چاکرا

8 روش قدرتمند برای باز کردن چاکرای کف دست

فعالسازی چاکرای کف دست

باز کردن و فعالسازی چاکرای کف دست _ مقالات زیادی در مورد اینکه چاکرا چیست و در کجا قرار دارد و اصولاً چه وظیفه ای به عهده دارد در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. چاکراها مراکز انرژی در درون ما هستند و اگر به درستی کار کنند و فعال باشند باعث سلامت می شوند و اگر نشانه ای از عدم عملکرد درست در قسمتی از بدن می بینید مطمئناً چاکرای مربوط به آن قسمت دچار اختلال و به نوعی عدم تعادل شده  است. به زبان ساده تر انرژی های منفی درون باعث زنگار گرفتن چاکرا شده و در یک کلام تعادل درونی بهم میریزد.

در مورد همه چاکراها و روشهای مختلف پاکسازی و فعالسازی آنها صحبت کردیم. اگر مقالات مربوط به چاکراها را مطالعه نکرده اید، حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید، ضمنا پکیج بی نظیر پاکسازی و فعالسازی هفت چاکرا می تواند شما را در رسیدن به سلامت درونی و متعادل شدن انرژی درونی تان یاری کند.

پیشنهاد خرید پاکسازی چاکراهاپاکسازی چاکراها

باز کردن چاکرای کف دست _ در درون هر فردی هفت چاکرای اصلی و تعداد خیلی زیادی چاکرای فرعی وجود دارد. یکی از چاکراهای فرعی مهم ، چاکرای کف دست می باشد که شاید در مورد آن اطلاعاتی نداشته باشید؛ چون در اکثر موارد فقط در مورد چاکراهای اصلی و روش های فعالسازی و پاکسازی آن صحبت می شود.

با پاکسازی و فعالسازی چاکرای کف دست ، شما میتوانید هم به خود و هم به دیگران کمک کنید. البته اصلا در مورد انرژی دادن به دیگران توصیه ای به شما نمیکنم، چون اگر از درون خود آگاه نباشید و ندانید چه انرژی را میخواهید منتقل کنید ممکن است به جای شفادهی، باعث ورود انرژی های منفی درونتان به شخص مقابل شوید.

پس تمام تمرکز و حواستان بر روی خودتان باشد و اگر درمانگر نیستید، به هیچ عنوان اقدام به شفادهی نکنید. شما با تمرکز بر این چاکرا و فعالسازی آن می توانید درون خود را به آرامش و سلامتی برسانید. البته باید بدانید با یکی دوبار تمرین کردن این امر حاصل نمیشود. بلکه باید تمام تمرکز و حواستان به پاکسازی چاکراهای اصلی و چاکرای مورد صحبت یعنی فعالسازی و باز کردن چاکرای کف دست باشد.

اگر به باز کردن چاکرای کف دست علاقمند هستید، بهتر است که همیشه مراقب کف دست هایتان باشید. دستان شما در طول روز با محیط اطراف در ارتباط است، به همین دلیل آگاهانه به چاکرای کف دست توجه و تمرکز داشته باشید که متعادل بماند و مسدود نشود. چاکراهای کف دست یکی از کانال های خوب برای تصفیه انرژی هستند. تبادل انرژی در بدن از طریق چاکراهای کف دست بسیار آسان انجام می شود.

 چاکرای کف دست کجاست

چاکرای کف دست درست در وسط کف دستها قرار دارد، همچنین چاکراهای دیگری در نزدیکی مچ و نوک انگشتان قرار دارد. همه افراد باید چاکراهای کف دستشان فعال باشد، زیرا وقتی که قسمتی از بدن نیاز به درمان دارد (حتی یک درد کوچک)، از طریق کف دستها می توانید آن ناحیه را شفا دهید. البته باز هم تاکید میشود؛ در صورتی که شما پاکسازی و فعالسازی چاکراها را انجام داده باشید، مخصوصا چاکرای کف دست تان پاکسازی شده باشد!

بنر-مقاله-کتاب-چله-شکرگزاری بهرام بهاری

اگر چاکرای کف دست باز نباشد

همان طور که گفته شد همه افراد باید چاکرای کف دستشان فعال و باز باشد، اما بعضی وقتها ممکن است با وارد شدن ضربه ای شدید به کف دست  و یا قرار گرفتن در معرض امواج منفی چاکرای کف دست مسدود و یا غیر فعال شود. اگر چاکرای کف دست غیر فعال شود، علاقه ای به دست دادن و ارتباط لمسی با دیگران ندارید و حتی ممکن است نخواهید ارتباطات گسترده ای داشته باشید.

با مسدود شدن چاکرای کف دست، شما در گرفتن اجسام دچار مشکلات می شوید، دستها می لرزند، و همان طور که گفتیم تمایلی به ارتباط گسترده نخواهید داشت و همچنین درخواست شفا به صورت طبیعی که همان دریافت انرژی مثبت و مفید از محیط اطراف هست، را نیز نمی پذیرید. بنابراین هماهنگی این قسمت با بقیه قسمت های بدن از بین رفته است، پس باید آگاهانه برای باز کردن این چاکرا اقدام انجام دهید.

فواید باز کردن چاکرای کف دست

با باز شدن و فعالسازی چاکرای کف دست، شما از حرکت انرژی در وجود خود آگاه می شوید. هر چقدر چاکرای کف دست باز تر باشد شما می توانید انرژی بیشتری را دریافت کنید و فردی خواهید بود که در ارتباطات خود بسیار قوی هستید و دیگران دوست دارند با شما ارتباط برقرار کنند.

پاکسازی چاکراها

8روش باز کردن چاکرای کف دست

در این بخش یاد میگیرید که از چه راه هایی چاکرای کف دست را فعال کنید:

1- ماساژ انگشتان دست و همچنین ماساژ وسط کف دست در فعالسازی و باز کردن چاکرای کف دست بسیار موثر است. سعی کنید با چشمان بسته و با آگاهی کامل و تمرکز این کار را انجام دهید که نتیجه بهتری بگیرید، دقیقا مثل زمانی که در حالت مراقبه هستید.

2- انجام مراقبه روزانه باعث افزایش تمرکز ذهنی می شود و به آرامش درونی می رسید. در این حالت سطح انرژی درونی شما بالاتر می رود و قادر خواهید بود جریان انرژی را در کف دست تان احساس کنید. به همین دلیل در انتهای مراقبه کف دستها را به هم میمالند و گرمای آن را بر روی چشمها و یا هر نقطه ای که نیاز به انرژی داد میگذارند.

3- قرار گرفتن در حالت نیایش و سپاسگزاری برای باز شدن چاکرای کف دست بسیار مفید است. چشمهایتان را ببندید و دست هایتان را به سوی آسمان بلند کنید. تصور کنید نوری سفید و پر انرژی از منبع اصلی کائنات به کف دستان شما وارد می شود و در آن ذخیره می شود. در انتهای شکرگزاری کف دستها را به هم بمالید و بر روی هر عضوی که نیاز به توجه بیشتری دارد، بگذارید تا آرام بگیرید.

4- می توانید در حالت عادی کف دو دوست را بهم مالش دهید تا گرم شود. این کار باید با تمرکز کافی و به آهستگی انجام شود. زمانی که گرما را حس کردید، انرژی آن را در دستهایتان ذخیره کنید.چند لحظه بمانید و مجددا این تمرین را انتجام دهید. تمام توجه و تمرکزتان بر روی دستها باشد.

5- طبیعت همیشه سرشار از انرژی پاک و مثبت است. به طبیعت بروید و کف دستان خود را به تنه درخت، آب دریا و رودخانه، شن و ماسه، گیاهان و خاک زمین و سنگها بکشید. این کار را هم به صورت آگاهانه و با تمرکز بر کف دستها انجام دهید. این کار باعث می شود که انرژی پاک طبیعت را دریافت کنید و چاکرای کف دست باز شود.

6- یک تمرین راحت دیگر، ضربه زدن های آرام و ریز به انگشتان و کف دست است که باعث تحریک چاکرای کف دست شده و با تمرینات مداوم میتوانید به رفع انسداد این چاکرا کمک کنید. نقاشی کشیدن و انجام کارهای ظریف و دستی هم می تواند مفید باشد.

7- افکار و انرژی های منفی باعث کدر شدن و مسدود شدن چاکراها می شود. قبل از هرچیز از ارتباط با افرادی که مدام غر می زنند و گله و شکایت می کنند پرهیز کنید؛ مخصوصا در آن زمان از دست دادن با آنها پرهیز کنید. هر زمان که دچار افکار منفی شدید، چشمهای تان را ببندید و بر روی تنفس های تان تمرکز کنید، این کار یک مراقبه ساده است و به شما کمک می کند که به آرامش برسید.

8- بعضی از ورزش ها مثل تایچی و چیکونگ به شما کمک میکنند که تمرکزتان بالا رود. این ورزشها برای باز کردن و فعالسازی چاکرای کف دست بسیار مفید هستند. با انجام این حرکات تمرکز شما به صورت آگاهانه به کف دستهایتان می رود و انرژی دریافت میکنید.

بنر-مقاله-کتاب-چله-شکرگزاری بهرام بهاری

تمرین نیروی مغناطیسی بین دو دست

یکی از تمرینات بسیار مهم و کاربردی برا متعادل کردن و فعال سازی چاکرای کف دست تمرین نیروی مغناطیسی بین دو دست است. تمرین به این صورت است:
در جایی آرام و در سکوت چهار زانو بنشینید، چشمها را ببندید و سپس دو دست را به یکدیگر ماساژ دهید و سپس دستها را به فاصله ۲۰ یا ۳۰ سانتی متر از هم فاصله دهید؛ چند بار این کار را تکرار کنید یعنی ماساژ دهید سپس با فاصله نگاه دارید.
حالا تمرکز خود را بین دو دست ببرید احساس نبض در نوک انگشتان دارید، و حالا نیروی مغناطیسی را بین دو دست احساس می کنید و کاملا متوجه می شوید که انرژی بین دو دست مثل توپی دایره ای قرار دارد سعی کنید به این قسمت متمرکز باشید و این توپ انرژی را به صورت دایره ای ببینید. سپس نیروی مغناطیسی را از طریق دستها وارد بدن کنید این تمرین را روزی یک الی دو بار انجام دهید.

داشتن آرامش درونی باعث می شود که بتوانید این تمرینات را به سادگی انجام دهید و نتایج قابل قبولی هم کسب کنید. کتاب چله شکرگزاری می تواند به شما در رسیدن به این آرامش کمک کند، پس با قلبی آرام و باوری قوی به کمک این کتاب بی نظیر، آرامش را به جسم و روحتان هدیه دهید.

 

 

 

4.8/5 - (33 امتیاز)
بنر تجربه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا