خود جستجو کنید و از دست چیزهای ناقص، خراب و ناکارآمد خلاص شوید. اگر از چیزی استفاده نمی‌‌کنید، آن را دور بیاندازید. اگر پروژه‌ای ناتمام دارید، برای حل آن زمانی خالی کنید یا آن را به تمامی از فهرست کارهای خود حذف کنید. و در یک کلام بار ذهنی و فیزیکی خود را کاهش دهید.

۴. شکرگزاری خود را به جهان نشان دهید و از هستی برای تمام نعمت‌هایی که تا به امروز به شما داده است، قدردان باشید. به قلمروی خوبی بازگردید و در آن بمانید. مراقبه کنید. زندگی خود را آنچنان که می‌خواهید، تجسم کنید، آن را ببینید، لمس کنید، بچشید و احساسش کنید. نقشه‌ای ذهنی از آینده را در نظر داشته باشید و هدفی را برای روح تا به جستجوی آن بپردازید.

۵. در یک بیانیه اعلام کنید که چه کسی می‌خواهید باشید و چه چیزی را از زندگی می‌طلبید. آن را بنویسید و مسئولیت آن را بپذیرید. در خواسته‌های خود گستاخ باشید و عقب‌نشینی نکنید. هر آنچه را که می‌خواهید، اگر جسورانه طلب کنید، آن چیز از آن شما خواهد شد.

۶. یک نشان قراردادی برای خود تعیین کنید، یک مانترا یا یک کلمه. حتی می‌توانید شیئی نمادین بسازید تا دیدن آن به صورت مداوم یادآور آن چیزی باشد که در پی‌ آن هستید.

با طی این مراحل و پیشروی بر اساس نقشه ذهنی خود، تنها باید صبر کنید و ببینید که چگونه هر آنچه می‌خواستید، به سوی شما می‌آید. همیشه آماده باشید، با دست‌های گشوده و قلبی در انتظار.

نکته مهم دیگری که حائز اهمیت است انجام روزانه مراقبه و مدیتیشن است. سعی کنید هر روز حداقل بیت 5 تا 15 دقیقه به مراقبه و مدیتیشن بپردازید. سکوت ذهن شما را به آرامش می رساند و کمک می کند تا خیلی راحت تر به پاکسازی ذهن بپردازید.

 

4.5/5 - (60 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا